BezpiecznaCiaza112023

czy to moze byc ciaza pozamaciczna

9 lata 6 miesiąc temu #936671 przez zielonaOlivka
Witam was wszystkie przyszle I obecne mamy :) . Mam 19 lat. I prawdopodobn7e jestem w ciazy. Prawdopodobnie bo ? No wlasnie bo nic nie widac na Usg. Opisze wam moj problem. Ostatnia miesiaczke mialam 13 lipca tego roku. Pierwszy raz kochalam sie z moim nazyczonym 22.lipca.14r. Od tego czasu mam mn6stwo symptomow ciazy. Najpierw bolal mnie brzuch,potem zaxzelam biegac do lazienki co 5 a potem co 20 min.miLam straszne zawroty glowy raz malo nie zemdlalam. Co mi sie wczesniej nie zdazalo. Mialam mdlosci co dziennie o ok.3/5 rano. O 19 bylo mi goraco.(normalnie zawsze jest mi zimno, chlodno).mam wyostrzony wech,bole glowy,mialam tez dziwne plamienia , najpierw raz 3dniowe .a potem jzkies pomiedzy w czasie dziwne brazowe plamienia,czasmai jakby sluz z domieszka krwii. Miewam bole krzyza.Mam przyspieszone tetno,szybko sie mecze,wczesniej bylam strasznie spiaca ciagle. Normalnie ezniej bylam wulkanem energii.
Teraz wychodziloby na to ze jestem w 15 tygodniu ciazy. Bylam 3 tygodn8e temu na USG bo miaoam dziwne krwawnie z drug rodnych I z jelit. Bylam na badaniach wyniki idealne.krew,mocz wszystko. Mialam nawet kolonoskopie I gastroskopie bo nik nic nie widzal na USG w macicy pusto. Mialam tylko jakis plyn w zatoce Douglasa. Z kazdym miesiacem moj brzuch wydaje sie byc wiekszy.przed "ciza" bylam szczupla,wazylam jakies 54 kg przy 177cm wzrostu. Od kilku tyg.moje piersi sie powiekszaja,w udach przybylo,I w obrebie bioder,oczywiscie brzuch tez Mam tez tak ze pozno wieczorem brzuch barszo widac,a rano,teraz juz tzk nie znika calkiem ale jest mniejszy.prosze pomoz ie czy to moze byc ciza pozamacixzba ???boje sie, nikt mi nie wierzy. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936691 przez Anabelle
Jak jest płyn w zatoce to istnieje prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej.
Robiłaś beta hcg? Test ciążowy z krwi?
3 pomiary, jeden co 48h pozwalają określić prawidłowość przyrostu hormonów ciążowych

Dobrze rozumiem że na usg w 12 tc nic nie było widać? Co na to lekarz?! Co mówił o endometrium?

W prawidłowej ciąży dziecko w 12 tygodniu wygląda mniej wiecej tak:


Jak u mnie test z krwi wskazywał na ciążę, powinnam być w 7 tc, nic nie było na usg, musiałam przyjść za tydzień i za tydzień w końcu na przelomie 8/9 tygodnia jak nic nie było widać na usg to skierowanie w trybie pilnym do szpitala. Tam usg, badania, konsultacja 2 lekarzy i ostatecznie wykonano mi lyżeczkowanie.
Podziękowania: zielonaOlivka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936755 przez zielonaOlivka
Przylro mi z powodu lyzeczkowania.
Testu krwi nie mialam , w poniedzialek ide do lekarza iprzedstawie mu cala sytuacje. Zrobie test krwi I zobaczymy . 3 tygodnie temu mialam endometrium 8 cm .Pytalam znajomej ..I zasuderowala ze moge miec tyłozagięcie macicy (moja mama tez tak miala). I wtedy jest plyn w zatoce Douglasa. A tak na prawde to tam jest dziecko I na USG nic nie widac tylko plyn. Zawsze podaczas stosunku mam bole jelit,.bola mnie tez plecy w krzyzy i nogi mam nadziej ze lekarz powie mi cos wiecej . ATy milas wiekszy brzuch rusl normalnie..? Jaki powinien byc wynik Hcg w cizy a jaki normalnie ?
Dziekuje za odpowiedz...:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936767 przez Anabelle
tutaj masz plus minus normy, każde laboratorium napisze ci wynik na badaniu
www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=138&s_id=9&ss_id=13
zrób sobie badanie z krwi przed wizytą u lekarza, żeby było wiadomo czy trzeba szukać ciąży. endometrium mało ciążowe jak mam być szczera, ale jak tyle czasu nie masz miesiączki i masz płyn w zatoce to zrób badanie krwi.
Ciążę w 12 tygodniu nawet w brzuchu powinno być spokojnie widać. Dziwna sprawa. Gin jakiś dobry? Z dobrym sprzętam?
Mi przy podejrzeniu ciąży pozamacicznej lekarz mówił, że przy boleściach czy zasłabnięciach od razu do szpitala ginekologiczno położniczego mam jechać. Dosłownie na sygnale.
Podziękowania: zielonaOlivka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936805 przez zielonaOlivka
Dzieki za pomoc :) . Mieszkam w niemczech od tego roku .Bylam u jednej ginekolog, ona przez to ze widziala tylko plyn w zatoce Douglasa odeslala mnie do innego lekarza. Poszlam do gastrologa ten zrobil mi badania I stwierdzil ze wszystkie organy typu jelita,zoladek sledziona watroba.. sa w stanie idealnym. Chodz badalao mnie dwoch lekarzy, pierwszy ktory mnie badal robiac USG brzycha,nie byl zadowolony,powiedzial ze moze dojsc do perforacji,,, widzial jakis pyn tez ale nie wiem dokladnie gdzie I szybko skierowal mnie na gstro I kolonoskopie .pytalam co widzial ale sam neo byl pewny.
Jutro pojde do lekarza rodzinnego zrobi mi badznie krwii I mam nadzieje ze poleci jakiegos dobrego gina.
Czytalalm o tym tylozgieciu macicy I praktycznie wszystkie objawy pasuja co do jednego. Naszczescie jesli mam to tylozgiecie macicy to nie zagraza dziecku. Podczas gdy dzieckk rosnie macica sie zaczyna prostowac I jak bylam u gin.w teoretycznie 12 tygodniu to nie moglo byc jeszcze nic widac procz plynu w zatoce Douglasa bo byla jeszcze za bardzo odgieta do tylu I jprzez kazde USGnic nie bylo by widac bo inne organy zaslaniaja macice. A teraz jak juz jest 15 tydzien a jutro bedzie juz 16 to powinno byc widac dziecko.mam nadzijee ze to dzidzia a nie jakas nieodkryta dziwna choroba. Bo niby skad rosl by mi regolarnie brzuch a zawsze bylam szczupla i mialam plaski brzuch.,niemialabym miesiaczki, I miala wszystkie objawy ciazy. No I te bole teraz sa juz duzo mniejsze ale jeszxze sa. No bo tak na logike to te wszystkie symptomy I dolegliwosci musza na cos wskazywac a skoro wzzystkie organy sa w dobrym stanie nic im nie jest to nic innego nie pozostaje jak ciaza.
Cieszylabym sie z dzidzi bo kocham dzieci. Pozatym czuje ze tam gdzies sie ukrywa moj maluszek.kobieta wie takie rzeczy ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937385 przez zielonaOlivka
Jutro bede miala wyniki Hcg beta. K zobsczymy ale dzisiaj mam jakies dziwne krwawienie. Boli mnie brzuch,pomaga jak mam nogi wyzej.. I nie wiem co zrobic czy isc dzisiaj do lekarza czy poczekac do jutra na wyniki ??? :( bol brzucha mam taki kujacy nasila sie przy siadsniu I staniu .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937768 przez zielonaOlivka
Bylam dzisiaj odebrac wyniki HCG BETA wyniki 13,6 ...., MCHC mam ponizej normy. Lekarz powiedzial ze w ciazy nie jestem . .ale brzuch mi rosnie czuje ze cos tam jest I sie rusza. Nawet to wide c I inni tez czuja ruchy to jest nie mozliwe. ... :( . Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Czy to ciaza pozamaciczna ??????? Nie wiem co robic prose o jak as odpowiedz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl