BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #662830 przez mokka
Dominiczka mój ginekolog powiedział że podwyższona beta występuje tylko w 2 przypadkach : ciązy i jakiegoś nowotworu jajnika.
Ciąża jest oczywiście bardziej prawdopodobna więc gratuluję :)
data ostatniej miesiaczki nie jest datą poczęcia i powinno sie od niej odjąć średnio 2 tygodnie . Oczywiście ginekolodzy podaja wiek płodu zgodnie z ostatnia miesiączka bo niekt nie powie ci na 100% kiedy miałaś owulację i od kiedy jesteś w ciązy. Stąd te róznice. Proponuję, żebyś poczekała do około 6 tygodnia (od daty ostatniej @) i poszla do ginekologa. Jeżeli zajrzysz do niego wczesniej to prawie na pewno nic nie zobaczy i powie zebys przyszła za 2-3 tygodnie. Wiem z doświadczenia bo ja gdy dowiedziałam sie o ciązy miała bete około 250 i lekarz nadal nic nie widzial. :)


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662836 przez Dominiczka
Dlatego stwierdziłam, że lepiej poczekać, niż iść za wcześnie i na dodatek wydawać pieniążki, które wkrótce mogą się przydać ;)
Zauważyłam u mnie niektóre już objawy ciąży :)
U mnie raczej występują wieczorne mdłości a nie poranne..
Przyznam, że zżera mnie ciekawość ;)
Jak mam przygotować się na pierwszą wizytę u ginekologa? Coś mam wziąć ze sobą oprócz wyników BETY? Jesteście bardziej doświadczone więc proszę o pomoc. Jak wygląda pierwsza ciążowa wizyta? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662837 przez anitkade
Ja byłam u gina 6 dni po spodziewanej miesiączce i widziała tylko pęcherzyk, więc nie powiedziała, że to na 100% ciąża, ale zleciła betę i toxo. I powiedziała, że jak beta będzie powyżej 500 to ciąża, a jak powyżej 1000 to można mieć pewność, że się rozwija prawidłowo. No a ja miałam 3187 i prawie oszalałam ze szczęścia jak zobaczyłam wynik. My akurat staraliśmy się już bardzo długo. Teraz się troszkę denerwuję, dopóki tego serduszka nie zobaczę i nie usłyszę od niej wprost, że ciąża na pewno. Ale i tak już planujemy, jakie łóżeczko, już czytam o szpitalach itd. Wiem, że jestem szalona, ale tyle czasu na to czekałam. Czuję, że wszystko jest i będzie dobrze :)

No i gratuluję i witamy Cię serdecznie. Robi się nam spore grono :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662857 przez MoNiaaa
tez mis ie wydaje ze skoro beta wyszla pozytywnie to ciaza jest tylko wczesna jesczze:) a kiedy masz zamiar isc na usg?

anitka a ty kiedy sie wybierasz na wizyte??
zaczyna do mnie dochodzic ze ten zarodek to moj malutko bejbow :) alez sie ciesze :):):)

najbardziej sie balam ustego jaja plodowego bo juz raz mis ie to zdarzylo ale jest i juz wiem na 100 % zejestem w ciazy i oby do stycznia obeszlo sie bez powiklan itp

a wizyta to podajesz kiedy miesiaczka byla jakies podstawowe rzezcy sie wypytuje no i robi usg na poczatku jest to usg dopochwowe bo to wczesna ciaza i przez brzuch jesczez by nic nie bylo widac jak jest ok to dostajesz siekrowania na badania i to tyle chyba :)

dziewczyny pochwalcie sie fotkami:) jak wy widzialyscie to serduszko?

ja w sumie w 1 ciazy tez na usg nie slyszlam ani razu serduszka tylko przez taki detektor no i jak sobie przypomne moja julke z 7 tc to chyba podobnie wygladala do dzisiejszego maluszka:) wtedy jeszcze nie wiedzialam na co patrzec itp wiec co gin powiedzial to bylo ok a terz sama sie doszukuje co i jak :blush:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662866 przez Dominiczka
W poniedziałek mam zadzwonić do mojego ginekologa. Prawdopodobnie wizytę wraz z USG będę miała w poniedziałek. Na pewno w przyszłym tygodniu ;)
Niecierpliwię się ;)
Jak myślicie zrobić jutro BETE dla porównania? Tydzień temu wskazywała ona 100.

Muszę sobie pozapisywać dręczące mnie pytania i zapytać się lekarza ;) Mam ich tyle w głowie, że nawet nie wiem od czego zacząć ;)

Byłyście na tyle miłe i napisały mi, co mogę a czego nie mogę jeść i pić na początku ciąży. Powiem, że od razu jak się dowiedziałam, że mogę być w ciąży to zmieniła podejście do mojego żywienia. Jestem tzn będę żywieniowcem/dietetykiem. Zwracałam wcześniej uwagę na to co jem, ale teraz wiem, że robię to dla kogoś a nie tylko dla mnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662879 przez MoNiaaa
dominiczka ja jem wszystko i fast food tez sie zdazy ale sporadycznie oczywiscie :blush:
nie moznba napewno surowego miesa i chyba owocow morza ale nie jestem pewna bo ja i tak nie jadam takich rzeczy no i kawa nie jest wskazxana i mocna herbata.

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662885 przez MoNiaaa
ulcia rzeczywiscie jakos wywalilo cie z tabelki jak bede w pracy to poprawie wszystko :)

dominiczka a tobie w tabelce jaki termin wpisac?po wizycie najwyzej zmienimy:)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662888 przez Dominiczka
Mięsa surowego się nie tknę a ryby i owoce morza to na pewno nie dla mnie ;)
Kawę piję z dużą ilością mleka, bo inaczej w pracy bym zasnęła. Mogłabym spać 24 godziny na dobę :D

Jeszcze mam dręczące mnie pytanie dotyczące balsamów do ciała. Ogólnie nawilżania się. Używacie czegoś specjalnego dla przyszłych mam? Czytam nie raz opakowania, i pisze że od 4 miesiąca ciąży. Trzeba w ogóle używać specjalnych balsamów? Czy to tylko chwyt reklamowy?
Oczywiście chodzi mi o działanie przeciw rozstępom ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662890 przez Dominiczka
Wpisz mnie na 22 stycznia ;) W następnym tygodniu upewnimy się kiedy to będzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662899 przez MoNiaaa
dominiczka podobno na poczatku ciazy lepiej nie wcierac nic w brzuch zeby nie nabawic sie skurczy macicy i zwykla oliwka jest dobra na rozstepy ale tak naprawde duzo zalezy od warunkow genetycznych mnie po 1 ciazy pociachalo strasznie w 8 miesiacu.

glownie chodzi o to zeby skora byla dobrze nawilzona bez wzgledu czy to drogi krem na rozstepy czy oliwka dla dzieci :)

a pytalam gina o te bole jak na @ to nie sa grozner ale najlepiej wziac wtedy nospe bo te bole sa od macicy a lepiej zeby w ciazy macica sie nie kurczyla

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662901 przez Dorciaition
Dominiczka gratuluję! Betka ładna, ale faktycznie dla porównania zrób następną i zobaczymy czy rośnie. Będziesz spokojniejsza :)

W ciaży nie można jesć też serów pleśniowych.
Ja też jem w sumie wszystko (oprócz tych niedozwolonych).

MoNia teraz to i ja się stresuje, że dzidzia moje taka mała. Wg okresu termin powienien być na 1.01, a tu aż 15sty. Zobaczymy, może podrośnie :) No i fajnie by było jak by się w styczniu urodziło, wtedy rocznikowo między dzidzią, a LEnką byłyby 3 lata ;)

Gdzie ta tabelka? :)

A tu moje maleństwo :)



Alanek[*] :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662904 przez mokka
jesli chodzi o balsamy to najlepiej się sprawdza zwykła oliwka po kąpieli dla niemowląt lub oliwa z oliwek (tak, ta zwykła ktorą stosujemy w kuchni). Znajoma testowała i rozstepow nie ma więc chyba działa :) Jesli chodzi o dietę to wiadomo, surowego mięsa nie wolno, kawa tez nie jest wskazana (czytałam, że może powodowac poronienia pita w duzych ilościach, ale ile w tym prawdy to nie wiem), podobno nie nalezy tez jeść serów pleśniowych z surowego mleka (tzn cammembert itp.) bo można się nabyć listeriozy (w sumie to mój gin powiedział że zawsze się te sery odradza,ale ile lat on pracuje w zawodzie to w życiu nie widzial żeby ktos się listeriozą przez ser zarazil), no i oczywiście nie dla surowych jajek i uwaga z lodami (chodzi o salmonellę. Jeść tylko z pewnego źródła).


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662906 przez Dorciaition
Już widzę tabelkę. MoNia jak będziesz zmieniała to zmień mi na 15.01. Gin mówił żeby sie trzymać tej daty z usg, wiec nawet tak suwaczek zrobiłam.

Mokka co do oliwki to się zgadzam. Smarowałam i na brzuchu rozstępów brak (poza boczkami ;))


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662913 przez MoNiaaa
Dorcia twoja dzidzia bardziej okragla a moja taka podluzna :P ale nie martw sie jak jest serduszko to jest dobrze czasem zdarzaja sie takie obsuwy widocznie mialas pozniej owulacje czyli mamy niemal identyczny termin z @ mam 14 styczen a z usg 16 chyba :)
sliczny suwaczek :)
fajnie miec dzidzie ze srtycznia bo nie bedzie z tylu za rowniesnikami no i czekaja nas swieta z brzuszkami :)

jejq jak sie ciesze dopiero teraz czuje ze jestem naprawde w ciazy bo wiedzialam ze pecherzyk wcale nie oznacza ze bedzie z tego ciaza a jak juz zarodek jest to juz moge powiedziec ze mam dzidziusia :))))

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662914 przez Dominiczka
No to jutro udam się do diagnostyki przed pracą ;)
Co prawda to prawda. Rozstępy to sprawa genetyczna, ale jeżeli mi się uda to chcę ich zapobiec na brzuchu. Na pupie i udach mam już pozostałości z okresu dojrzewania.. Jak skończą mi się obecne balsamy to sięgnę chyba po oliwkę ;) Będzie najbezpieczniej i chyba najtaniej ;)
Myślałam, że jest więcej zakazów jeżeli chodzi o jedzenie w ciąży, ale nie jest tak źle :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl