BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

11 lata 1 miesiąc temu #630043 przez kasiah
No jestem i was nadrobilam

Anuskka zdrowka dla Milenki. Bidulka jedna, ale nawet chora potafi mame zaskoczyc i rozbawic.
Super z ta suknia slubna. Ja juz kupilam ale gdybym nic nie znalazla to bym sie do ciebie pousmiechala i moze bys uszyla

Agathe zdrowka dla Zosienki.
Ale z tym wozkiem cie zalatwili. 5 miesiecy czekac na akcesoria, to lekka przesada. No ale skoro mozna zalozyc na wozek to chyba jakos zniesiesz ten zadlugi suwak.
A ten twoj icandy to jaka on ma krzeselko, tez kubelkowe tak jak w boogaboo? Bo ja mam bugaboo ale pszczoly jeszcze do krzeselka nie przymierzalam bo jeszcze budki uzywamy. Moze jak z PL wroce to zamontuje krzeselko i co powiem czy Majka sie tam miesci i jak to wyglada.

Larita przypomnij prosze jaka ty spacerowka masz, wiem ze Gatita kupila taka sama ale nie chce mi ( bo czasu brak) sie cofac i szukac nazwy. Ja pewnie na przyszle wakacje bede chciala kupic jakas skladana spacerowke wlasnie z tych wzgledow o ktorych mowisz. Myslalam o mclarenie ale pamietam ze ta twoja tez fajana dlatego pytam o nazwe. Zanotuje sobie i jak przyjdzie czas na zakup to obejrze w sklepie i zdecyduje ktory bedzie dla mnie lepszy.

Anneem ja Maji nie podaje ani wit. D ani K, bo tutaj duzo slonca i w Maladze dzeciom nie przepisuja. A wit. k dostala w szpitalu i chyba to wystarczy.
A co ty prawniczka jestes ze taka ksiazke chcesz kupic? Czy moze żeby lepiej sie orintowac jak tutaj wszystko funkconuje?

My za bilety lotnicze zaplacilismy ponad 500 eur dla calej naszej 3. Lecimy Lufthansa wiec tez mozemy zabrac bagaz dla Majci. Lecimy bezposednio z Malagi do Berlina i godziny wylotu i powrotu sa super. Ja z Berlina do Szczecina ,skad pochodze , mam 1,5 -2 godz jazdy wiec praktycznie zawsze lece do Berlina.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #630044 przez Agathe888
larita przeniescie sie do bcn:) bedziesz bezposrednie loty miala.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

antonio witaj wsrod nas! ja nie wiem jak to jest z tym polskim ubezpieczeniem (moze annaem bedzie wiedziala wiecej). ja rodzilam w prywatnym, w nocy, moj lekarz prowadzacy musial wstac i przyjechac, chwile mu to zajelo i mialam cesarke (caly scenariusz larity :laugh: ). ALE dzieki bogu bo urodzilam malego klocuszka 4465! dziewczynka :lol: poza tym mialam cisnienie wysokie jak zawodnik sumo po swojej zyciowej walce i Zosia sie nie ruszala zbytnio od kilku dni.
natomiast o publicznych szpitalach slyszalam same dobre opinie. nie ma co sie bac rodzic publicznie. na pewno uda Ci sie wszystko zalatwic bo ja mam tu kolezanke ktora przyjechala z PL w 6mc i rodzila spokojnie w publicznym szpitalu.
a jesli chodzi o prywatne ubezpieczenie to je chyba trzeba miec na kilka mc przed zajsciem w ciaze inaczej ciazy nie pokrywa (prawda? bo nie jestem pewna)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #630049 przez Agathe888
oo kasiah jak skrobalam moje wywody to ty tez napisalas:) tak icandy jest prawie taki sam jak bugaboo a jutro jade odebrac spiworek i parasolke do icandy i porownam wielkosc budek. ja tez nadal w gondolce ja woze ale do PL wezme nowy bo sie latwo sklada w jedna czesc a gondolka nie.

no wlasnie larita dzieki za odp w sprawie spacerowki. moze i my kupimy za rok w takim razie.. a ile taka spacerowka kosztuje? tez czekam na nazwe jak kasia bo zapomnialam a pamietam ze chwalilas.

aaaaa a wasze dzieci mialy tutaj usg bioderek? bo w PL to chyba wszystkie byly na usg styczniowki. a my nie..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #630050 przez larita
Agathe kochana ja bardzo chetnie do Barcelony sie przeprowadze!! :)
I tak jak mowisz ubezp prywatne zeby pokrylo porod musi byc zakontratowane min 9mcy przed zajsciem w ciaze.
Kasiah wozek to baby jogger city mini 4, slyszalam ze súper jest micralite súper lite.. Zobacz sobie na necie, jest jescze lzejszy!! I tez fajnie sie sklada ale tez dosyc drogi :)
Moja siostra mieszka w Stargardzie Szczec, tam tez mamy rodzine a szwagier pracuje w Berlinie :D
Ide spac kolorowych!!
Ale szybko piszecie hehe
Agathe moja nie miala zadnego specjalnego badania bioderek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630064 przez anuskka
hej laski

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Milenka dostala goraczke-syrop pomogl na chwile-ale nie wiem jak bedzie w nocy :(
Kolorowych snow
Antonio witamy witamy-fajnie ze nas znalazlas -to nie uciekaj nam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630087 przez Antonio
larita : bardzo dziękuję za info, czy mogę sobie w I symestrze wykupić i opłacać jeszcze ( po za polskim ) jakieś ubezpieczenie w Hiszpanii ? czy to mi coś da lub pomoże ?
czy w szpitalach mówią po angielsku ? ;-) czy zdarzają się polscy lekarze ?
po porodzie w polsce planuję być dopiero po pół roku, więc muszę zarejestrować dziecko w Hiszpanii ? gdzie się udać ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630089 przez Antonio
agathe : dzięki za info
my też do Hiszpanii wrócimy w ok 7- 8 miesiącu, właśnie zjechaliśmy do polski, na szczęście praca pozwala nam na spędzanie zim w pięknym Hiszpańskim klimacie, stąd jak dowiedziałam się że poród mam na początek grudnia to bardzo bym chciała tam rodzić ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630155 przez anneem6

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Polskich lekazry jest duzo przynajmniej kolo nie w szpitalach ztego co slyszlam dziecko rejestrujesz w msc zamieskzania w registro civil


Larita rzeczywscie piekny jest JL ja z okolic Siedlec ciekawe czy lotnisko pod Lublinem ruszy, cos tam budowali, moze Modlin otworza ponownie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #630165 przez larita
Antonio w ciazy nie wezmie Cié juz raczej zaden ubezpieczyciel, na str intern mozna sobie zrobic presupuesto, czyli wypelnic dane i wyjdzie ile do zaplaty, mozesz sprobowac..
Wiem,ze jest polska pediatra w Getafe i niektore pielegniarki, ale moze akurat ktos Ci sie trafi, chociaz to raczej rzadkosc. Z ang u hiszpanow te ciezko,jako ze uwazaja, ze na calym swiecie dogadaja sie po hiszp :D
Ale tego tez nie wiem na pewno, wszystko zalezy gdzie bedziesz rodzic.
Pozniej musisz zarejestrowac dziecko w Registro Civil, musisz miec zameldowanie ze soba, nie pamietam czy moze to zrobic tata bez koniecznosci wyciagania Was z domu :)
No i musisz wyrobic ubezp dziecku zeby isc na kontrole 15dni po porodzie i pozniej na mc itd Ty tez powinnas przejsc przeglad ;)
Mamy tu prawnika, anneem ona wytlumaczy Ci dokladnie bo jest swieza w tym temacie i jest jakSalomon wie wszystko!!! :)
O i juz napisala nasza anneem dopiero zobaczylam.. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630189 przez anneem6
Kasiah zadna ze mnie prawniczka no pracowalam w kancelarii prawnej w wawie no i obyta jestem w temacie. Ale w es pewnie sie nie czuje, co i jak tutaj jest no i musze skads brac materialy na posty nie ? ;))

Agathhe
no wlasnie w PL wszystkie te usg bioderek, a ciekawe jak tutaj..a pytalas peditre o te wloski na skorze zosi czy zniknelo ? Moj jeszcze ma na pleckach ale zapomnilam pytac pediatry, ale chyba ok b by cos powiedzial.

A Antonioopieka wpubl duzo lepsza niz wpl tylko w 7 miesiacu nie wszystkie linie lotnicze chca przewozic pasazerki w zaawansowanej ciazy no chyba ze autem dojedziesz.

Szef "wskoczył" płaczem na kolana i sie usmiecha a jak odloze n abok to pokrzykuje to sie nazywa szantaż emocjonalny ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630198 przez anneem6
Larita ja Ci dam jak Salomon czasem tyle głupoty siedzi w tej mojej łepetynie

Ale lubie wiedziec co i jak i uparta jestem no i jak cos dojde to lubie pomagac i podzielić się milej wtedy czlowiekowi , no i to wraca tak jak zło innym tez do nas wraca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #630204 przez Agathe888
annaem ciagle czekamy na wizyte na usg w szpitalu. zdam relacje jak pojdziemy. ona tez jeszcze ma :( eRek sie bardzo tym martwi. on hiszpan i tez ma troche wlosow i powiedzial ze jesli jej zostana to idziemy na laser za niewazne jakie pieniadze bo z niego sie dzieci w szkole smialy i nie chce zeby Zosia miala podobnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630365 przez Antonio
annemm planujemy właśnie kilku dniową podróż autem z Polski ... chcemy podzielić trasę na 3 odcinki więc powinnam dać radę, tak tak - czytałam już o liniach lotniczych, aby latać tak późno potrzebne jest zaświadczenie od lekarza ..., ale my bierzemy auto tym razem ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630493 przez kasiah
Hej hej

No i moja Maja tez ma katar.wrrrr.....

Antonio zawyczaj ubezpieczenia prywatne trzeba wykupic na dluzszy okres czasu i nie mozna np po miesiacu czy dwoch zrezygonowac. Jesli wykupisz teraz do bedziesz mogla chodzic prywatnie do ginekologa poloznika i wogole do innych lekarzy, robic badania krwi itp. Ogolnie roznica miedzy prywatnym a panstwowym jest taka ze panstwowo robia ci 3 usg a prywatnie generalnie na kazdej wizycie widzisz maluszka i go slyszysz.
Ale jesli wykupisz teraz ubezpieczenie to nie pokryje ci kosztow porodu w prywatnym szpitalu, bo we wszystkich firmach ubezpieczeniowych jest czas karencji na porod i jest to ok 8-9 miesiecy. No ale tak jak pisala Lartia nie wiem czy jak jestes w ciazy to czy ubezpieczyciel cie ubezpieczy.
Ja rodzilam w prywatnym szpitalu ze wzgledu na to ze mialam super szpital blisko domu i tam tez bylam pod opieka gienkologa. No i prywanie masz zapewniony pokoj tylko dla ciebie i meza, nie dzielisz go z nikim wiecej, co po porodzie jest naprawde sytuacja komfortowa i to dla mnie tez bylo wazne. Jednak jesli maluszek urodzi sie chory to i tak z prywatnego wysylaja go do panstwowego. No i jesli porod jest przedwczesny chyba przed 35 tygodniem to do pywatnego nie przyjmuja i odsylaja do panstwowego.
Ja tak samo jak Agathe slyszlam bardzo dobre opinie o porodzie w szpitalu panstwowy i warunki sa o niebo lepsze niz w PL.

Aby zarejstwowac dziecko musisz isc do registro civil ktore jest w sadzie czyli juzgado. Jesli jestescie malzenstwem to wystarczy jak pojdzie zameldowac tatus, jak nie jestescie musza isc oboje rodzice. Ale ja nie wiem jak to jest jesli oboje jestes polakami, to musza sie dziewczyny wypowiedziec, bo moj enek to hiszpan.

Antonio a gdzie ty mieszkasz bo nie wiem czy pisalas czy mi umknelo? A co do lekarzy mowiacych po angielsku to w szpitalu prywatnym w ktorym rodzilam caly personel mowi po angielsku bo to jest szpital miedzynarodzowy i leczy sie tutaj duzo cudzoziemcow mieszkajacych na costa del sol. Pewnie zalezy od tego gdzie mieszkasz. Jesli w miejscowosci turystycznej pewnie troche latwiej jest znalezc lekarzy mowiacych po angielsku. .

Anneem ty to nasza forumowa prawniczka jestes, jak jakis problem natury prawnej mamy to mozna do ciebie jak wdym uderzyc i ty sie wszystkiego dowiesz i pozniej zdajesz relacje. Super ze tutaj jestes!!!

Agathe no wlasnie z tym usg bioderek w pl wszystkim robia. Jasie pytalam pediatry i mi powiedziala ze jesli oni na wizycie widza jakas nieprawidlowosc albo cos im sie nie podoba to wtedy wysylaja. Co kraj to obyczaj.

W plu mowia zeby jak sie karmi piersia to nie jesc cytrusow i sokow z cytrusow bo uczula a mi lekarka kazala pic duzo soku z pomaranczy bo ma duzo wit C. No i mowia tez zeby przy pwprowadzaniu pokarmy tez z cytrusami poczekac a mi teraz pediatra powiedzial ze za ok 2 tygodnie moge zaczac dawac pszczolce lyzeczke soku pomaranczowego. Juz sama nie wiem co mam robic. W pl mowia zeby zaczynac od marchewki, ziemniaka i pozniej jsbluszko a mi pediatra mowi zeby najpierw owoce a w 6 miesiacu warzywa. I badz tu madrym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #630516 przez larita
Anuskka jak tam tam Milenka??

Kasiah ja tez slyszalam ze w Pl inaczej wprowadzaja pokarm ale skoro mieszk w Hiszp to robilam tak jak mowili, pierwsze kaszke pozniej owoce i obiadki, malej nic nigdy nie dzialo sie zlego :)) a jak miala 7mcy to jadla mandarynki az uszy jej sie trzesly

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl