BezpiecznaCiaza112023

Waga w ciąży...

14 lata 1 tydzień temu #13639 przez kasia86
u mnie chyba jest przeciętnie.. ważę się tylko na wizytach u lekarza więc ponad tydzień temu jak byłam dokładnie 17tydzień 0 dni czyli zaczynałam 18 to przytyłam 3,5 kilo..
To chyba taka norma prawda??
tylko martwi mnie fakt ze tyłam powolutku a w ostatnie 4 tygodnie przytyłam ponad 1,5 kilo..to nie za szybko w tych pierwszych tygodniach??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13646 przez becia*1980
u mnie 34 tydzien i ok 19kg na plusie, a w poprzedniej ciazy skonczylam na wadze plus 30kg.
zawsze bylam szczupla i tylko w ciazy sprzyjalo mi tycie, widocznie hormony. wszystkie wyniki mam wzorowe, ale brzuch wileki i duzo wod polodowych. Ponoc syn moze miec wage ponad 4 kg. Poprzednio corka wazyla 3840g i 62cm. zobaczymy jak bedzie teraz.
pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszle mamusie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13647 przez Margolec
Kasiu, ja nie mam jakiegoś doświadczenia mega, tylko to swoje aktualne ciążowe. Do 33 tc utyłam 11 kg. W pierwszym trymestrze chudłam ale w drugim to tak naprawdę tyłam 2-3 kg w ciągu miesiąca. Teraz tylko 1,5 kg ale lekarz w sumie nie kręcił nosem więc chyba nie jest źle. Nie przejmuj się i słuchaj lekarza, a będzie dobrze :-)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13655 przez Moniq
kasia86 napisał:

u mnie chyba jest przeciętnie.. ważę się tylko na wizytach u lekarza więc ponad tydzień temu jak byłam dokładnie 17tydzień 0 dni czyli zaczynałam 18 to przytyłam 3,5 kilo..
To chyba taka norma prawda??
tylko martwi mnie fakt ze tyłam powolutku a w ostatnie 4 tygodnie przytyłam ponad 1,5 kilo..to nie za szybko w tych pierwszych tygodniach??

Kasia86 nie martw się każda kobitka tyje inaczej, ja do 22 tyg chudłam a potem w krótkim czasie chyba 2-3 tyg przybyło mi 4 kg i potem znowu stopniowo, każda z nas ma inaczej ale takie skoki wagi to nic nadzwyczajnego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13676 przez Marysia27
Kasiu mamy podobną sytuację- ja do 12 tygodnia przytyłam 1 kg, a do 16 kolejne 2 kg, i do tej pory cisza na wadze. Ginekolożka nie narzekała specjalnie, więc ja tez nie zamierzam się przejmować, ze przybieram za mało, bo z drugiej strony do września jeszcze mogę zamienić się w wielorybkę :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13697 przez kasia86
Jejku jak ja lubię to forum :woohoo: wszystkie moje wątpliwości się wyjaśniają :)czyli nie zwracam już takiej uwagi na moją wagę!
od dziecka miałam niedowagę to jak raz będę wielorybem to nawet będzie śmiesznie :) zwłaszcza że to przez moją kruszynkę przytyję a dla niej bym życie oddała to co tam takie kilogramy :)

Marysiu nasze kruszynki są w identycznym wieku :) idziemy co do dnia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #13718 przez sylwus136
ja przed ciaza wazyłam 56 :) przed samym porodem wazyłam 73 a wiec przytyłam 17 kg :D
teraz mój synus jest juz na swiecie 9 dni a ja waze w tej chwili 65 wiec 8 kg poszło juz sobie a to dopiero początek wiec jestem dobrzej mysli :)
Wiec głowa do góry dziewczyny ;) bedzie dobrze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13721 przez mysia-sia
ohh jak ja bym chciała, żeby to tak szybko schodziło:)
ja we wtorek idę znów na wielkie ważenie, to się "pochwalę" ile mi przybyło:) chociaż nie spodziewam się wielkiego zaskoczenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 6 dni temu #14372 przez mysia-sia
sprawozdanie z "wielkiego ważenia":)
32 tc i 11,5 kg na plusie
tyćko przy dużo, ale nie jest tragicznie:) więc się nie martwię:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 6 dni temu - 14 lata 6 dni temu #14393 przez basik_twins
A ja dziś waze 91kg :lol:
waga wyjściowa 75

czyli +16 ale mi to zostały jeszce 10 - 14 tyg max takze powinno byc lekko ponad 20 i jest ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 6 dni temu #14399 przez Katarzynka
U mnie 18 tydzień i 7 na minusie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #14622 przez renacting
przy wzroscie 180cm ciaze zaczynalam z waga 98 kg pierwsze 3 miesiace zgubilam 7kg w tej chwili jestem w 8 miesiacu i waze 110kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16558 przez kivi
Katarzynkaa pytałaś lekarza o to Twoje chudnięcie...coś długo nie przechodzisz na plus...ale może tak być chyba :-)

Ja się troszkę zamartwiam bo jestem w 11tc. Moja waga wyjściowa to 61-63 (wahała się więc trudno mi określić ją dokładnie) teraz ważę już 66 a momentami nawet blisko 67, jestem ogólnie kuleczką, mam 164cm wzrostu, więc moja waga nieco przed ciążą już wymykała mi się spod kontroli, niby BMI ok,ale uważam, że najlepiej czułam się mając 55-57 kg i tak byłoby ok.To mój cel po ciąży ale narazie obawiam się, że przytyję więcej niż powinnam książkowo czyli max do 75kg...zobaczymy :-)

Zastanawia mnie też czy to normalne, że mam tak okrągły brzuszek, moja koleżanka jest w 16 tc co prawda ogólnie szczupła laska i nic po niej nie widać a ja...Kulka jak w 6 miesiącu. Jak wyglądają wasze brzuszki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16561 przez _aga86_
Kivi mam kolezanke, ktora jak byla w 3 m-cu ciazy wygladala tak jak ja w 6:D Potem jej sie unormowalo:) Ciesz sie, ze ma sz wiekszy niz za maly- mniej powodow do zmartwenia:) Mnie ciagle straszyli przez to, ze moj brzuch do 7 m-ca byl nieduzy, a to, ze male dziecko, a to, ze za malo wod itp... A to byly tylko niepotrzebne nerwy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16563 przez Emme
Marysia27 napisał:

Jestem na przełomie 12/13 tc. do tej pory przytyłam 1kg (ważę 61), i martwię się, że to za mało ( na necie podają przyrost wagi w pierwszym trymestrze do 3 kg)i źle wpłynie na dziecko. Przed ciążą ważyłam przeciętnie między 58-62 kg, przy wzroście 174 cm. Mam nadzieję, że to tylko kwestia skutecznego metabolizmu - a jestem nieprzeciętnym żarłokiem :lol:



przez chwilę myślałam, że to ja napisałam, a nie pamiętam.
Mam taki sam wzrost (175) i wagę. i jestem teraz na przełomie 12/13 tyg i przytyłam ok 1 kg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl