BezpiecznaCiaza112023

Szczoteczki i pasty/higiena jamy ustnej niemowlaka

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #186537 przez bombel779
Znalazłam jeszcze taki zestaw:
5.

i taki żel: I teraz mam kolejne pytanie -czy taki żel jest konieczny? I czy powinien zawierać fluor??


Aniołek wrzesień 2013 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186635 przez Gosia_Krupa
Bombelku,my używaliśmy takiego zestawu: allegro.pl/zestaw-szczoteczek-do-zebow-c...szt-i1780171766.html

Jak zauważyłam,że dziąsełka są rozpulchnione i coś się tam w tej małej buzince zaczyna dziać przemywałam gazikiem zmoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie(taki mini masażyk). Misiek to bardzo lubił :)

Potem,jak pojawiły się pierwsze zabki(ale były już takie dość spore,tak 2/3 na wierzchu) zaczęliśmy używac pierwszej szczoteczki z tego zestawu. Jak ząbków było więcej drugiej,a trzeciej w sumie nie używaliśmy. Po pierwszej wizycie u stomatologa-Michu miał 1,5 roku i 11 ząbków zaczęliśmy używać takiej szczoteczki allegro.pl/szczoteczka-do-zebow-0-2-lat-...new-i1792155835.html i pasty Elmex,którą polecił stomatolog. Powiedział przy tym,że to nie szkodzi,że dziecko nie umie jeszcze pluć. Do dziś używamy tego zestawu,szczoteczka Jordan i pasta Elmex.

Ząbki starałam się myć regularnie co wieczór(na początku częściej,później już nie dał),a w przypadku jakiś słodkości także po nich.Najpierw myję ja,a potem przekazuję szczoteczkę Michałkowi.

Nie zapominałam oczywiście o standardowej higienie. Nigdy nie oblizywałam smoczka,łyżeczek itp.,Misiek miał swoje sztućce,których nikt inny się nie tykał. Pił tylko ze swojego kubeczka... i nigdy nie całowałam go w usta.
O tym rodzice często zapominają,a jest to bardzo ważne. Dzieci nie rodzą się z bakteriami powodującymi próchnicę,to my rodzice im je przekazujemy.

Teraz ciężko przestrzegać wszystkiego,bo Misiek jest starszy,ale ząbki ma ładne białe i nie ruszone :)

Alem się rozpisała,chyba trochę chaotyczna ta moja wypowiedź,ale mam nadzieję,że jednak zrozumiała i w pełni odpowiada na pytanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186637 przez Gosia_Krupa
Zapomniałam dodać,że pasta Elmex dla dzieci www.gaba-dent.pl/htm/1035/pl_PL/Produkte...astes&Product=342135

Teraz kupiłam tą drugą szczoteczkę,zakładaną na palec,a potem myślę,że przejdę na tą co ma Misiek. Bardzo łatwo się ją trzyma,a że jest rozszerzana,Maluch nie włoży jej sobie za głęboko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186666 przez bombel779
Gosiu dziękuję za odp. :) Wszystko zrozumiałam ;)
A nie orientujesz się czy pasty dla niemowląt powinny zawierać fluor czy też nie??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #186683 przez sylka
Ja mam zestaw 3 szczoteczek podobnych do tych Gosi z Canpola. Kupiłam je w rossmanie. Ząbki myję przegotowaną wodą. Zamierzam kupic jakąś pastę z fluorem poniżej roczku- jeśli jest bo czytałam że od pierwszego ząbka ponoć z fluorem pasty trzeba uzywać. NArazie widziałam tylko powyżej 1 roku, Po roczku chcę uzywać elmexu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186723 przez Gosia_Krupa
bombel,nie wiem jak to jest do końca z tym fluorem,bo jedni mówią tak,drudzy mówią tak. Ja się zdałam na lekarza,u którego byłam z Michem. Czyli pasta z fluorem. Tylko o ile wiem,nie może jej być za dużo na szczoteczce(mi stomatolog powiedział jak małe ziarenko groszku) i najlepiej jakby dziecko nie połykało wszystkiego(nie wiem na co ma to wpływ,mam nadzieję,że niczym poważnym nie grozi,bo mój Michu najpierw łyka,a potem pluje).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186729 przez Gosia_Krupa
Znalazłam u siebie coś takiego(zapisuję mnóstwo stron,a potem sama nie pamiętam co mam :silly: )

www.dentonet.pl/?a=4&s=154&sID=500

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #186877 przez Emme
my mamy taki sam zestaw jak Gosia, używamy tylko tej z włosiem i tej pasy, którą pokazałaś. ja jestem za pastami bez fluoru, a tą z ziajki można łykać :)
nasze maluchy są jeszcze małe i pluć nie będą ;), nadmiar fluoru może prowadzić do odwapnienia kości i może prowadzić do niedoboru magnezu. uważam, że jeśli dziecko nie nauczy się wypluwać wszystkiego, to nie powinno się używać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187030 przez natmur11
ja mam paste lacalut dla dzieci 0-4 bez fluoru. klaudia nie wypluwa pasy a wrecz zjada ja ze szczoteczki zanim dotknie zabkow:) elmex sama uzywalam jako dziecko i teraz to bedzie nastepna jaka kupie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187082 przez bombel779
Czyli na razie,dla bezpieczeństwa powinnam zakupić pastę BEZ fluoru,a jak Jaś będzie większy i będzie mógł pluć :silly: to zaopatrzymy się w taką z fluorem? :)

Emme Ty używasz tego żelu z Ziajki,tak??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187108 przez Emme
tak, jest różowa i chyba jakaś malinowa. pasta ma duży otwór wiec tylko wkładam włosie do środka i są tylko lekko "pobrudzone" tym żelem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187130 przez sylka
Ziajaka chyba jest o smaku żurawinowym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #187136 przez Emme
możliwe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214676 przez sylwus136
Jaką pastę mogę zacząć używać majac 18 miesieczne dziecko? Jaką polecacie ? A jaka się u was nie sprawdziła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214695 przez Mirella
nenedent jest super, innej nie używaliśmy więc nie wiem ;)
w ogóle mam wrażenie że temat o pastach i ząbkach już kiedyś był i tam dziewczyny więcej pisały o różnych pastach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl