BezpiecznaCiaza112023

Ściąganie skórki z napletka

13 lata 10 miesiąc temu #20345 przez Scholastyka21
Nie wiem czy dobrze to napisałam w temacie.
Florek skończył rok, w związku z tym wybrałam się z nim wczoraj na szczepienia, najpierw pediatra musiała go zbadać i wtedy pierwszy raz ściągnęła mi skórkę z napletka. Powiedziała ze też mam to już robić i dbać bardzo o higienę. Ale z tego wszystkiego zapomniałam się spytać, jak często mam to robić i czy to w wodzie czy na sucho.
Dziś po kąpieli pierwszy raz ściągnęłam Florkowi skórkę i bardzo się wystraszyłam, bo napletek nie chciał się spowrotem schować, męża nie było i nie wiedziałam co robić. Normalnie prawie spanikowałam, na szczęście udało mi się i wszystko wróciło do normy.

Dziewczyny jak to u was było, poradźcie.

Może to trochę intymny i drażliwy temat, ale uważam że warto go poruszyć, choćby dlatego by uzyskac niezbędną wiedzę na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20352 przez sara125
ja mam zalecenie od 3 msc zycia grzesia sicagac mu napletek. robie to codziennie w trakcie kapieli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20359 przez Manga
Ten temat śledziłam na wielu stronach internetowych - zdania pediatrów są podzielone!
Lekarze zwykle twierdzą, że nie powinno się naciągać napletka, ale nie wszyscy ;)

Moja doktor zaleciła nie ruszać napletka do roku.
A przy ostatniej wizycie, gdy Żółwik skończył 12 miesięcy, odsłoniła ujście cewki moczowej, powiedziała że wszystko jest ok i zaleciła by nadal do 2 roku nie zdejmować napletka, tylko odrobinkę, delikatnie myć skórkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20370 przez Madzia89862
no u nas tez do roku nie kazala ruszac ale co dalej bedzie zobaczymy.nie wiem czy to prawda ale jak wczesniej sie to zacznie robic to ze maluchowi sprawia to bol.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20376 przez Scholastyka21
to ja już sama nie wiem co robić, może po prostu nie będę ściągać całego tak jak to zrobiłam wczoraj, tylko delikatnie odciągać raz na jakiś czas

p.s. sorki za błąd w temacie, dziś dotarło do mnie że powinno być ściąganie napletka:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20379 przez Emme
pamiętam jak mój brat był mały (już jakiś czas temu), że położna kazała to robić codziennie, przy kąpieli. Trochę się dziwię, że ktoś mówi, że ma robić inaczej. Bałabym się, że zrobi się stulejka (tak jak mojemu kuzynowi, któremu nie kazano nic robić, w rezultacie musiał przejść bardzo bolesna operację)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20480 przez sylwus136
a mi połozna i pediatra nie kazały tego robic do 4 roku życia wiec sama juz nie wiem ale kombinować sama nie bede

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20481 przez sara125
mi kazali wiec robie... lepiej robic niz ma sie stulejka zrobic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20483 przez Manga
Znalazłam taki artykuł:

Napletek
Autor: lekarz medycyny Agnieszka BILSKA; Konsultacja: dr Piotr Albrecht

Fałd skórny pokrywający żołądź prącia. Chłopcy rodzą się z napletkiem zlepionym z żołędzią. Jest to zjawisko naturalne.

Nie próbuj odciągać napletka na siłę, ponieważ to bardzo boli, może spowodować uraz lub stan zapalny. W czasie kąpieli odsuwaj napletek na tyle, by było widoczne ujście cewki moczowej. Myj dokładnie to miejsce i czekaj, aż napletek odklei się sam w 2.-3. roku życia.

Idź do lekarza, gdy:

• wąski napletek nie da się odsunąć na tyle, by odsłonić ujście cewki moczowej. Może to być oznaką stulejki, która wymaga interwencji chirurgicznej;

• wąski napletek utrudnia siusianie;

• napletek jest obrzęknięty, zaczerwieniony i bolesny;

• chłopiec po ukończeniu 3 lat ma nadal przyklejony napletek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20488 przez Scholastyka21
dzięki Manga za artykuł.
czyli nie ruszam, tylko przy kąpaniu będę delikatnie odsłaniać i myć, ale już nigdy nie zrobię takiej akcji że odsłonię cały napletek, aż do żołędzia.
dzięki dziewczyny za pomoc, wy to jesteście mądre, a nie ci lekarze co każdemu co innego mówią :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20524 przez sylwus136
dokładnie bo to jest własnie problem ze tu mówią tak a tam inaczej i pozniej sie gubimy ...
ale dobrze ze ktos to madrze opisał :)
ja małemu zawsze myje i dbam podczas kapieli :)
poczekam do 3 lat jak to bedzie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20561 przez jedynaczka
nasz pediatra kazał odsuwać małemu napletek podczas kąpieli, ale nie codziennie tylko raz na tydzień..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33072 przez mysia-sia
o matko, dzięki Bogu mamy forum:)

ja też się zastanawiałam jak pielęgnować siusiaka mojego małego, na siłę nic nie chciałam robić a "po łagodnemu" zejść nie chciało... teraz wiem dlaczego:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33808 przez Madzia89862
no my po przeprowadzce musielismy zmienic lekarza i to babsko zsunelo napletek na maksa i stwierdzila prz tym ze mala stulejka sie robi ale nic sie nie dzieje gorsze jest to ze maly mial cala skorke w srodku podrazniona i krewka sie zbierala pod skora zaraz ..ale przeszlo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #38360 przez angellika1
Mi w szpitalu nie kazali ściągać napletka i jak mały miał 2-3 miesiące pediatra powiedziała że powinnam!! nie za bardzo chciał schodzic ale do 3 lat mmiałam potem problemy, niby nier miał stulejki, ale zawsze go bolało przy myciu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl