BezpiecznaCiaza112023

Kosmetyki do kąpieli dla noworodka

14 lata 3 miesiąc temu #864 przez aniaw
Drogie mamy.
Już niedługo na świecie pojawi się mój synek i nie wiem w jakie kosmetyki powinnam się zaopatrzyć.
Czym myjecie swoje maluszki? Czy oddzielny żel do mycia ciała używacie a oddzielny do włosków?
Co stosujecie po kąpieli?
Czy codziennie należy smarować maluszka oliwką?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #900 przez Mirella
Do kąpieli najpierw używaliśmy płyn Johnsona dla niemowlaków, a teraz jakies Bambi, do włosow szampon z serii Skarb Matki. Po kąpieli nic, tylko krem na odparzenia, ale też tylko jak widzę ze jest potrzeba. Oliwką smarować nie należy. Więcej o tym znajdziesz w temacie o kąpieli, jakoś tam się ten temat rozwinął :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #901 przez poli
Ja polecam żel top to toe z Johnsona, jest on używany na oddziałach noworodkowych w całej Polsce i nie uczula jako jeden z nielicznych produktów Johnsona :)
Dziewczyny też często chwalą Oilatum, ale ja uważam, że jest to produkt do naprawdę suchej skóry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #916 przez kasiora
www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie/...30-czas-kapieli.html
w tym temacie bardzo duzo pisalysmy na ten temat. zachecam do poczytania :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1263 przez Agnieszka
podobno Johnson bardzo często uczula

ja mam z apteki Oilatum, emulsje do kąpieli. to taki delikatny płyn na początku to wystarczy ci tylko to, możesz nim myć też włoski niemowlaka
no i oczywiście oliwką do pielęgnacji ciałka



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1533 przez aniaw
Dzięki za podpowiedzi :)
i dzięki kasiora za zwrócenie uwagi na temat, w którym już częściowo to omawiałyście :)

Gapa ze mnie :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1745 przez Scholastyka21
od początku do kąpieli używam produktów Nivea Baby i jestem bardzo zadowolona
i cały czas mam jeden do włosów i ciała, super się sprawdza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1774 przez agast
Ja też NIVEA BABY :D

Jedno mogę polecić warto mieć wszystkie kosmetyki jednej serii wówczas jak uczula to wiadomo co a tak przy różnych kosmetykach trzeba podejmować próby eliminacji a to długo moze trwać i zagoniać sytuacje :(


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1889 przez tysia178
ja zakupiłam emulsję do kąpieli oilatum , jednak z niej zrezygnowałam bo się wcale nie pieniła.. a chciałam dobrze umyć malca.. Teraz stosuję szampon babydream i jest to jako szampon do włosków i jako mydełko :)

a oilatum w dodatku jest bardzo drogie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1915 przez Agnieszka
no drogi, ale jak na początek to według mnie bardzo dobry, bo nie podrażnia



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2099 przez andziaa35
Malego wykapalam dopiero na drugi dzien po porodzie ( w szpitalu nie kapia chyba ze jest bardzo brudny) przez tydzien nie uzywalam zadnych kosmetykow do mycia- zalecenia poloznej, pozniej zaczelam uzywac Johnson's Baby Top To Toe Wash od 6 m-ca zmienilam na Johnson's Baby Bedtime Bath i zaczelam uzywac szaponu tez z tej firmy. Nie wszystkim dzieciom odpowiada ta marka bo niektore maja uczulenia ale u mnie sie sprawdzilo :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2116 przez 1983mariola
ja od samego początku używam oliatum a po kąpieli kremem nie smaruje chyba że do masażu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2374 przez Scholastyka21
andziaa35 napisał:

Malego wykapalam dopiero na drugi dzien po porodzie ( w szpitalu nie kapia chyba ze jest bardzo brudny) przez tydzien nie uzywalam zadnych kosmetykow do mycia- zalecenia poloznej, pozniej zaczelam uzywac Johnson's Baby Top To Toe Wash od 6 m-ca zmienilam na Johnson's Baby Bedtime Bath i zaczelam uzywac szaponu tez z tej firmy. Nie wszystkim dzieciom odpowiada ta marka bo niektore maja uczulenia ale u mnie sie sprawdzilo :)


nie kąpali w szpitalu twojego maluszka?? mojego codziennie zabierali i wtedy nikogo nie wpuszczali na oddział noworodków, a jak raz przez przypadek weszłam, to te dzieci jak na jakiejś produkcji, pod kran szybko szybko i następne, przeraziłam się wtedy, ale tak naprawdę jak się wprawy nabierze to tak jest szczególnie w szpitalu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2497 przez Madzia89862
ja po narodzinach uzywałam do mycia tylko mydelka gdy skonczyl moj syn pierwszy miesiac zaczelam uzywac z nivea 2w1 szampon i plyn do kapieli.a po niej natluszczalam skore malucha balsamem rowniez z nivea.warto sie zaopatrzyc takze w krem na odpazenia.ja uzywalam rowniez tej firmy i w zaledwie w 2 dni odparzenia zniknely.teraz skora sie przyzwyczaila do pieluszek(uzywam tylko z 1 firmy)i o odpazeniach nie ma mowy przynajmniej narazie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3757 przez olusia10003
Żadna z was nie napisała o kosmetykach dla dzieci firmy Hipp. Już zaczęłam kompletować wyprawkę bo za parę tyg. mam termin a tych kosmetyków mam pod dostatkiem ponieważ mam znajomą która jest położną i załatwiła mi trochę tego. Co myślicie o tych kosmetykach tej firmy, czy któraś z was już używała takich?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl