BezpiecznaCiaza112023

Szczoteczki i pasty/higiena jamy ustnej niemowlaka

12 lata 6 miesiąc temu #214814 przez sylwus136
Dzięki zaraz poszukam dokładniej bo szukałam ale nie mogłam znaleźć.
Ja kupiłam przed chwilą Aquafresh kids 0-6 i będę testowała.Z racji tego ze mój mały ma poniżej 2 lat to powiem Ci ze naszukałam się sporo.W końcu znalazłam w drogerii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #214904 przez Mirella
Nenedent kupuje sie w aptece i nie ma ona fluoru więc dziecko może ją jeść i nic się nie dzieje
ja niedawno kupiłam colgate dla dzieci, ale niestety, okazało się że ma fluor i dziecko powinno buzię płukać, a Klaudii daleko do tego jeszcze,także my zostajemy przy nenedent.
Przyznam się że też pobieżnie poszukałam ale nie widzę tego wątku, a jestem pewna że był, bo sama miałam kiedyś taki problem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #214918 przez kasiora
ja tez nie znalazlam tego watku (a pamietam byl sama w nim pisalam) :angry: prawdopodobnie przepadl w trakcie awarii :huh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215073 przez Emme
Ja znalazłam wątki w których była mowa o pastach/szczoteczkach więc je połączyłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215086 przez bombel779
Mirella napisał:

nenedent jest super

My też używamy Nenedent ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #215125 przez kasiora
Emme napisał:

Ja znalazłam wątki w których była mowa o pastach/szczoteczkach więc je połączyłam :)


a tych jakos nie widzialam :) ale byly jeszcze takie cos kolo 1,5 roku temu ... ale zaginely :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #226800 przez kotek23
O urodzenia córki codziennie rano i wieczorem przemywałam jej dziąsła, policzki i język gazikiem namoczonym w wodzie i nawiniętym na palec. Jak miała 5 miesięcy kupiłam silikonową szczoteczkę z gumowymi wypustkami a jak pojawił się pierwszy ząbek(8,5miesiaca) zaczęłam stosować normalną szczoteczkę dla dziecka w tym wieku+ pasta do zębów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253361 przez iwonan12
Dawno mnie nie było na forum.Dziewczyny poradźcie mój mały ma 2 latka mleka nie pije odkąd skączył rok.Pił Nutramigen ze względu na skazę białkową.Ostatnio byłam z nim u lekarza i pani doktor stwierdziła że małemu ząbki się zaczynają psuć.Mały myje ząbki 2 razy dziennie dziś sama zauważyłam że obie górne jedynki i jedna dwójka są nie za ciekawe.Poradźcie co robić?



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253379 przez Marysia27
Ja zabrałabym dziecko do stomatologa, chyba nikt lepiej nie odpowie na to pytanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253385 przez Gosiaczek31
Teraz to już chyba za późno. Można zapobiegać ograniczając spożycie soków ( najwyżej rozcieńczone) i słodyczy. Jeżeli Twój maluszek nie chce pić mleka to zastąp mu je jogurtami, najlepiej naturalnymi lub z dodatkiem owoców, serem żółtym itp. Na pocieszenie te ząbki i tak wypadną :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253393 przez sylka
Wiem że możne je u stomatologo posmarować czymś, chyba to lakowanie ??? by zapobiec dalszemu psuciu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #253439 przez Manga
Rówieśnikowi mojego Aleksa dentysta na te zepsute ząbki robił lapisowanie (żeby próchnica dalej nie postępowała) i raczej to miała na myśli Sylka (lakuje się profilaktycznie zdrowe zęby).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253447 przez _aga86_
Dentysta powinien cos na to poradzic. Zanim dostaniesz sie do dentysty jak najczesciej myj malemu zeby. 2 razy to jest minimum. Ja swojej corce myje 3, 4 razy dziennie. Koniecznie myj za kazdym razem jak maly zje cos slodkiego. Czasami niestety dzieci maja juz tendencje do prochnicy (gdzies o tym czytalam)- slabe zeby po ktoryms z rodzicow. Jednak powinnas udac sie do dentysty, zeby malemu sie ta prochnica nie rozeszla na zdrowe zabki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253496 przez natmur11
oj a my zabki myjemy raz dziennie bo wiecej sie nie da:/ to i tak nie jest pelne mycie a raczej pomazanie szczoteczka zebow przez kilka sekund:/ nie wiem jak ja przekonac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253540 przez sylka
Manga napisał:

Rówieśnikowi mojego Aleksa dentysta na te zepsute ząbki robił lapisowanie (żeby próchnica dalej nie postępowała) i raczej to miała na myśli Sylka (lakuje się profilaktycznie zdrowe zęby).

O dzięki za poprawkę, o to mi chodziło zapewne, tylko nie wiedziałam jak to się fachowo nazywa. Przyda się jakby co (odpukać).
U nas nie ma problemu z myciem ząbków. Biorę małego na ręce myję swoje zeby i Kuba się z tego śmieje, łapie za szczoteczkę. Później mówię - Umujemy teraz Twoje ząbki, zrobimy myju myju. Biorę szczoteczkę nakładam paste a Kuba sam otwiera buzię i grzecznie ma otwarta i śmieje sięjak mu szoruję ząbki. Spokojnie szoruję górę i dól. MAłemu jak najbardziej to pasuje i lubi ten zabieg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl