BezpiecznaCiaza112023

Ciąża i poród w irlandii

14 lata 5 dni temu #9398 przez DobraDusza
Witam
Fajnie ze istnieje na tym forum kacik w którym mamy z za granicy moga podzielić sie doświadczeniami :)
Zanim zaszłam w ciażę dużo sie nasłuchałam jka to opieka medyczna w irlandii est do bani, że równie dobrze można iść do weterynarza :ohmy:
w równym stopniu co nagonkę na Ie słuchałam pochwały dotyczące opieki nad ciężarną w polsce, teraz kiedy jestem już mamą mam swoje zdanie na ten temat ;)

Jeśli będe mogła którejs z was pomóc, będzie mi miło:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #9399 przez DobraDusza
Ciekawa jestem czy są jakieś mamusie z ie ?? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #9430 przez Madzia89862
ja chcialabym wiedziec jak wyglada taki porod i tamtejsza opieka/:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #9505 przez DobraDusza
Madzia89862 napisał:

ja chcialabym wiedziec jak wyglada taki porod i tamtejsza opieka/:)


ooo a jestes z ie? mogę zapytac z jakiego miasta? wiesz Irlandia mała, może jesteśmy sąsiadkami ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 dzień temu #10390 przez natmur11
ja mieszkam w irlandi ale polnocnej wiec wlasciwie to jeszcze uk jesli chodzi o opieke medyczna to roznie do tego podchodze wlasciwie nie jestem ani za ani przeciw zobaczymy jak wyjdzie z porodem wtedy moze konkretniej ocenie moja znajoma jest zachwycona porodem i opieka medyczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16319 przez ikam2775
Witam wszystkie forumowiczki :)
Mieszkam w Enniscorthy, jetem w 17tc. Jak na razie to niestety moje doświadczenie jest takie, że faktycznie równie dobrze mogłabym iść do weterynarza :ohmy: Na cokolwiek co mnie niepokoiło lekarz odpowiadał, że to normalne. Dodam może, że to moja czwarta ciąża, mam dwóch synów 14 i 11 lat, a pół roku temu poroniłam w 8tc :( Nie jestem przewrażliwiona. Poszłam w końcu prywatnie do polskiego lekarza, zrobiłam usg i skończyło się tym, że musiałam brać progesteron. Dla polskiego lekarza miało duże znaczenie również to, że mam 35 lat, a co za tym idzie mogą być dodatkowe komplikacje...
Chciałabym, żeby ktoś napisał kiedy co tutaj jest normalne i prawidłowe, w sensie badań i opieki :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16322 przez natmur11
napewno mozesz sie spodziewac ze wieksza czesc ciazy a nawet cala beda prowadzily polozne, lekarza bedziesz widziec tylko jak cos bedzie nie tak, badan ginekologicznych nie ma jesli wszystko przebiega prawidlowo. ja obecnie jestem w 39 tc i szczerze jakos nie przemowila do mnie tutejsza opieka medyczna i ich podejscie do ciazy. moze porod przynajmniej bedzie ludzki... ale jak bylam w polsce to pierwsze co zrobilam to zapisalam sie do polskiego ginekologa i dopiero jak on stwierdzil ze wszystko ok to jakos w miare spokojnie przebrnelam reszte.jak masz jakies pytania to pisz jesli bede potrafila to pomoge:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16323 przez ikam2775
Gratuluję i życzę, żeby wszystko już do końca było ok, a porodu to życzę takiego jak miałam przy drugim dziecku, po prostu położna była super :blink:
Co do pytań. Z łaski wystawiono list do szpitala, ale pytanie brzmi kiedy jest pierwsza wizyta w szpitalu, bo przysłali mi odpowiedź, że zakwalifikowali do programu i kartę ciąży, ale bez terminu wizyty. W karcie jest napisane, że w 20 tygodniu ciąży powinna być. Jest to dla mnie istotne, bo mój partner właśnie w tym czasie chce lecieć do domu, a mój angielski - lepiej nie mówić. Drugie pytanie, czy na tej wizycie robią usg, bo chciałabym wiedzieć, czy lek zadziałał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16325 przez natmur11
ja pierwsza wizyte w szpitalu mialam w 12-13 tyg ciazy i wtedy mialam robione pierwsze usg, kolejne i zarazem ostatnie usg mialam w 20 tc wtedy dokladnie sprawdza czy wszystko z maluszkiem jest ok czy prawidlowo sie rozwija itp. mi o ile sie nie myle w szpitalu przydzielili termin na ta wizyte jak bylam na pierwszym usg, wiec moze niech maz zadzwoni do szpitala i dowie sie co i kiedy. generalnie to polowkowe usg robia w 20 tc zeby w razie jakis nieprawidlowosci szybko zaczac dzialac, a angielskim sie nie martw, niech maz powie jaka jest sytuacja i poprosi o tlumacza na ta wizyte dla ciebie. tutaj masz prawo poprosic o niego w szpitalu i prawie kazdym urzedzie i jest bezplatnie. ja tez z jezykiem kuleje i od poczatku moj wszystko zalatwia i tlumaczy ale jak potrzebowalam tlumacza zglaszalam to wczesniej i w szpitalu juz "rezerwuja" go na dany czas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #16329 przez ikam2775
Bardzo Ci dziękuję za te cenne wskazówki :blush: Jutro wybieramy się do szpitala, zobaczymy co powiedzą. W razie czego powodzenia :) Idę spać, rano trzeba wstać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19907 przez frostie
Hejka
JA jestem z Carrick-a i póki co nie narzekam na tutejszy szpital ... rodzić będę w Sligo ale specjalnie się tym nie martwię , bo słyszałam , że opieka w trakcie porodu i zaraz po jest rewelacyjna .. chyba największym i jedynym problemem jest zaparkowanie samochodu w okolicach szpitala w godzinach szczytu ;P , więc mam nadzieję, że rodzić będę w nocy albo nad ranem hhahah
w 18 tygodniu miałam pierwszą wizytę w tutejszym szpitalu [termin został mi wysłany pocztą do domku] gdzie przepytali mnie o choroby , rodzinę i poprzednią ciąże... wzięli do badania krew i mocz .. i na koniec posłuchaliśmy jak bije serduszko naszego maleństwa.
Na koniec wizyty została ustalona wizyta w Sligo-wskim szpitalu gdzie będę miała robione USg.
pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki. :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #29935 przez aniulek1111
Witam:-) Jestem z Carricka pierwsza moja ciaza,dopiero 10 tydzien ale stres porodu juz odczuwam..... :( strasznie sie boje....jedyne co wiem to rodzic z epiduralem:-))) czy jest ktos kto rodzil w sligo general hospital? bardzo mi zalezy..pozdrawiam..

Ps.termin mam na 12 marca 2011:-)))
czekam na odp

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #29949 przez natmur11
aniulek zapytaj polozne o znieczulenia bo u mnie niby bylo wszystko ok i znieczulenie jest dostepne jak sie okazalo w trakcie maja tylko gaz i tabletki bo zastrzykow nie wydaja w weekend (rodzilam w niedziele) bo nie ma anestezjologa! i musialam sie obyc bez, chociaz zastanawiam sie co byloby gdyby trzeba bylo jednak ciac:/ wole o tym nawet nie myslec.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl