BezpiecznaCiaza112023

sposób na odkrywanie się w nocy

13 lata 4 miesiąc temu #42140 przez Manga
Może coś poradzicie, bo ja już nie mam pomysłu.

Aleks w nocy śpi odkryty. A raczej nie robi tego dlatego, że jest mu za ciepło, bo w nocy mamy chłodno w domu. Jak zaglądam do niego w nocy, to stópki ma zimne.
Wynika to raczej z tego, że strasznie się kręci. Zazwyczaj zastaję go w poprzek łóżka i to na wysokości poduszki w pozycji żabki (nie śpi już w łóżeczku, tylko w normalnym łóżku, więc powierzchnia go nie ogranicza niestety).
Dodam jeszcze, że nie chce spać w skarpetkach, jak tylko kładzie się do łóżka, ściąga je i wkłada sobie pod podusię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42150 przez Emme
To może niech śpi w śpiworku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42151 przez jedynaczka
to jak nie śpi w łóżeczku tylko w łóżku, to ja nie mam żadnego pomysłu na to żeby sie nie odkrywał...
śpiworki pewnie odpadają już nie?
chyba bedziesz musiała do niego poprostu zaglądać i sprawdzać czy jest odkryty...
u mnie Mikołaj śpi w łóżeckzu, ale i tak sie odkrywa sam. jak mu jest zimno to marudzi i musze wstać go przykryć...

Manga nie boisz sie że mały spadnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42158 przez Manga
Emme, jego nawet skarpetki krępują, a co dopiero śpiworek.

Jedynaczka, w łóżku śpi odkąd skończył 13 miesięcy, choć łóżeczko nadal stoi w jego pokoiku - sam tak wybrał. Łóżeczko służy do zabawy.
Nasz sposób na ewentualne sturlanie się łóżka - mamy pod łóżkiem dmuchany materac, który wysuwam, gdy tylko Aleks zaśnie - więc w razie czego - miękkie lądowanie. Zdarzyło się tak przez te pół roku 2 razy i nawet się nie obudził, spał dalej, tyle że niżej ;)

Ale co z tą kołderką??? No właśnie wstaję w nocy i zaglądam... ale może jest jakiś wygodniejszy sposób?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42161 przez paulinkaaa2202
Manga nie wiem czy to podziała moja jest mniejsza od twojego szkraba.
Ja na początku kupiłam takie wałeczki dla niemowląt i o to zawijałam kołdrę i mała się nie odkrywała.
Teraz już nie używam tych wałeczków to po prostu wyciągam małej rączki i kołderkę daje jej pod paszki bo ona musi mieć ręce wyciągnięte i ssać palucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42164 przez Mirella
Ja zauważyłam że jak jest chłodniej w domu to Klaudia się nie odkrywa, jak jest cieplo to natychmiast śpi odkryta, także Manga może jednak Aleksowi za ciepło? Klaudia najczęściej śpi w skarpetkach, ale jak zdejmie to nie robię z tego problemu wtedy śpi bez, a częst wysuwa nogi na zewnątrz nawet jak jest przykryta. Nie choruje więc w sumie jest chyba w porządku ;)

Kiedyś ktoś mi mówił że nasze mamy przyszywały rogi kołdry do materaca na noc, może to jest jakiś sposób? ja osobiście nie zamierzam go stosować, wydaje mi się zbyt drastyczny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42169 przez Manga
Dzięki dziewczyny za rady!
Paulinka, tyle, że Aleks w sumie nie odkrywa kołderki, tylko wspina się wyżej na poduchę, a kołdra leży jak leżała. On natomiast na tej poduszce kładzie się w poprzek łóżka i tak śpi ;)

Mirella, myślisz, że niepotrzebnie panikuję? W sumie Aleks przesypia cała noc, jest zdrowy... Może po prostu gorący chłopak z niego :) Hmm...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42179 przez Mirella
Manga mamy nigdy nie panikują niepotrzebnie :D Ja też mam ten problem że zapominam że dzieci mają wyższa ciepłotę ciała i jak mnie jest zimno to i Klaudię ubieram, a ona się potem poci..... no uczymy się uczymy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42202 przez Madzia89862
a ja powiem tak jak malego klade nie ma bata zeby spal w takim stanie jak go polozylam z miejsca siada i kladzie sie na brzuchu w nogach:)potem jak w nocy sie budzi juz lezy na swoim miejscu albo inne akrobacje wyczynia:)i nie ma mowy by spal przykryty w pokoju ma 22 stopnie i ani pod kolderka ani pod kocykiem spac nie chce.wiec nic nie robie bo i tak zwala wszytsko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42226 przez _aga86_
Jak Julcia byla malutka (tak do ok. 3,4 miesiaca) spala w spiworku. Jak tylko zrezygnowalam ze spiworka Julcia przez noc spala w kazdym koncie lozeczka- tak po nim wedrowala. Na poczatku ciagle ja przykrywalam, a potem zaczela spac spokojniej i juz sie nie odkrywala. Teraz nie mamy z tym problemu- Julka spi spokojnie pod kolderka- owszem czasam zdazy sie, ze ma bardziej niespokojny sen i sie odkryje, ale to naprawde sporadycznie. Jezeli chodzi o skarpetki: pierwsza czynnosc jaka moja corcia wykonuje po wejsciu do lozeczka to sciaganie skarpetek :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42228 przez Manga
_aga86_ napisał:

pierwsza czynnosc jaka moja corcia wykonuje po wejsciu do lozeczka to sciaganie skarpetek :D

No u mnie identycznie, to wręcz rytuał Aleksa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42246 przez kasiora
moj maly tez wiecznie zdzieral z siebie skarpetki, ale znalazlam sposob :lol: nie mial on co robic z rekami przy usypianiu dlatego teraz daje mu pluszowego miska, przytula go , skubie , tarmosi :blink: i zapomina o skarpetkach :woohoo:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42280 przez raczek10
U nas to samo . Zuzia w nocy sie ciagle rozkrywa a rady na to nie ma :(
JAK chcemy ją nakryc to ona przez sen juz ma nogi w górze i krzyczy . a w dzien to ciągle sie rozbiera i tylko chwile nieuwagi a ona biega bez majtek i tylko w podkoszulku . A jak ja ubieram to wrzeszczy jak by ją wrzątkiem kto oblał . Wszyscy mi mówią ,że to minie i że to tak zwany bunt dwulatka . Tylko czy mi cierpliwosci starczy :(

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #43811 przez Gosiaczek31
Mój Kubuś jak był mniejszy a ma teraz niecałe 4 m-ce to tez się odkrywał w nocy i miał zimne rączki i stópki. Az zapakowałam go w śpiworek taki na szelkach. I był spokój. Teraz juz spiworek jest trochę mały więc zmniejszyłam temperaturę do spania na 18st i sie nie odkrywa. Za to ja trochę marznę-śpimy w tym samym pokoju :P ale co sie nie robi dla maleństwa :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #43817 przez alutka1011
Moja się przemieszcza po całym łóżeczku i tym samym się odkrywa :( Nie nie wiem co robić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl