BezpiecznaCiaza112023

NIEWYDOLNOŚĆ SZYJKI MACICY

13 lata 8 miesiąc temu #28666 przez moniab26
Jestem w czternastym tygodniu trzeciej ciąży, dwie poprzednie nie zakończyły się niestety sukcesem, teraz lekarz stwierdził u mnie niewydolność szyjki macicy i założył mi tzw. szew szyjkowy ( okrężny). Czytałam iż nie jest to częste schorzenie jednak mam nadzieję, że wsród forumowiczek znajdą się takie z podobną przypadłością i podzielą się ze mną swoimi doświadczeniami. Trochę się boją, żeby znowu nie stało się nic złego z moim maleństwem bo trzeci raz już bym tego nie zniosła...


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28677 przez kasia86
mam koleżanke która urodziła 2 razy w 6 miesiącu i niestety maleństwa nieprzeżyły...szczegułów nie znam.na trzecią ciąże zdecydowała się po około 2 latach i wtedy już lekarze bardzo się nią zajeli i niedawno jest szczęśliwą mamusią syneczka :) więc kochana nosek do góry i będzie dobrze...najważniejsze że lekarz się tobą interesuje i jeteś pod stałą kontrolą...już niedługo ty też będziesz tulić swoje maleńswto :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28699 przez _aga86_
moniab, ktoras z formuowiczek miala zakladany szew- sprawdz w majowych mamusiach, ale juz nie pamietam, ktora z dziewczat. Tym razem bedzie dobrze:) trzymamy kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28719 przez Moniq
będzie dobrze :) trzymamy kciuki. moja przyjaciółka miała zakładany szew chyba w 15 tyg albo coś koło tego i teraz ma 1,5 rocznego synka:) więc głowa do góy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28774 przez moniab26
Dzięki dziewczyny za wszystkie słowa wsparcia, mam nadzieję , że tym razem będzie dobrze, muszę tak mysleć dla siebie i dla swojego maleństwa, ale strach jednak cały czas jest.


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28777 przez Emme
będzie dobrze, nie zamartwiaj się, tylko uważaj na siebie. moja kuzynka urodziła się w 6 m-cu, miała 0 pkt, a dziś ma 12 lat i jest dużą, zdrową dziewuszką. gdyby nie daj Boże coś miało pójść nie tak, to medycyna potrafi sobie z tym poradzić. grunt to byc pod opieką lekarską i oczywiście naszą :)

dla pocieszenia powiem, że każda z nas się boi, a to że coś boli i to źle, a to, że nic nie boli i że coś złego się dzieje...

to nasze forum to taka grupa wsparcia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #127041 przez Natalia.nati26
Witam u mnie lekarz też stwierdził niewydolność szyjki macicy jestem 24 tyg ale wczesniej juz był problem jakies 2 miesiace temu jak poszlam to okazalo sie ze szyjka sie skróciła wtedy milam 3 cm , i lekarz zalecil oszczędny tryb zycia a w poniedziale k jak poszlam do lekarza a chodze co 2 tygodnie na kontrole co z ta szyjka to stwierdzil ze skucila sie do 2 cm i skierowal mnie do szpitala na obserwacje i mieli mi zalozyc wlasnie szew ale lekarz w szpitalu stwierdzil ze jezeli nie mam zadnych skurczy to nie bedzie to konieczne jak bylam w szpitalu to przyjmowalam luteine do pochwowo 3razy dziennie ale jak zapytalam czy powinnam ja przyjmowac jak wyjde ze szpitala to powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ale do konca ciazy musze lezec i za 3 tyg mam isc na kontrole a w szpitalu lezalam od wtorku do piatku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #127256 przez bombel779
Natalia,mi również skracała się przedwcześnie szyjka. W 27tc zgłosiłam się do swojego ginka z częstymi skurczami,stwierdził wtedy niewydolność ciśnieniową szyjki i natychmiast założył mi pessar (taki krążek na szyjkę,mający podtrzymać ciążę) ..więc nie rozumiem czemu Ciebie tak zostawili bez niczego???Przecież do końca ciąży jeszcze daleko.. :S


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128405 przez mYSZA
ja jestem w 25 tygodniu i od 22 mam skrócona szyjke o 2 cm, leżę, ale krążka ani szwu mi nie chce moja gin założyć. Nad szpitalem sie zastanawiała,a le po kontroli gdzie w ciagu 2 rtg sie nic nie zmieniło stwierdziła, ze nei trzeba,. masakrycznie sie boje...





Janek z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128418 przez moniab26
dziewczyny ale macie dziwnych tych lekarzy, u mnie szyjka skróciła się w pierwszej ciaży i nastąpił poród w 24 tygodniu, w kolejnej lekarz profilaktycznie zalożył mi szew w 14 tygodniu, bal się żeby historia sie nie powtórzyła i miał racje - bez szwu nie donosiłabym zapewne ciąży.


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128425 przez mYSZA
dziś masz termin urodzenia?

to jest moje pierwsze Maleństwo...





Janek z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128505 przez bombel779
mYSZA napisał:

ja jestem w 25 tygodniu i od 22 mam skrócona szyjke o 2 cm, leżę, ale krążka ani szwu mi nie chce moja gin założyć.

Czemu???!! A jakbyś jej powiedziała że chcesz,na własne życzenie..?? Bo to przecież niebezpieczne na tym etapie!! Ja miałam krążek i trochę się bałam,a co dopiero bez niego... :huh:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128546 przez mYSZA
no mówiłam jej w sumie, czy nie trzeba, ale chyba na tyle nieśmiało, ze nie skumała ze chcę;/ ona stwierdziła, ze nie ma potrzeby. Ale może faktycznie powiem jej ze chcę koniec na następnej wizycie. Jak to się formalnie odbywa? bo ja chodzę prywatnie i nie wiem, trzeba gdzieś to w aptece kupić czy ona powinna mieć?





Janek z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128560 przez bombel779
W aptece tego nie kupisz,z tego co ja wiem to w Polsce jest tylko jedna firma (Herbich) która produkuje takie pessary.Można go zamówić przez internet,na ich stronie. Kosztuje jakoś 150zł (nie pamiętam już dokładnie) niby to nie są małe pieniądze,ale jak ma to podtrzymać ciążę to warto. Ja dzięki temu donosiłam!
Jak sobie to kupisz,to weźmiesz do swojej ginki i ona Ci to założy. Przyjemne to nie jest,ale trwa to raptem kilka sek. więc da się przeżyć ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128569 przez mYSZA
no a są jakieś powikłania możliwe? np bakteryjne czy coś?

dzięki temu nie będę musiała leżeć? kończę studia i błagania o załatwiania mi jakiejkolwiek sprawy na uczelni już mnie na maxa męczą;/





Janek z nami!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl