BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #661569 przez mom-to-be
mokka napisał:

ale się rozpisałyście :) ciężko nadązyc :) ja mam kreskę na brzuchu taka leciusieńką, ale w sumie miałam ja chyba wcześniej bo mam dość ciemną karnację. Jeśli chodzi o betę to na razie robiłam raz dla potwierdzenia ciązy zanim jeszcze poszlam do ginekologa i na razie nie planuje powtarzac.

Wiecie może jak to jest z becikowym? Słyszałam ostatnio, że aby je dostac należy miec udokumentowane że bylo sie pod opieką ginekologiczną do 10 tygodnia ciąży. Ja w sumie jestem od 4 tygodnia, ale mimo,że widziałam już bijące serduszko nadal nie mam założnej karty ciąży (Lekarz powiedzial że musze wczesniej zrobic wszystkie badania, a mam je dopiero teraz zrobione i wizyte 29). Mam nadzieję, że mi tą karte załozy wreszcie bo w przyszłym tygodniu będzie 9 tc już.

Acha, i jeszcze jedno zanim znowu zapomnę :) Okazalo się że jakimś dziwnym trafem (mieszkając jako dziecko na wsi, mając 2 koty itd.) nie przechodzilam nigdy toksoplazmozy. Wiecie może czy w ciązy jakoś organizm jest bardziej podatny na nią? I jak często powtarza się badania krwi w jej kierunku?


No właśnie co do becikowego- też byłam wcześniej ale teraz mam zrobić badania i dopiero wtedy mi wpisze do karty i ona będzie aktywna od tej pory... mieszają jak tylko sie da :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661575 przez mom-to-be
EmiMar napisał:

Witam wszystkich. jestem po wizycie. Z usg wynika że ciąża jest o tydz. młodsza niż by to wynikało z OM ale ze moje cykle ostatnio faktycznie nie były regularne i trwały coraz dłużnej więc może coś się tam poprzestawiało. Ale mam gorszy problem otóż na samym początku ciąży dostałam wysypkę, okazało się ze to pokrzywka do dziś nie mam pojęcia co ją wywołało. A że to było akurat 3 maja to pojechałam z tym na pogotowie bo niemiłosiernie swędziało. Lekarz wiedząc o tym że jestem w ciąży kazał mi brać 3 tabletki encortonu dziennie. Jak powiedziałam o tym wczoraj gin to on od razu zalecił badania genetyczne bo podobno tego leku nie można stosować w ciąży. No i się załamałam. Kurcze jak to możne być że idziesz do lekarza wierzysz mu i ufasz a on wiedząc że jesteś w ciąży (podkreślałam to 2lub 3 razy i na koniec pytałam czy na pewno mogę brać te leki)przepisuje takie dziadostwo. Jak wygadają takie badania genetyczne?


Emimar a jaką masz dawkę encortonu tak wogóle? bo ja szukam ale 10 mg do odkupienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661584 przez DoMI*
ok kobity teraz powiedzcie co mam zrobic dzos od 5 rano na nocce do teraz miałam 4-5 dziwne skurcze czy mam sie niepokoic i isc do lekarza czy co bo niewiem co robic

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661587 przez mom-to-be
DoMI* napisał:

ok kobity teraz powiedzcie co mam zrobic dzos od 5 rano na nocce do teraz miałam 4-5 dziwne skurcze czy mam sie niepokoic i isc do lekarza czy co bo niewiem co robic


Mój gin mówił że są normalne, bo macica się mocno rozciąga, też miewałam takie bóle :) dopóki nie ma krwawien itp to można być spokojnym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661630 przez maja001
DoMi jeśli ,mogę coś podpowiedzieć, to ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do lekarza- i powiedziała mu o skurczach.Niech doradzi coś przez telefon, bo lepiej dmuchać na zimne niż później żałować ze czegoś się nie zrobiło.z tego co pamiętam dziewczyny na skurcze brały magnez, jako zalecenie od ginekologa.Ale nie pamiętam czy w I trymestrze ciąży też go brały, na pewno w II już tak, więc może zadzwoń i skonsultuj z lekarzem, czy możesz brać magnez na skurcze, albo jedz na IP do najbliższego szpitala.
mokka lekarze dają skierowanie na 3 badania , chyba uważają ze wystarczy to skontrolować w każdym trymestrze i tyle.Jeśli jednak uważasz ze to za mało, nie ma przeciwwskazań, byś sama od czasu do czasu zrobiła sobie badanie na toxo. Tylko, ze to kosztuje już nie pamiętam ile ale rok temu u mnie chyba ponad 20 zł badanie.
Jeśli chodzi o becikowe, nie martw się lekarz ci wystawi zaświadczenie zgodnie z data jaka ma u siebie w karcie, ja również książeczkę dostałam dopiero na 3 wizycie. myślę ze jest to spowodowane tym iż jest dużo poronień do ok 15tc i dlatego lekarze się wstrzymują z wydawaniem kart ciąży. Trochę takie przykre co pisze, ale prawdziwe.
A jeśli już jesteśmy w temacie kart ciąży to tak na przyszłość pamiętajcie, że karta i widoczna ciąża pozwala kobiecie nie zapinać pasów w aucie, bez konsekwencji z tym związanych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661748 przez ulcia78blondi
Mnie w pierwszej ciąży lekarz za każdym razem pytał: jaki to jest ból? jeśli kłójący to bardzo dobrze, ponieważ macica się rozciąga.
Teraz też pytał o ewentualne plamienia.
Ja bym zadzwoniła do lekarza i dopytała, bo lepiej dmuchać na zimne.

Co się tyczy becikowego ja miałam zaświadczenie od ginekologa prywatnego.
Długo nie miałam założonej karty ciąży, teraz też lekarz jeszcze mi nie założył.

Dzisiaj mam wizytę, cieszę się i jednocześnie martwię czy wszystko w porządku.

EmiMar, aż mi ciarki przeszły jak przeczytałam Twój post. Sięgnęłam po ulotkę Encortonu 5 mg i rzeczywiście podają, że Encorton może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu:( Ale bądź dobrej myśli!!! Najważniejsze, że widziałaś serduszko jak bije! Tulę Cię mocno!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661777 przez ulcia78blondi
MoNiaaa, jak mnie nie ma w tabelce to mnie nachodzą głupie myśli:-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661802 przez anitkade
Emi - cudownie, że widziałaś serduszko. Byłaś sama czy z tatą? Ja chciałabym, żeby mąż poszedł ze mną, mam nadzieję, że lekarz nie zabroni mu podglądać.
DoMi, ja mam codziennie skurcze podobne do menstruacyjnych, ale lżejsze. Pojawiają się kilka razy dziennie, dość często w sumie. Jak tydzień temu rozmawiałam z lekarką, mówiła, że to normalne. Zupełnie jej to nie zmartwiło, więc też podchodzę do tego spokojnie, tylko sprawdzam cały czas, czy nie mam plamienia. Ale jeśli się bardzo denerwujesz to może faktycznie zadzwoń do lekarza. Chociażby po to, żeby Cię uspokoił. A 28 coraz bliżej :)
No i zaliczyłam moje pierwsze poranne mdłości dzisiaj (chociaż bez wymiotów). Męczyły mnie, ciężko było nawet zęby umyć, ale się ucieszyłam, bo podobno to świadczy o prawidłowym rozwoju :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661806 przez anitkade
ulcia78blondi napisał:

MoNiaaa, jak mnie nie ma w tabelce to mnie nachodzą głupie myśli:-(


Ja też czekam, aż się pojawię w tabelce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661819 przez MoNiaaa
dziewczyny dzis uzupelnie tabelke obiecuje :)

mnie leciutkie mdlosci mecza od rana do wieczora a im jestem bardziej glodna tym sa intensywniejsze :X

ja mialam tak kilka razy ze jak nagle wstalam z lozka to mnie takz akulo w brzuchu i tez miewam bol jak na miesiaczke tylko mniej intensywny jutro zapytam gina ale wydaje mis ie ze to normalne pamietam ze na 1 wizycie mowil ze moga byc bole brzucha i ze mozna wziac nospe a gdyby po nospie nie przechodzilo a sie nasilalo to na IP

Ulcia 3mam kciuki za wizyte!!!

a z becikowym to spokojnie nie zaleznie czy sie chodzi na NFZ czy prywatnie lekarz na samym koncu ciazy najczesciej na ostatniej wizycie wypisuje taki druk i tam wpisuje od ktorego tygodia bylo sie pod kontrola i to nie ma nic wspolnego z karta ciazy!!

a tak na marginesie nie moge sie swojej kary ciazy doczekac!!moze jutro sie uda :) jak bedzie serduszko to poprosze gina :blush:

ulcia anitka przypomnijcie wasze terminy porodu?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661826 przez anitkade
Ja mam 19 stycznia z daty ostatniej @ (bo gin jeszcze nic nie mówił) Dzięki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661838 przez MoNiaaa
uzupelniona :) sprawdze czy wszystko sie zgadza :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661926 przez ewelinaputko
Hej mamuśki według ostatniej miesiaczki powinnam byc w koncowce 6 tygodnia wiec termin porodu wyliczylam na 21 stycznia :) jednak wczoraj bylam na usg wewnetrznym i lekarz stwierdzil ze jego zdaniem jest to 4 moze 5 tydzien , lecz nie byl pewny na 100 % dlatego kolejna wizyte mam na 6 czerwca i wtedy ma mi konkretnie powiedziec co i jak !

Powiedzcie mi tez Was od czasu do czasu boli podbrzusze?? a szczegolnie pod wieczor ? ja powiedzialam to dla swojego lekarza to powiedzial ze to niby normalne ale w razie gdyby bole sie nasilily w nocy to mam jechac do szpitala... co o tym sadzicie?

Jak ogolnie wasze samopoczucie?? macie mdłości?? ja jeszcze nie mialam ani razu az sie dziwie poniewaz zawsze dwa dni przed miesiaczka juz strasznie mnie mdlilo a teraz w ciazy bylam pewna ze bede strasznie sie zle czuła a jest odwrotnie zero mdłosci jedyne co mi przeszkadza to wiecznie chce mi sie spac potrawie w ciagu doby przespac 10-14 godzin .... i zawsze uwielbialam czekolada a teraz nic co jest slodkie mi nie smakuje :) Pozdrawiam :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661932 przez MoNiaaa
ewelina witam cie :)
chcesz zeby dopisac cie do tabelki?jak tak to powiedz na kiedy termin wypisac ?

mnie tez podbrzusze czasem pobolewa ael wszystko sie tam rozciaga wiec to chyba normalne :)

napisz cos wiecej o sobie i mam nadzieje ze zagoscisz u nas na dluzej :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661954 przez ewelinaputko
Pewnie mozesz mnie zapisac według moich wyliczen termin mam na 21 stycznia :)

Tak wiec cos wiecej o mnie ... Nazywam sie Ewelina mam 23 lata o dzidziusia staralismy sie z partneremod poczatkku ubiegłego roku az w koncu nam sie udało.... Ogolnie pochodze z wojewodztwa Podlaskiego dokładnie z Białegostoku ale od sierpnia 2011 roku na stałe mieszkam w Islandii w miejscowosci Hafnarfjordur lezacej niecałe 10 km od stolicy kraju czyli Reykjaviku .... Na obczyznie pracuje jakos sprzataczka w przeczkolu i dlatego chyba jestem przewrazliwiona na punkcie dzidziusia poniewaz moja praca nie nalezy do lekkich ... Nie wiem co mogłabym jeszcze o sobie napisac tak wiec jak macie jakies pytania to smiało piszcie napewno odpowiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl