BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #663265 przez anitkade
DoMi, skoro i tak chcecie i to jak najszybciej i podchodzisz do tego spokojnie to w ogóle nie wiem, nad czym się zastanawiasz :) Rezerwuj termin w urzędzie i bierzcie ślub. Jeśli nic Ci nie dokucza to się najesz pyszności, natańczysz i będziesz mieć ogromną radość. Ja do tej pory mój ślub i wesele wspominam z ogromną przyjemnością, a to już 5 lat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663269 przez MoNiaaa
czujesz tzn domyslasz sie? bo zeby wyczuc to chyba za wczesnie :P

widocznie maly wielkoludz ci rosnie:)

wiesz co nie wiem jak to jest albo ekarze maja ionne normy albo jest taki rozstrzal duzy?
moja w 4 tc miala 3mm(tzn pecherzyk) a teraz w 6 pecherzyk ma 20 mm a zarodek ma 4 mm

a u ciebie pecherzyk ile mial w 5 tc?widzialas juz zarodek wogole?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663270 przez DoMI*
hehehe...
ja i pyszności chyba obowiazkowo bedzie zupa ogorkowa !!
wogole jak dotad nie miałam apetytu tak wczoraj zjadłam 7 ogorkow kiszonych, maliny ,poł pizzy i zapiłam mlekiem moj sie śmiał ze mnie i niewiezył..
no moze tak na 70% wezmiemy no zobaczymy..

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663271 przez iwonta_kg
Hej.

Gratuluję wszystkim styczniowym mamusiom ślicznych fasolek :)

Jeśli mogę się wtrącić...

DoMi pisałaś że głupio będziesz się czuła z innym nazwiskiem na porodówce. To nic strasznego. Twój chłopak będzie pewnie podany (przez Ciebie oczywiście) tylko w papierach że może otrzymywać informacje o Twoim stanie zdrowia. Ale dla szpitala Twoje dziecko będą nazywać "syn p. Domi" lub "córka p. Domi". Maleństwu nie dają nazwiska w szpitalu tylko w urzędzie stanu cywilnego. W szpitalu nie zwracają uwagi czy świeżo upieczeni rodzice są po ślubie czy nie... Więc wydaje mi się że lepiej by było poczekać, załatwić sobie to wszystko na spokojnie, bez stresu :) a fajnym pomysłem byłoby zrobić ślub cywilny razem z chrzcinami :)

Ewelina usg na brzuchu robi się mniej więcej od 16 tygodnia :)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663275 przez MoNiaaa
iwonka wiesz ze cie kocham ale wkurat sie nie zgodze z toba:P

nie chodzi chyba nawet ze ktos bedzie mowil ze jest inne nazwisko ale sama swiadomosc ze dziecko ma inne i ja inne by mi nie pasowala ja sie ciesze ze zdecydowalam sie na slub w ciazy :)
mozna zawsze cywilny wziac teraz a koscielny ze chrzcinami i za jednym zamachem impreze zrobic :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663281 przez iwonta_kg
No niby tak... Ja w pierwszej ciąży byłam tak zaabsorbowana swoim stanem że nie myślałam nawet o ślubie :blush: a teraz nie wyobrazam sobie miec swojego panienskiego nazwiska :silly: czasem sie zastanawiam jakby wszystko sie inaczej potoczylo czy bysmy wzieli ten slub... no ale dobra to nie o mnie mialo byc. skoro sie kochacie to bierzcie slub :lol: :lol: :lol: ale ja dobrze widzialam na suwaczku Domi? wy jestescie razem 11 miesiecy???

Monia ja tez cie kocham wariatko moja :kiss: :kiss: :kiss: :silly: :silly: :silly:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663288 przez DoMI*
tak iwonta kg..
za niedługo rok ...
mam za soba ciezkie zycie a wiem ze to jest ten jedyny.. niespiewszy mi sie bo tak trzeba ale swiadomosc tak jak napisałyscie..i to ze dziecko bedzie miało inaczej na nazwisko niechce tak jak rodzina to rodzina..
a średnio mi sie widzi dobra zabawa karmiac co chwile i noszac dzidzie na slubie...
lepiej jak jest w brzusiu.

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663291 przez Dominiczka
Ja z moim partnerem jesteśmy już 3 lata razem. Ślub kościelny odpada kiedykolwiek. Jak już coś to kiedyś cywilny. Na pewno nie będziemy się decydować na ślub, bo jestem w ciąży. Nawet pod naciskiem rodziny. Dla mnie osobiście nie robi to wielkiej różnicy czy będziemy mieć papierek. Czekam na zaakceptowanie związków partnerskich :woohoo: Mój Partner zaczął się już łamać jakiś czas temu i zaczął proponować ślub za da lata, ale co nas tam wie :D Każdy dzień jest inny. Mi do żenienia się się śpieszy :D Uważam, że to spory wydatek tak czy saiak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #663296 przez iwonta_kg
Domi skoro tak to bierz narzeczonego i szorujcie jutro z rana do urzędu :lol: :lol: :lol:

jak ja byłam w pierwszej ciąży to i tak planowaliśmy synkowi dać nazwisko (wtedy) mojego narzeczonego. a ja jakiś czas później miałam do nich dołączyć ;) ale urodziłam w kwietniu a we wrześniu wzięliśmy ślub. jakby Krystianek z nami był to pewnie by się wszystko przeciągnęło ale stało się jak się stało.

Dominiczka a czemu kościelny odpada kiedykolwiek?? Że to spory wydatek to fakt. My na ślub cywilny braliśmy kredyt :dry: rodzice chcieli nam pomóc ale woleliśmy zrobić wszystko sami. Mimo iż mieliśmy skromny ślub to wydaliśmy na niego ok 5 tysięcy. i była sama najbliższa rodzina.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663297 przez ewelinaputko
Moniaa z moich wyliczen wychodzi ze jestem w 6 tc lekarz w srode powiedzial mi ze jego zdaniem okreslajac wielkosc zarodka jestem na poczatku piatego ale niech zostanie data 21 styczen ,a 6 czerwca po wizycie dam znac co konkretnie ustalil lekarz :) wtedy najwyzej zmienimy w tabelce date :)

Tez z moim partnerem nie jestesmy po slubie mimo ze jestesmy razem ponad 7 lat od małolata ... i jezeli chodzi o ślub to nawet nie planujemy wiec Domi to juz jest kwestia twojego samopoczucia i checi czy jestes pewna ze chcesz podejmowac tak wazna decyzje ... ja mimo ze tyle lat jestem ze swoim partnerem i uklada nam sie bardzo dobrze twierdze ze papierem i zmiana nazwiska na jego nie zmieni nic w moim zyciu wiec sie nie spieszymy z ta decyzja moze jak juz dzidzia podrosnie to wtedy sie zdecydujemy a nasz szkrab bedzie mogl isc obok nas i widzec ten piekny dzien i radosc rodzicow :) wiec zrob tak zebys ty sie z tym dobrze czuła .Pamietaj fakt ze jestes wciazy nie zobawiazuje odrazu do brania slubu te czasy juz minely :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663305 przez majsun
Dziewczyny!!!! Od raza jestem na mocnym KACU - tak się czuję. Mdli mnie cały czas, krzywi gdy tylko otworzę lodówkę. Czuję się okropnie, jakbym była wczoraj na imprezie i upiła się do nieprzytomności! Zaczęło się!

Znacie jakieś metody na mdłości?

btw. zmieniłam suwaczek na zgodny z usg. termin porodu chyba bliżej 24 stycznia, niż jak liczyłam na początku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #663309 przez iwonta_kg
majsun napisał:

Dziewczyny!!!! Od raza jestem na mocnym KACU - tak się czuję. Mdli mnie cały czas, krzywi gdy tylko otworzę lodówkę. Czuję się okropnie, jakbym była wczoraj na imprezie i upiła się do nieprzytomności! Zaczęło się!

Znacie jakieś metody na mdłości?


Sposoby na złagodzenie porannych mdłości:

Powinnaś zjeść rano coś lekkostrawnego, np. krakersa, sucharka;
Zanim wstaniesz, poleż około 10 minut w łóżku;
Jedz mało a często;
Kolację powinnaś jeść przynajmniej godzinę przed spaniem;
Miej zawsze pod ręką coś do przegryzienia;
Pij herbatkę miętową.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663318 przez mokka
Dominiczka napisał:

Dziewczyny czy któraś z was chodzi prywatnie do gin? Jak wtedy jest z badaniami? Za wszystko płacimy same. Czy któraś robiła już na swój koszt i ile ją to wyniosło?


Ja za komplet badań w Safmedzie (są w większości miast) placilam 130zl. Do gina chodze prywatnie, ale z tego co wiem to jak gin ma umowę z NFZ to badania możesz robić na fundusz.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663319 przez ewelinaputko
Jak moja siostra była wciazy to moja mama kazała dla niej pić czarna nisłodzona herbate

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663321 przez DoMI*
majsun ja tobie wspołczuje ...
ja narazie bez mdłości..ale pisza aby sok z cytryny i woda i małe kesy jesc ..
zapisałam sie na kurs z polazna u nas na stronie tobie tez polecam ... :)

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl