BezpiecznaCiaza112023

strach? niepokój? lęk? przed nieznanym?

9 lata 3 miesiąc temu #957866 przez Ania_pierwszy_raz
hej! pewnie jest to standardowa rozterka przyszłych pierwszych mam... jestem w 37 tygodniu.pierwsza ciąża. do szpitala, w którym mam rodzić, mam ok 50km( na miejscu nam nie pomogą) mam wskazaną cesarkę. siedzę w domu, za tydzień kolejna wizyta.... boję się tego wszystkiego... nie wiem na co mam się przygotować... nie chcę panikować. boję się, że mogę coś przeoczyć, nie zdążyć? może podpowiecie na co szczególną uwagę zwrócić.. człowiek taki zielony jest...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971704 przez karolina888
Myślę,że do czegoś takiego kobieta nie jest się w stanie psychicznie przygotować, to jest wielka niewiadoma, którą trzeba przeżyć, ważne, żebyś zrobila tyle ile możesz, tj, spakować rzeczy dla siebie i dla dziecka a reszta sama pójdzie i nie ma co za duzo myslec

Tanie domeny w gnum.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030095 przez junonka
Przede wszystkim nie mozna sie denerwować :) Bo im bardziej sie czegoś boimy tym jest gorzej. Samego porodu się za bardzo nie bałam, ale gdy moje dziecko rosło okazało się, że muszę się wybrać z nim na terapia integracji sensorycznej i dużo czasu w domu poświęcać na jego rozwój. Jednak teraz cieszy się normalnym życiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032529 przez sedinatka
Nie ma się czego bać bo wszystko będzie dobrze. Jak już dojedziesz do szpitala to będziesz pod czujnym okiem specjalistów i oni już o ciebie odpowiednio zadbają. Najlepiej abyś ten czas przed porodem spędziła w czyimś gronie żeby myśli zabić i jakoś się rozluźnić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034580 przez WiolkaKlaman
Wydaje mi się to całkiem normalne, też się bałam zastanawiałam jak to będzie, czy podobałam. Nie martw się, po urodzeniu dziecka w kobiecie budzi się taki instynkt że na pewno ci się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034681 przez ola1132
Na pewno dasz radę! Na poprawę samopoczucia możesz sobie zrobić test "Kim będzie dziecko jak dorośnie?" na stronie darmowetesty.com . Już teraz myśl o przyszłości swojego maleństwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036268 przez Mecia
Zdecydowanie, szczególnie dzisiaj, kiedy z każdej strony straszą nas jak to jest ciężko być matką, jak to nasze życie się skończy i wogóle jedna wielka masakra. Moim zdaniem to jest kwestia podejścia, oczywiście wychowanie dziecka nie jest łatwe, ale nie jest też jakieś niewykonalne. Jeśli traktujemy to jako wyzwanie i coś pozytywnego a nie przykry obowiązak - bo tak trzeba, to wierze, że na pewno nam się uda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1038812 przez jagodaxx
Ja w ciąży bardzo się obawiałam, że moje dziecko urodzi się chore a co gorsze, że głuche i będzie musiało nosić aparat słuchowy .
W czasie ciąży przechodziłam różyczkę :/ ale na szczęście urodziło się zdrowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039083 przez WiolkaKlaman
Wydaje mi się, że strach i lęk przed czymś nowym jest całkiem normalny. Pamiętam jak dowiedziała się o mojej pierwszej ciąży. Nie mogłam w to uwierzyć i miałam milion mysli- czy dam radę, jak wychowam dziecko, czy będzie zdrowe. Ale z czasem te myśli przechodziły i kiedy wzięłam pierwszy raz dziecko na ręce to byłam przeszczęśliwa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040588 przez katrina88
U mnie jeszcze trochę zostało, a już mam takie myśli, że jednak kobieta to ma przekichane, bo nagle musi wszystko wiedzieć. Co, jak, kiedy, dlaczego. Ale chyba najwięcej myśli mam, czy na pewno będzie zdrowe... Niby biorę suplementy z potrzebnymi do rozwoju dziecka rzeczami (folik mama), jem dobrze, staram się wysypiać, ale i tak jakiś lęk jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1042659 przez myszka167
Polecam stronę: www.opieka-medyczna.com.pl/
Gwarantuję, że znajdziecie tam mnóstwo przydatnych informacji na tematy, które Was interesuja!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045758 przez Quake
Strach to rzecz normalna i ludzka, ale dobrze jest mieć kogoś bliskiego, kto nas wesprze i uspokoi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1046558 przez Domii1983
To normalne, że się boisz, strach minie jak ręka odjął i ani się spostrzeżesz jak będziesz mamą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048940 przez KarolineCZ
Każda z nas w jakimś stopniu boi się porodu. Dlatego też mamy te 9 miesięcy by przygotować się do porodu. Można sporo czytać czy oglądać jakieś filmiki. Dla mnie szkoła Prenalen była dobrym miejscem na znalezienie potrzebnych informacji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1050334 przez Domii1983
Dokładnie, można w tym czasie czytać podręczniki, pójść do szkoły rodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl