BezpiecznaCiaza112023

Latanie samolotem w ciąży

14 lata 2 miesiąc temu #3371 przez Katarzyna
Dostaje maile z zapytaniem czy w ciąży można latać.
A Wy latacie/latałyście samolotem w ciąży?

Na ten temat napisałam nawet notkę na blogu:
Latanie samolotem w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3379 przez Agnieszka
w ciąży nie latałam, ale teraz w sierpniu będziemy z mała lecieć, bilet już grudniu zarezerwowałam jak jej jeszcze nie było, bo wiadomo że im wcześniej tym tańsze jest połączenie.
mała będzie miała w sierpniu 8 miesięcy,
czy myśli Pani że nie jest za mała na takie podróże??
lecimy do Niemiec do siostry, w sumie wyjdzie 2 godziny lotu w jedną stronę



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3437 przez martela89
Ja za 2 tyg lecę samolotem bo czytałam,że spokojnie można latać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3455 przez Agnieszka
no na pewno podróż samolotem będzie wiele bezpieczniejsza, niż zabrać w taką daleką podróż dziecko samochodem, i miałoby się męczyć tyle czasu w tych fotelikach



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3486 przez Scholastyka21
ja w listopadzie zeszlego roku byłam z rodzinką na wszystkich świętych w męża stronach samochodem i w jedną stronę jechaliśmy 8h, a spowrotem 6h, mały ku mojemu ździwieniu bardzo dobrze to zniósł i musieliśmy zrobić tylko jedną dłuższą przerwę aby sie przewietrzył :) ogolnie wrażenia bardzo dobre, w samochodzie właśnie jest ten komfort że zawsze można zmienić plany a w samolocie już tak się nie da

co do samolotu to ja bym się w ciąży bała, jeśli nie trzeba to po co się narażać??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #3556 przez andziaa35
ja latalam w ciazy, tylko 4 razy :) po 28 tygodniu ciazy musialam przedstawic zaswiadczenie od lekarza ze wyraza zgode na lot i ze nie ma zadnych przeciwskazan, ale moglam latac tylko do 36 tyg bo pozniej podraz jest zabroniona (latalam liniami ryanair)
z malym lecialam jak tylko dostalam paszport mial wtedy 3 m-ce caly czas spal:) wazne jest zeby w czasie startu i ladowania dac dziecku jesc albo pic wtedy zmiana cisnienia jemu nie przeszkadza :)
Krystianek latal juz 5 razy i ani razu nie plakal :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3564 przez tysia178
no to masz zucha synka :) ja nie wiem jakby było z Juniorem, wiem że podczas podrózy samochodem jest grzeczny. Nawet jakby wczesniej płakał to ajk wsiądzie do auta z nami to od razu jest spokój.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3582 przez andziaa35
synek jak byl mniejszy to zawsze spal w samochodzie a teraz to ciagle zaglada co sie za szyba dzieje :)
co do lotow samolotem to ciezka jest latac samej z dzieckiem... nie zawsze sa mili ludzie, a jak wysiadaja z samolotu to katastrofa pchaja sie i zawsze musze wychodzic ostatnia :angry:


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3672 przez Katarzyna
andziaa35 napisał:

(...)co do lotow samolotem to ciezka jest latac samej z dzieckiem... nie zawsze sa mili ludzie, a jak wysiadaja z samolotu to katastrofa pchaja sie i zawsze musze wychodzic ostatnia :angry:


Myślę, że to zależy od linii lotniczych. Spotkałam się z sytuacją gdzie obsługa zadbała o komfort lecących mam. Jeżeli były wolne miejsca to np. zadbali, o to żeby mama z dzieckiem miała koło siebie wolne miejsca. :)

Teraz coraz więcej osób decyduje się na lot samolotem z małym dzieckiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3698 przez kasiora
dokladnie tak jak pani pisze.
ja jak lecialam ze swoim maluszkiem to jako jedna z pierwszych wchodzilam na poklad (matki z dziecmi maja pierwsenstwo), odlsuga byla bardzo mila pomogla mi z dzieckiem sie ulokowac w samolacie, a fotel kolo mnie byl wolny zebym mogla dziecko polozyc, rozebrac itp...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3706 przez Paula
Ja latałam w czasie ciąży i uważam, że nie ma podstaw żeby z tego rezygnować. Dodatkowo spotkałam się z miłą obsługą na lotniskach. Mój synek też bardzo dużo lata i tylko przy lądowaniu troszkę marudzi, każe się za uszka łapać :-)

Mama 17-miesięcznego maluszka, namiętnie połykająca kwas foliowy by synek miał siostrzyczkę lub braciszka :-) Tak było kiedyś - teraz już z dwójeczką pod pachą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3714 przez Agnieszka
to jak mały z mamą w brzuszku latał , to teraz się na pewno nie boi i mu się podoba.
j się właśnei tak zastanawiałm jak to będize jak będziemy lecięć w wakacje, al ejeśli jest tak jak napisła kasiora, to fajnie



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3788 przez andziaa35
Katarzyna napisał:

Myślę, że to zależy od linii lotniczych. Spotkałam się z sytuacją gdzie obsługa zadbała o komfort lecących mam. Jeżeli były wolne miejsca to np. zadbali, o to żeby mama z dzieckiem miała koło siebie wolne miejsca. :)

Teraz coraz więcej osób decyduje się na lot samolotem z małym dzieckiem.

obsluga pierwsza klasa :) tylko pasazerowie zawsze spiesza sie do wyjscia ze zawsze musze ostatnia wychodzic. Pierwszenstwo wejscia bylo ale od pol roku trzeba placic, wolne miejsce obok bede miec o ile nie bedzie pelnego samolotu ( a zawsze jest), bo dziecko do 2 roku lata na kolanach rodzica i nie mozna wykupic dodatkowego miejsca. Nie mozna miec tez dodatkowego bagazy podrecznego i rejestrowanego, moglam jednak przewiezc wozek nieodplatnie. Ale zalezy to od linii lotniczych :)
Paula przy ladowaniu daj synkowi cos do picia a problem powinien zniknac :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3836 przez Agnieszka
szkoda z tym bagażem że na dziecko nie można mieć chociażby polowy tego co jest na dorosłego, ale dobrze że wózek był darmowo, bo przecież sam wózek nawet z tych najlżejszych ma jednak swoją wagę, a jeśli się gdzieś leci to bagaż ma duże znaczenie, a przy dziecku, to jednak tych rzeczy trochę trzeba wsiąść



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3927 przez tysia178
Uspokajamy: przyszła mama może latać samolotem, pod warunkiem, że ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona. Ale z pewnymi ograniczeniami. Niektórzy lekarze radzą, by raczej nie wsiadać do samolotu w pierwszych trzech miesiącach ciąży – duże zmiany ciśnienia podczas startu i lądowania mogłyby niekorzystnie wpłynąć na kształtujące się organy wewnętrzne dziecka, a nawet wywołać poronienie. Najbezpieczniejsza dla podniebnych podróży jest połowa drugiego trymestru, czyli okres między 18. a 24. tygodniem, kiedy większość narządów maleństwa jest już wykształcona, a zmiany ciśnienia podczas startu i lądowania niczym nie grożą. Na pokład nie zostanie natomiast wpuszczona kobieta powyżej 34. tygodnia ciąży (taki zapis znajduje się w regulaminach większości linii lotniczych). Nie są to fanaberie przewoźników: w tym okresie ciąży długa podróż na siedząco, z podkurczonymi nogami, może powodować kłopoty z krążeniem i zasłabnięcia, a różnice ciśnienia mogą wywołać przedwczesny poród. Niezależnie od trymestru ciąży, nie powinnaś lecieć dłużej niż trzy godziny w jedną stronę (to tyle, co lot z Warszawy do Madrytu). Raczej nie wybieraj się w męczący, kilkunastogodzinny lot na drugą półkulę. Unikaj lotów z przesiadkami. Jeśli czeka cię taka podróż, zaplanuj ją z przerwą na nocleg. Uwaga: podróż samolotem zawsze odradzana jest kobietom, które spodziewają się bliźniaków lub trojaczków, bo takie ciąże traktowane są jako tzw. ciąże wysokiego ryzyka.

na jednej ze stron dla mam tak jest napisane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl