BezpiecznaCiaza112023

ulewanie

13 lata 11 miesiąc temu #13931 przez sylwus136
nie wiem czy taki temat juz byłal;e mam pytanie na temat ulewania??
co o tym wszytskim sadzicie ??
dlaczego dzieciom sie ulewa??
mój synus ulewa tylko po sztucznym mleku ( dokarmiam go)
a po moim nic ?!
czym to moze byc spowodowane ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13933 przez sara125
sylwus u tak malutkich dzieci to normalne... ulewanie jest fizjologiczne o ile nie sa ta wymioty. po pol roku powinno samoistnie ustapic.

dzieciom ulewa sie bo maja slabo rozwiniety uklad pokarmowy.

moj tez ulewal tylko po sztucznym jak zaczelam go dokarmiac jak mial 4 miesiace. jak mial 5,5 miesiaca to przeszlo samoistnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13939 przez Madzia89862
niby normalne to fakt ale moze warto wyprobowac tez inne mleko.innej firmy poprostu.napewno nie masz cie czym martwic jezli troche mu sie uleje.niektorym dzieciom i po normalnym mleku sie ulewa.a czemu go dokarmiasz sylwus?masz malo pokarmu czy co?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13954 przez sylwus136
ok :) no niestety mam mało pokarmu ;/ robie juz co moge a do tego wszytskiego maluszek strasznie mnie pogryzł do krwi.Teraz nosze te kapturki ochronne i w taki sposob karmie choc przyznam szczerze ze tez strasznie boli..ale czego sie nie robi dla maluszka:)
a mleko uzywam bebilon 1. moze zmienie choc z tymi sztucznymi mlekami chyba w ogole jest takie yyy zamieszanie...;d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13957 przez sara125
my uzywamy NaN i wg mnie to najlepsze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13963 przez Mirella
na początku jak była potrzeba dokarmiać to bebilon 1 HA, tak dawali w szpitalu i tak przy nim zostałyśmy. No na początku rzeczywiście karmienie jest bolesne, ale to szybko mija, już niedługo będziesz się tylko cieszyć jak smyka przystawisz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13972 przez Madzia89862
sylwus przystawiaj malucha jak najczesciej do piersi wspomozesz laktacje i bedziesz miala wiecej mleczka.a ja na poczatku stosowalam masc na sutki i brodawki MALTAN.i lagodzilo podraznienia i bol.a poki mas mleczko naprawde przystawiaj je tak czesto gdy maly tego chce i potrzebuje.masuj tez piersi,sprawdzaj czy grudek nie czujesz na nich.bo najgorsze jest jak ci sie zatory potworza i zapalenia dostaniesz.wtedy bardzo boli.musisz sylwus wytrzymac.wyprobuj ta masc.moze i tobie ona pomoze.a maluszek nawet po posmarowaniu sutkow i brodawe moze pic bez problemu bo nie wplywa ona w zaden sposob na maluszka.wiem ze boli..wiem kochana.ale to jest kwestia czasu.potem bedzie dobrze.zobaczysz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13991 przez sara125
ja na brodawki uyzwalam bephanten... polecam mi bardyo pomagal

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13997 przez Mirella
a ja bevitę :) super krem, genialny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14001 przez kasiora
sylwus136 napisał:

nie wiem czy taki temat juz byłal;e mam pytanie na temat ulewania??
co o tym wszytskim sadzicie ??
dlaczego dzieciom sie ulewa??
mój synus ulewa tylko po sztucznym mleku ( dokarmiam go)
a po moim nic ?!
czym to moze byc spowodowane ??


wlasciwie to jest normalne ze dziecku sie ulewa :) chyba ze naprawde bardzo duzo, przyczyna moze byc to ze dziecko lyka duzo powietrza, (wiem to z wlasnego doswiadcznia), moze to byc przez butelki. ja jak zmienilam malemy na butelki dr. brown`s bylo jak "reka odjal" naprawde polecam te butelki :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14033 przez Moniq
jeśli tylko po sztucznym mleku maluszkowi się ulewa to faktycznie spróbuj zmienić mleczko, może wypróbuj któreś z serii HA czyli dla dzieci narażonych na alergię;
Sylwus znam ten ból, ja też długo walczyłam o laktację, udało się, chociaż do dziś muszę małą raz dziennie dokarmić z butli :)
mi na pogryzione brodawki pomagało wyciśnięcie kropli pokarmu i rozsmarowanie a potem zostawić żeby wyschło; trzymam kciuki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14052 przez sylwus136
dziekuje za wszystkie rady i słowa otuchy.postaram sie jakos zadziałac i dam znac jakie efekty:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #14457 przez Justynka
mój maluszek ulewał do 6mca,a potem przestał "jak ręką odjął" i do dziś nie ulało mu się ani raz:) ja dokarmiałam od czwartego mca i muszę powiedziec,że karmienie butelką było moimm wybawieniem. Mnie brodawki bolały tak bardzo,że przy karmieniu łzy kapały na maluszka. To był dla mnie koszmar. Miałam nawet załamanie nerwowe i blisko do depresji poporodowej,ale jednak wygrałam z tym okropnym bólem. Dzidziusia odstawiłam od piersi gwałtownie. Też miałam mało pokarmu i męczyło mnie to,że ciągle musiałam chodzic z piersią na wierzchu,mały płakał bo był głodny,a ja bo nie mogłam go karmic. Wszyscy narzucili na mnie wielką presję,że jeśli przestanę karmic to będę złą matką. Teraz z perspektywy czasu patrzę na to inaczej. Wiem,że jeśli urodzę drugie dziecko będę karmic mlekiem modyfikowanym. I mam też pewnośc,że nie ma to wpływu na bycie dobrą mamą.

♥ kochasz go i co dalej?
-będę z nim szczęśliwa
-nawet za 10 lat?
-za 10, 20, 50 a nawet za 100, już zawsze!




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #20587 przez sloneczko
dziewczyny mam pytanie czy Wasze dzieciatka tez wymiotuja po waszym mleku? kurcze od soboty mam problemy moje piersi sa miekkie, ale mleko leci, ale za to mala co zje to wymiotuje i to normalnie fontanna i to nawet czasem 2 czy nawet 3 godziny po jedzeniu, niewiem czy to normalne czy powinnam isc z nia do lekarza, zaraz zadzwonie do poloznej ciekawe co mi powie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #20631 przez sara125
oj moze cos nie tak zjadlas... zadzwon zadzwon...czekamyna wiesci.

Justynka ja wiem ze jak urodze drugie dziecko tobede walczyc o laktacje. ja uwielbialam go karmic pierwsia niestety stres zrobi swoje i mleczko zaniklo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl