BezpiecznaCiaza112023

blizna po cesarce

7 lata 9 miesiąc temu #1038496 przez Sacharyda
Naprawdę? Sama będę mieć cc i boję się, czy zostanie mi po tym skaza, a jeśli tak to jak bardzo widoczna? Jeśli nie, to czy istnieje szansa, żeby się szybko zagoiła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038627 przez Gabriela34
ja niczym nie smarowałam, i choć fakt, minęło duuużo czasu od cesarskiego ciecia (11lat) to blizna prawie niewidoczna...cierpliwości...;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039538 przez Gabriela34
nie martwcie się, ja jestem 8 lat po cesarce i prawie jej nie widać:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039674 przez magdamama
spokojnie, na poczatku rzeczywiście wyglada strasznie :)) moja blizna zrobiła się zupelnie jasniutka po 10-11 miesiacach od porodu. jak juz sie zupelnie ladnie zagoilo, zrobilam tatuaz - mala rozyczke - zeby nie bylo jej widać :)) wszystko w swoim czasie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039677 przez olgunia
Hej mamusie. Powiedzcie mi, jak to w końcu jest z tą cesarką? Ciągle się zastanawiam czy rodzić naturalnie czy jednak iść pod skalpel... Nie chciałabym mieć blizn, ale z drugiej strony strasznie się boję bólu podczas naturalnego rodzenia... Co możecie doradzić? Te blizny po cesarce da się jakoś zneutralizować trwalej i żeby były niewidoczne albo chociaż widocznie w mniejszym stopniu? Pomóżcie biednej przyszłej mamuśce :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039682 przez honka_18
Mam za sobą 2 porody. Pierwszy siłami natury, drugi cesarka , trzeci przede mną i jeżeli nie będzie komplikacji to siłami natury
Po porodzie siłami natury dochodziłam do siebie kilka godzin, bardzo szybko zapomniałam o bólu, brzuch ładnie się "wciągną" czułam się świetnie ;) Po cesarce: brzucha do końca nie zgubiłam, nadmiar skóry wisiał mi nad blizną, blizna przez 2 lata nie pojaśniała :P przez ponad 3 tygodnie czułam niesamowity ból podbrzusza :sick:
Nigdy z własnej woli nie zgodzę się na cc chyba, że sytuacja mnie do tego zmusi jak poprzednim razem

Mam nadzieję, że pomogłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039707 przez AgusiaKRK
Z tego co mi wiadomo, jeśli nie ma przeciwwskazań i poród przebiega prawidłowo, to lepiej jednak urodzić siłami natury. U mnie z konieczności było cięcie i na szczęście nie miałam żadnych komplikacji, a blizna się bardzo ładnie zagoiła. Już kiedy przy pierwszej zmianie opatrunku popatrzyłam na ranę, wyglądała ledwo jak zadrapanie kota, a spodziewałam się czegoś strasznego i krwawego. Teraz mam już tylko bladą kreseczkę bardzo niziutko pod linią bielizny. Przez pierwsze dwie doby dostawałam silne środki przeciwbólowe i funkcjonowałam w miarę dobrze. Przez pierwsze dwa tygodnie po cięciu dobrze byłoby mieć kogoś do pomocy, bo jednak rana "ciągnie" i jest dyskomfort, ale da się żyć. W każdym razie, jeśli jest potrzeba cięcia, nie ma czego się bać na zapas :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040238 przez WiolkaKlaman
mi blizna jakoś wyjątkowo szybko się zagoiła, początki wiadomo trudne bo do pomocy warto mieć kogoś, z czasem coraz lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040273 przez alinka19
Co zadziała na bliznę u jednej osoby, niekoniecznie zadziała u kogoś innego, ale warto się wymieniać nazwami tego co działa, a co nie, żeby np kasy w błoto nie wyrzucać niepotrzebnie. :) Smarowanie olejkiem lawendowym też daje całkiem dobre efekty, bo jest naturalny, dobrze się wchłania i jest antybakteryjny :p no i nie śmierdzi cebulą :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040277 przez band
Hahaha no tak nikt nie chce śmierdzieć cebulą to fakt... :P bardzo ciekawe propozycje. Mojej koleżance z kolei pomógł najprostszy i najzwyklejszy krem tłusty. Także każdemu co innego:)

Bądź tym, kim chcesz być

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040752 przez WiolkaKlaman
cepan- ja nie wiem jak można go używać, bo dla mnie tak śmierdzi :P do męża bym się nie zbliżyła jakbym tak śmierdziała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040757 przez AgusiaKRK
Można użyć Contractubex albo Bio Oil, mają w porządku zapach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041144 przez WiolkaKlaman
biooil na rozstępy przy okazji- rewelacja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1042561 przez Domii1983
Na blizny po cc polecam no-scar, mnie pomógł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048570 przez antosia
Tak, no scar działa, o ile oczywiście piszesz o tym - www.aptekagemini.pl/no-scar-krem-przeciw...50ml-nowy-sklad.html
Pewnie, że bardzo duża zmiana wymaga czasu, bo nie jest łatwo to wszystkie wyeliminować, ale uzyskanie zadowalających efektów jest po prostu realne. '
Wszystko też zależy od skali blizny, jej rozległości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl