BezpiecznaCiaza112023

Testy owulacyjne - stosujecie?

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #422435 przez Katarzyna
Witajcie,

Piszę troszkę za namową Mirelli, którą serdecznie pozdrawiam :-)

Na blogu jakiś czas temu pisałam o r óżnych portalach, które mogą nam pomóc w obserwowaniu dni płodnych. Natomiast wymienione metody mogą, ale nie muszą się sprawdzić.

Stąd powstaje pytanie jak jeszcze możemy sprawdzić dni płodne.

A ostatnio bardzo popularne zrobiły się wszelkiego rodzaju testy,
które możemy wykonać w domu.

Chciałam Was podpytać czy stosujecie testy owulacyjne i jakie macie z nimi doświadczenia? :-)

Może komuś się już udało zajść w ciążę :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #422485 przez studentkaae
Katarzyna - przychylam się do Twojego pytania, bo też jestem akurat na kupnie testów owulacyjnych.

Dziewczyny - jakie macie opinie na ich temat? Warto?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #422487 przez Mirella
Dziękuję za pozdrowienia :) temat już podlinkowałam staraczkom :)

Ja się przyznam że kiedyś spróbowałam, ale się nie udało przez kolejne dwa miesiące i zrezygnowałam, bo w instrukcji było napisane że jak przez cztery miesiące się nie uda to trzeba iść do lekarza, uznałam że to zbyt stresujące ;)

P.S. Moje zaproszenie ciągle aktualne :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #422506 przez gosiak
Katarzyna dni płodne możesz sprawdzić robiąc testy owulacyjne, robi się je od mniej więcej 12dc co dzien o tej samej porze i nie koniecznie z pierwszego sikania, kreski musza być tednakowo intensywnego koloru, bądź testowa ciemniejsza ;) a drugim sposobem na sprawdzenie dni płodnych jest obserwacja śluzu, jak jest jak białko kurze to trza działac ;) no i jeśli "grają" Ci jajniki w połowie cyklu to dobry znak ;)

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #422829 przez Katarzyna
To może napiszę swoje doświadczenia.

Wyliczałam gdzie w którym dniu cyklu mogę mieć owulację i startowałam z robieniem testów. W opakowaniu zazwyczaj jest 5 testów, także starcza na 5 dni. :dry: (ściągawkę, w którym dniu należy rozpocząć "testowanie" znajdziecie na ulotce testu owulacyjnego)

Tak do tematu podeszłam z kilka razy, ale testy mówiły, że dni płodnych brak.

Natomiast mam pracę zmianową, nieregularny tryb życia i mój cykl też bywa raz krótszy raz dłuższy. Także moja ginekolog poradziła mi bym od 10 dnia cyklu robiła codziennie testy. To jest mój pierwszy taki cykl gdzie systematycznie testuje. :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423043 przez nator1
Witajcie Mamusie i przyszłe mamusie...

ja testy owulacyjne stosowałam 2 miesiące. W pierwszym nic mi nie pokazały i zwątpiłam w ich sens, ale pogadałam ze znajomymi i zwróciły mi uwagę na długość mojego cyklu, na to, że są w nim odstępstwa od "reguły" i namówiły, bym spróbowała jeden miesiąc robić testy codziennie przez cały cykl. I okazało się, że mam owulację tuż przed miesiączką, a nie w połowie cyklu "jak być powinno".
:blush: no i tym sposobem mam moją kochaną maleńką Maję... :laugh:

Kobietki, może ta podpowiedź i Wam pozwoli zobaczyć 2 kreseczki na teście ciążowym i już za 9 miesięcy utulicie swoje małe cuda :kiss:
Serdecznie Wam wszystkim tego życzę
Podziękowania: Estha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #423088 przez Katarzyna
nator1 Dzięki ślicznie za wiadomość! :-)
Czekałam na taki pokrzepiający tekst :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423100 przez Alina
Witam :)

Zakupiłam na sławnym serwisie aukcyjnym testy owulacyjne (bardzo dużo szt plus w tym 5 testów ciążowych) zapłaciłam na prawdę mało - czasem w aptece 1 test ciążowy osiąga taką cenę jak ten cały pakiet. Używałam tych testów tylko przez 1 cykl i... udało się!!
Co prawda były momenty, że już myślałam, że "nie działają"-brak 2 kresek ale w końcu nadszedł ten dzień i test wskazał, że wkrótce będzie owulacja. Nie wdrażałam męża w czynności, które wykonywałam dziennie rano w ubikacji, tylko w odpowiednim czasie powiedziałam mu, że to TE dni ;)

Potem jak już z mężem zrobiliśmy wszystko co mogliśmy :P nerwowo oczekiwałam odpowiedniego czasu na zrobienie testu co prawda i tak nie obyło się bez przedwczesnych prób i tak 1 test negative 2 tak samo i już mi nawet przykro było (od razu lektura w internecie jak miały inne dziewczyny i tutaj w końcu przeczytałam, że nie ma sensu nawet robić testu przed spodziewaną miesiączką-trzeba wykonać po tym terminie)3 test pozytywny ale ta druga kreska trochę zbyt blada więc nic mężowi nie mówiłam. Dopiero 4 test dwie wyraźne krechy :)

Podsumowując w moim przypadku długo czekać nie musiałam z czego bardzo się cieszę. Dlatego jak najbardziej polecam testy owulacyjne.

Dla osób, które korzystają z internetowych kalkulatorów dni płodnych - u mnie kalkulator ten znacznie rozminął się z owulacją wykazywaną na testach.

Aktualnie jestem w 3-cim miesiącu ciąży

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423111 przez studentkaae
Dziewczyny ja dziś kupiłam 2 opakowania testów owulacyjnych i od dziś zaczynam testowanie. Moje cykle są nieregularne, raz 29 dni, raz 35, ale średnio 33 dc.
dziś mam 12 dc. przed chwilą robiłam test - negatywny. typuję, że owulkę powinnam mieć ok. 18 dc. zobaczymy co pokażą testy :)
jestem pełna nadziei, że tym razem się uda :) trzymajcie kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423367 przez Katarzyna
A prowadzicie notatki? :-)
Bo ja na razie tak. :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423369 przez MoNiaaa
dziewczyny 3mam kciuki i czekam na efekty jak u mnie samo sie nie zadzieje to chyba tez skorzystam :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424188 przez kasik
Moja przygoda z testami zakończyła się po 2 nieudanych próbach, być może z mojej winy a może z winy kiepskiej jakości testów;/ w instrukcji wyraźnie pisało, ze krechy muszą być albo równie grube albo testowa grubsza natomiast nie na odwrót tak więc, według moich regularnych cykli zaczęłam robić testy od 11dc-1 krecha, 12dc- kontrolna mocna a testowa leciutka, 13dc tak samo, więc się zaczęłam przygotowywać;D oczywiście nasłuchałam się o "szanowaniu" i czekaniu nasionek małża na dzień 0 wiec dalej przez 14,15 i 16 dc analizowałam owe krechy,(testowa ledwo widoczna)i skończyło się, przegapiłam owulke bo 17 dc była już tylko jedna krecha. Następnego miesiąca było tak samo jednak przestraszona, ze nie mam w ogóle owulacji 2 miesiące z rzędu poszłam do ginia, na co on mi mówi, że widzi iż owulacja była jakieś 2 dni temu czyli tak jak się spodziewałam, w połowie cyklu! Następnym razem dla zasady używałam testy jakie mi zostały (ta sama sytuacja od 12 do 16 dc słabiutka testowa krecha a potem nic) przytulaliśmy się spontanicznie ( ze szczególnym uwzględnieniem okresu według mnie płodnego;D)i TADAM! dzidzia pod serduchem:) Rozpisałam się kosmicznie ale chciałam tylko dać do zrozumienia, ze testy testami mogą pomóc ale nie warto pokładać w nich całej nadziei:) Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze zafasolkowanie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #425720 przez Katarzyna
:-)

Tak ta analiza widocznych dwóch kresek bywa wybitnie długa :-)

Akurat na opakowaniu testów owulacyjnych, które robię są możliwe 4 wyniki z czego 3 składają się z 2 kresek. Przy czym jest wariant, że jedna bledsza kreska od drugiej to wynik negatywny. W pozostałych dwóch wariantach pozytywny. A jedna kreska wiadomo negatywny.

Mając wynik testu można się nagłowić do której kategorii owe dwie kreski przypisać ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #425741 przez kasik
No dokładnie, ja właśnie na tym głowieniu się straciłam 2 cykle :( aczkolwiek całkowicie nie neguje wartości takich teścików.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #426126 przez Katarzyna
Kasik czy po tych dwóch kreskach robiłaś jeszcze testy do końca cyklu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl