BezpiecznaCiaza112023

Atopowe zapalenie skóry

12 lata 6 miesiąc temu #223703 przez justyna84
wiesz on ma dopiero 8 miesiecy to cieszko mi jest cokolwiek powiedziec i karmony jest mlekiem sztucznym ale skoro tak gadasz to moze i tak jest bo widze ze duzo wiesz na ten temat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #223815 przez pip_ip
wiem... nie wiem... po prostu moge powiedziec, czego my sie dowiedzialysmy i jakie sa nasze obserwacje. Ale mojej córeczce alergia wyszla ok. 3 miesiaca juz i musialam odstawic mnostwo rzeczy, bo byla na piersi. Jest u twojego synka to jest alergia na mleko - trzeba je bedzie zmienic. mozesz sprobowac - takie dla alergikow (Bebilon Pepti np.), ale tak jak mowie - na mój (laiczny) gust nie wyglada to na azs.... chyba lekarz niezbedny:) daj znac, czego sie dowiedzialas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224070 przez justine
Polecam kąpiel w emolium..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224113 przez Monix
Na moje to nie jest AZS. Moja córa ma AZS i u niej zupełnie inaczej się to objawia. Ale te plamy na brodzie to ewidentnie reakcja alergiczna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224176 przez Agnieszka
Justyna, moja mała ma azs, a to co widzę na zdjeciu, nie wygląda mi na azs, wydaje mi się że to możne być coś innego, u mojej małej inaczej wyglądały te plamki z atopowego



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224212 przez justyna84
tylko problem w tym ze ja nie umie dojsc na co ta alergia a moze na danonki bo mu dawalam troche tych danonkow na smak, to cyba bedzie to

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224403 przez Agnieszka
to przestań je na razie dawać bo może i rzeczywiście to od nich.
powiem Ci tylko tyle, że jak kiedyś byłam na spotkaniu dla mam, to mówili, że danonki są nieodpowiednie dla takich małych dzieci, powyżej 3 roku dopiero powinno się je dawać jeśli już (osobiście u mnie Alka tej jadała, ale teraz nie je ich)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224404 przez Monix
justyna84 napisał:

tylko problem w tym ze ja nie umie dojsc na co ta alergia a moze na danonki bo mu dawalam troche tych danonkow na smak, to cyba bedzie to

Równie dobrze może to być też uczulenie na proszek bądź płyn do płukania. A może też przyczyną jest nadmierne ślinienie małego? Mokre ubranko też może powodować podrażnienia.
Danonki najlepiej odstaw na jakiś czas Justyna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #224443 przez justyna84
no juz mu ich nie daje na proszek mozliwe bo pralam m u w wizize teraz ma zas lowele, a z ta slina tez moze byc bo pil duzo sokow i jak mu to splywalo to z tymi resztkami a do tego mial wiecznie tylek opszczypany i mugl miec kwasny mocz .Wszystko odstawilam teraz ale strasznei mnie to martwi bo bardzo brzydko wyglada wszyscy pytaja co on to ma? a mnie to juz powoli
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
, najgorsze jest to zze nei umie tego polapac z czego to jest i dziwne ze mu sie rozszeza. On mi nei spi po nocach bo sie non stop budzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #224489 przez Monix
Na tę zmianę potrzebna jest jakaś dobra maść (tylko nie ELOCOM :P ) Idź do dermatologa na pewno coś na to przepisze. A Ty po prostu staraj się niwelować WSZYSTKO co jest potencjalnym winowajcą owego uczulenia/wyprysku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224513 przez justyna84
Wlasnei elocom doprowadzila do tego ze moje dziecko tak wyglada bo na poczatku to byly tylko chrostki a teraz ma CLOTRIMAZOLUM przepisany przez innego pediatre

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224537 przez Monix
justyna84 napisał:

Wlasnei elocom doprowadzila do tego ze moje dziecko tak wyglada bo na poczatku to byly tylko chrostki a teraz ma CLOTRIMAZOLUM przepisany przez innego pediatre

Mimo wszystko idz do dermatologa on ''rzuci'' fachowym okiem. Bo pediatra jak to często bywa lubi zapisywać maści nie takie i nie na to co trzeba. Zresztą sama sie już o tym przekonałaś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224562 przez pip_ip
popieram wszystkie wypowiedzi, więc krótko podsumuję:
- wyeliminuj wszystko, co może powodować alergię: danonki, soczki (szczególnie marchewkowe i inne zawierające jakiekolwiek sztuczne składniki - szukaj takich naturalnych jeśli już) i inne nowo wprowadzone produkty
- nie smaruj byle czym i jeśli to możliwe to proś dermatologa o maść bez sterydów, które wchłaniają się w taki sam sposób jakbyś te sterdydy jadła, więc jeśli się da, należy ich unikać... jak nie ma innej możliwości to nie ma, ale zawsze można zapytać dermatologa, czy może coś przepisać bez sterydów
- jeśli możesz wcześniej gdzieś zapisać się na wizytę to ZRÓB TO!!

wydaje mi się, że ani proszek czy płyn raczej nie, bo z buzią ubranka mają akurat najmniej styku... ale to moje zdanie

kiedy synek tego dostał? wiesz, ze można też być uczulonym na zimno?

popatrz na ten link, absolutnie nie chcę cię straszyć, ale to jest coś, co najbardziej przypomina mi schorzenie ze zdjęcia. poszukam jeszcze:

www.kosmetolog.com.pl/Porady/Choroby-skory

pierwsze z góry...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224567 przez pip_ip
a! swoją drogą... generalnie takim maluszkom powinno się ograniczać soczki... nawet naturalne, zawierają same w sobie dużo cukru, a to ani na ząbki, ani w ogóle nie jest zbyt "pożyteczne":)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224573 przez pip_ip
i czy twój maluch miał jeszcze jakieś inne objawy? gorączkę? był osłabiony? cokolwiek, czy tylko zmiana skórna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl