BezpiecznaCiaza112023

Poród z nadcisnieniem tetniczym

14 lata 1 tydzień temu #12433 przez madlen73
Witam.Moze ktos wie jakie sa zalecenia co do porodu z nadcisnieniem tetniczym w pod koniec ciazy.pozdrawiam i dziekuje za jakies informacje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12506 przez Moniq
to zależy od wysokości ciśnienia, ale przeważnie jest to wskazanie do porodu zeznieczuleniem, bo znieczulenie obniża ciśnienie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21745 przez Millerna
Witam.
Właśnie! Ja też mam nadciśnienie i biorę od drugiego trymestru Dopegyt...
Nadciśnienie mam umiarkowane takie max 150/80 ale to jak się zdenerwuje i wieczorem a rano utrzymuje mi się w granicach 120/80 i 130/80.
Nie wiem czy lekarze jakoś inaczej postępują z taką rodząca? Czy miał ktoś taki przypadek? Żeby mi cesarki nie chcieli z miejsca robic :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22176 przez sara125
millerna 120/80 to normalne cisnienie. ja takie mam cale zycie...a jak nerwy biora gore to skacze i to normalne...nadcisnienie to bys miala jakbys non stop mialam 150/100

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34488 przez kamila1001
ja wlasnie wrocilam ze szpitala z powodu cisnienia.. na wizycie u lekarza mialam to pierwsze na poziomie 150, 140 i mnie wyslal na "wczasy".. z powodu cisnienia bylo zagrozenie przedwczesnym porodem /32 tc/ ale udalo sie wstrzymac.. biore dopegyt, isoptin i fenoterol... nie wiem co teraz bedzie - jaki bede miala poród - czy naturalny czy CC /tym rozpieszczaniem w czasie ciazy przybralam na wadze sporo /... i czy beda mnie trzymac na tych lekach do konca czy odstawia mi wczesniej i urodze np w 38 tc??? lekarz na razie mowi mi, ze mam brac leki i wstrzymac sie z bolami przez te 4-5 tygodni a potem sie okaze.. miala któraś z was taki przypadek??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34533 przez Katarzynka
Ja miłam nadciśnienie ciążowe :dry: . Tak max 150/90. Brałam od 33 tygodnia leki. W 35,5 dniu o 6 rano odeszły mi wody :( a ciśnienie tego dnia było 170/95 i urodziło się moja Kongusia przez cc bo skurcze były na 90% ale coś rozwarciem było chyba nie tak albo z czymś innym juz nie pamietam i obawiali się czekać na rozwinięcie akcji porodowej , bo przy wysokim ciśnieniu moze wystapic zucawka. Na szczęście Kingusia jest zdrowa :lol:
Jak masz jeszcze jakieś ptania to pytaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34545 przez dagack
Ja niestety nadciśnienie odziedziczyłam po mamie... Od początku ciąży biorę Dopegyt, ponieważ mam bardzo wysokie ciśnienie przeważnie utrzymuje się w granicach 180/80 i strasznie ciężko mi je zbić, więc muszę prowadzić zapis ciśnienia o stałych godzinach w ciągu dnia i jestem pod stałym nadzorem lekarza. Osobiście chciałam rodzić w wannie, ale niestety przy nadciśnieniu to nie możliwe... :( ostatnio zdecydowałam się na poród bez znieczulenia, ale niestety też nie mogę... może wystąpić krwotok i zakończy się to bardzo źle. Więc nie zostaje mi nic innego jak cieszyć się, że dano mi w ogóle szansę rodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37647 przez Bagira
W poprzedniej ciąży od 28 tygodnia zaczęło mi rosnąc ciśnienie co przy mojej hipotonii nie jest zbyt bezpieczne. Byłam akurat z wizyta w Pl i w szpitalu mnie zbadali i przepisali dopegyt. Brałam go jak były skoki ciśnienia. Do porodu nic sie nie zmieniło, to znaczy rosło cały czas. W trakcie porodu byłam monitorowana ale nawet jak skoczyło do 220/200 to rodziłam dalej SN bez znieczulenia. Poród był dość ciężki bo synuś był ułożony pleckami do moich pleców a więc nie najszczęśliwiej, poza tym nie chciał wyjść więc parłam 6 godzin. Ostatecznie synek sie urodził po 12 godzinach cały i zdrowy.
Tak ze nie taki diabeł straszny jak go malują. Aczkolwiek nie polecam takich eksperymentów ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44325 przez madlen73
Ja tez mialam nadcisnienie w cizy i bralam leki w ciazy,czeste kontrole u lekarza.Leki dostaje do dzis na nadcisnienie.Rodzilam w Londynie ale byla cesarka z powodu nie dotlenienia plodu na 3 dni przed terminem.Ja mialam miec porod normalny tylko ze znieczuleniem do kregoslupa czyli epidural.Nie moglam tylko rodzic bez znieczulenia i w wodzie bo przy nadcisnieniu mowia ze nie wolno.a teraz mam swoja corcie ktora ma 6 miesiecy.Pozdrawiamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #72592 przez Winka
Na ten temat kilka słów w artykule nadciśnienie w ciąży . Z nadciśnieniem mamy do czynienia wtedy, gdy wynosi ok 150/90

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #805388 przez antosia
Podstawa - dobry sprzęt do pomiaru ciśnienia krwi, bo temu co kupuje się w marketach za 20 złotych, trudno uwierzyć. Tutaj macie przykład dobrego sprzętu - www.i-apteka.pl/product-pol-40883-OMRON-...ieniomierz-1szt.html Optymalnie jeśli będzie naramienny, taki jak stosowany u lekarza, tyle że elektroniczny. Wtedy przynajmniej wyniki będą zbliżone do tych, uzyskanych w gabinecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876677 przez kasiamango
Ja podczas ciąży używałam tego ciśnieniomierza sklep.chde.pl/nadcisnienie/cisnieniomierze-nadgarstkowe/ - super mierzył ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938718 przez aneczka21
Gdyby ktoś szukał ciekawych i prostych sposób na zbicie ciśnienia np poprzez wprowadzenie kilku produktów do swojej diety to polecam artykuł http://porady.mobi/jak-obnizyc-cisnienie-krwi-domowymi-sposobami/ Tylko, że dla kobiet w ciąży niestety takie coś odpada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054329 przez Andreaa
Czy w takim przypadku zawsze przeprowadza się cesarkę ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054362 przez justam
Zwykle tak
dobrecisnienie.org.pl/nadcisnienie/nadcisnienie-w-ciazy/
Dla dobra mamy jak i dziecka. Nie jest to jednak przesądzone ponieważ jeśli ciśnienie się unormuje to jest możliwy również i tradycyjny poród siłami natury. Duzo zalezy również od tego jak duże jest nadciśnienie. Różne kobiety mogą mieć bardzo różne stopnie nadciśnienia. Wieksze albo mniejsze.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl