BezpiecznaCiaza112023

Ciało kobiety po ciąży

13 lata 1 miesiąc temu #73407 przez Rika
U mnie też nie było śladu po ciąży i mam nadzieję że po drugiej ciąży też nie będzie ;/ ale zainteresowała mnie taka sesja i tak czy siak muszę mieć taką samą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #87836 przez bombel779
Ja jestem tydz. po porodzie i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona :) Żadnych rozstępów,rozlanego tłuszczyq po całym ciele :P trochę brzuszek mi odstaje,tak jakbym zjadła obfity obiad :D ale myślę że to się naprawi :P :) jak nie zejdzie samo to popracujemy nad tym :P :)
Jedyne co się zmieniło,a konkretnie urosło to piersi :P :D No ale gdzieś to mleczko musi się pomieścić :P :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #87852 przez candela
witam was serdecznie - wszystkie mamusie:-) !!! jestem 3 miesiące po porodzie i czuję się znakomicie. Moja figura jest lepsza niż przed ciążą. Ważę tyle samo ale mam pełniejsze biodra i piersi - co bardzo fajnie wygląda:-) a do tego mam cudownego szkraba...i jak tu nie kochać życia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #87971 przez Marysia27
Oto moja subiektywna opinia: moje ciało przed ciążą i po ciąży to jedna bajka - rewelacja :blush: W moim przypadku " miłość własna" jest wyznacznikiem dobrego samopoczucia ;) nie miałam/mam rozstępów, cellulitu, waga wróciła prawie natychmiast do normy, choć przytyłam 17 kg, nadal jestem chudziakiem. Jedyne rozczarowanie, że piersi nie są już tak wspaniale duże i jędrne, ale wiadomo, uroki karmienia. W tym miejscu chciałabym podziękować mojej Mamuni za dobre geny :kiss: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88117 przez pip_ip
i to mi się podoba! pełen optymizm na początek wiosny! ja miałam podobnie i też dziękuję mamusi:) fakt, że tęsknię ciut za ciążą i ciut większymi cyckami... bo już teraz nie są takie "obfite";) ale po prostu aż czuć wiosnę w waszych wypowiedziach:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu - 13 lata 4 tygodni temu #88245 przez candela
mamusie ja też karmię i to jest przecież cudowne - dajemy maluszkowi wszystko co najlepsze od siebie. Moje cycuszki też nie są już jak dawniej ale chyba kiedyś powrócą choć troszkę do formy bo są ćwiczenia i kremy przecież! Właśnie napiszcie coś o piersiach. Jak je pielęgnować w okresie karmienia i po?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88367 przez ewelina
Ja przytyłam ponad 20 kg zrzuciłam szybko po porodzie wszytsko - poczatkiem jadłam ostrożnie aby dziecko nie miałokolki, ale jak tylko wszytsko zaczeła mała tolerować- wtedy jadłam wszystki i przytyłam 10 kg. mimo młdoego wieku, rozstepy sa na brzuchu straszne. fakt nie smarowałam brzucha, wszyscy do okoła mowili ze przy pierwszym nie ma rozstepów. i to była głupota słuchac- mam okropne i już chyba bikini nigdy nie założę.:( a możeznacie dziewczyny jakies sposoby teraz po żeby zmienić to...

[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88398 przez MoNiaaa
tylko pozazdroscic ja nie mialam takiego sczescie choc cala ciaze ludzilam sie ze szybko wroce do wagi i figury sprzed ciazy :( niestety sie nie udalo w ciazy przytylam ponad 20 kg i jeszcze troche zostalo do tego straszne rozstepy choc smarowalam sie kremami wyszly mi dopiero w 8 miesiacu i z bikini raczej tez sie musze pozegnac zmienilam troche te optymistyczne wypowiedzi sorki dziewczyny . ale kurde dobijajace jest to jak sie patrzy na inne mamy ktore sa szczuple i nie widac sladu po ciazy :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88429 przez martela89
candela napisał:

mamusie ja też karmię i to jest przecież cudowne - dajemy maluszkowi wszystko co najlepsze od siebie. Moje cycuszki też nie są już jak dawniej ale chyba kiedyś powrócą choć troszkę do formy bo są ćwiczenia i kremy przecież! Właśnie napiszcie coś o piersiach. Jak je pielęgnować w okresie karmienia i po?


Ja nie robię nic,są jakie są najważniejsze jest dla mnie to,że karmię moją córkę piersią :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88505 przez pip_ip
no to żeby nie było, że jest tak różowo. po pierwsze Candela - ja w czasie ciąży i po smarowałam i piersi i brzuch zwykłą maścią z witaminą A, tubka kosztuje chyba koło 3zł o ile pamiętam i nie mogę wprawdzie powiedzieć, że sie pozbyłam rozstępów, bo ich po prostu nie miałam, ale skóra na brzuchu na początku nie wyglądała wiadomo zbyt ładnie, ale ta maść tak natłuściła, i wspaniale poprawiła (przynajmniej takie mam przekonanie) wygląd mojej skóry:) tyle jeśli chodzi o pielęgnację... miałam też jakiś taki olejek kiedyś kupiony na promie, ale nie pamiętam jak się nazywa.
Druga sprawa to jednak ćwiczenia... niektórzy mają dobre geny, inni muszą je wspomóc... i tu polecam ćwiczenia z ciężarkami - wszelakie typu ramiona wyciągniete przed siebie i ruchy okrężne, pompki... wszystko,co na klatkę piersiową.
Następna sprawa: waga, brzuch. Niektórzy jak już wspomniałam mają dobre geny. Ja też szybko schudłam, ale a) codziennie ćwiczyłam... codziennie rano zanim dziecko jeszcze się obudziło... brzuszki i polecam... ale b) najwięcej schudłam, gdy okazało się, ze moja córcia ma uczulenie i muszę mieć bardzo ograniczoną dietę... i to też polecam, bo taka dieta zdrowa: same gotowane rzeczy, żadnego nabiału, żadnych słodyczy, sztucznych składników (czyli praktycznie żadne gotowe produkty ze sklepu.
Chciałam tym tylko przekazać tym mamom, które jeszcze mają zbędne kilogramy, żeby się nie martwiły,wzięły sprawy w swoje ręce i uwierzyły, że nie tylko mogą być mamami, ale PIĘKNYMI i ZADWOLONYMI Z SIEBIE mamami!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88642 przez candela
Cieszę się waszymi opiniami. Jestem zadowolona ze swojego ciała. Dziewczyny a jak wasz "pierwszy" drugi raz? :-D Bo na moje oko jest u nas zdecydowanie fajniej - tylko, że czasem brakuje odpowiedniego miejsca i czasu - no bo dzięciątko z nami w pokoju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 tygodni temu #88653 przez Emme
candela napisał:

Cieszę się waszymi opiniami. Jestem zadowolona ze swojego ciała. Dziewczyny a jak wasz "pierwszy" drugi raz? :-D Bo na moje oko jest u nas zdecydowanie fajniej - tylko, że czasem brakuje odpowiedniego miejsca i czasu - no bo dzięciątko z nami w pokoju.

między innymi w tych wątkach dziewczyny podzieliły się wrażeniami
www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie-...dzie-naturalnym.html
www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie-...eks-po-porodzie.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #89642 przez Marysia27
Ja kupiłam balsam w czasie ciąży, ale jestem leniwcem, więc nie smarowałam B) na bezczelnego założyłam, że jeśli moja Mamula po trójce dziewuch nie miała żadnego rozstępu, to ja po jednym Bartku tez się nie dorobię ;) Ale znam dziewczyny, które smarowały i balsamami i oliwkami przez ciążę ciało, a mimo to rozstępy potrafiły wyjść nawet kilka dni przed rozwiązaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #90317 przez makaja
ja się smarowałam oliwka pd pierwszych dni , bo starsznie się bałam rozstępów i uffff na szczęście na brzuchu nie ma ale wyskoczył jeden na udzie :) taka pamiatka po ciąży :P
co do wagi to muszę zrzucić 4 kg i wcale nie jest mi łatwo . hehe piersi owszem sa nabrzmiałe ale tylko jak mam w nich mleczko, a zaraz jak mały się przyśśie to wracaja do dawnego wyglądu, łudzę się że wygląd piersi nie ulegnie zmianie i po karmieniu tez taki rozmiar pozostanie, bo calkiem dobrze się czuję :) przed ciążą piersi były jędrne ale nie za duze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #91138 przez Marysia27
Moja koleżanka z pracy miała ogromnego farta- nie wiem jakim sposobem, jej piersi są większe po ciąży i karmieniu, mimo że karmiła 3 lata! kurcze, to nie bujda, widziałam zdjęcia przed i Ankę po, a że blisko się kumplujemy nie ma opcji ściemy, a babeczka ma 38 lat :woohoo: zazdraszczam :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl