BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 6 miesiąc temu #778754 przez mokka
ja nie piorę ani poduszki a ani kołdry bo nie będę ich na początku używać. Młoda będzie spała w śpiworku i kocyk ewentualnie na to a pod główkę pielucha tetrowa i klin pod materac, żeby był lekki skos (klina nie kupuję, ale podobno sprawdza się w tej roli zwinięty w rulon ręcznik). :)

Jeśli chodzi o bóle pleców to dla mnie wybawieniem jest poduszka-rogal do spania. Bez niej to chyba wcale nie mogłabym spać.

My łóżeczko będziemy składać pod koniec listopada (chyba, że nie wytrzymam to w połowie) bo na początku grudnia chcę mieć już torbę spakowana do szpitala i wszystko przygotowane. Mam takie przeczucie, że młoda w brzuchu do tego 2 stycznia nie posiedzi ;)

Miała któraś z Was skurcze przepowiadające, ale takie bolesne? Wczoraj mnie złapały wieczorem i powtarzały się co 20minut. Nawet myslałam w pewnym momencie, że to już, ale z czasem nie nasilały się i tak przez 1,5 godziny bolało, a jak zmieniałam pozycję to przechodziło na chwilę. 8 miesiąc już zaczęłam, więc koniec w zasadzie już widać, ale nie myślałam, że już teraz będę miała takie skurcze.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778776 przez pysiaczek19918
Remisleos mi na zgage bardzo pomaga kapusta kiszona albo nawet sam sok. Sprobuj moze i Tobie pomoze:
Dziewczyny bola was brzuchy jak na okres mnie najgorzej z rana. A zaczelo mnie tak bolec ok tygodnia temu noi okazalo sie ze ta szyjka sie skraca. Myslicie ze to od tego? bo wiem ze jak szyjka sie skraca to taki bardziej klujacy ten bol jest a taki jak na okres to niewiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778805 przez Iciulinka
Remiśleoś ja na zgagę stosuję GAVISCON w płynie. Polecił mi len lek gin i do tej pory się sprawdza.
Mokka ja też mam poduszkę rogala i potwierdzam jest super. Mój mąż nazywa tą poduszkę moim nowym kochankiem :laugh: Bo co wieczór się w nią wtulam i śpię taka wtulona do rana :)
A klin czy coś na jego kształt są konieczne? Dziecko nie powinno spać tak całkiem płasko?
Jestem alergikiem i wiem, że roztocza giną w minusowej temperaturze i powyżej stu stopni. Dlatego zimą wystawiam na balkon naszą kołdrę i poduszki, a latem piorę poduszki w wysokiej temp.
Łóżeczko mamy już zamówione i czekamy na nie. Ale postanowiłam sobie, że w listopadzie nie będziemy go skręcać, tylko wywietrzymy z zapachu nowości. Muszę M powstrzymać, bo on chyba będzie miał większe parcie niż ja na skręcanie łóżeczka :) Termin mamy na koniec stycznia.
Mi bóle i twardnienia brzucha przeszły jak zaczęłam łykać większe ilości magnezu (ASPARGIN) i od czasu do czasu NOSPĘ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778809 przez MoNiaaa
bole jak na miesiaczke to od macicy sa tak mi gin powiedzial wiec moze cos w tym byc ze przez to sie szyjka skraca ja raczej nie miewam takich boli. w sumie oprucz boli kregoslupa nic mi nie dolega wieczorem M mi masuje plecy to na chwile pomaga.mi najlepiej lezy sie na plecach i na prawym boku ale czesto musze zmieniac pozycje.
ja termin mam na plowe wiec koncem grudnia poczatkiem stycznia bede wszystko przygotowywac juz na tip top lacznie z pakowaniem torby chyba ze wczesniej beda jakies sygnaly ze cos moze byc wczesniej.

skurczy wogole jeszcze nie mialam a tym bardziej bolesnych podobno ciepla kapiel powinna pomoc na takie przepowiadajace.

co do zgagi nie jestem pewna czy to napewno zgaga co mi dokucza ale jesli tak to mi mleko pomaga

Domi gaguka co u was?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778873 przez krecia88
Remileoś ale napisałaś wiadomośc :P musiałam ją rozszyfrować bo nie załapałam od razu co znaczą po kolei słowa ;-)

z łóżeczkiem rzeczywiście się wstrzymam jeszcze. A co do kołderki to moją można prać nawet w 95stopniach, a dwa że jest taka pikowana, żeby nic się z nią w praniu nie stało. Wypiorę chyba wszytsko co da się wsadzić do pralki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778874 przez remiśleoś
Pysiaczek takie bole jak na okres to mogaą byc skurcze, a tak na 80% mysle,ze sa.wlasnie one powoduja skracanie szyjki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778890 przez mirka26
hej dziewczyny ja zaraz śmigam na pogotowie bo maluszek zamilkł, ryszył się może z dwa razy od rana iw ogóle nie kopie, dam znać jutro co się dzieje, boli mnie pod brzuchem i mam twardy brzuch jak kamień nie ma na co czekać. trzymajcie kciuki bo umieram ze strachu, właśnie czekam na samochód i ryczę jak dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778892 przez gaguka
Hej u mnie długi weekend mija strasznie powoli ;/ w szpitalu pustka, lekarz tylko dyżurujący więc w zasadzie żadnych badań nie robią, po niedzieli mają mi powtórzyć usg aby zmierzyć szyjkę, strasznie jestem ciekawa co tam się dzieje. Dodatkowo niepokoją mnie słabe zapisy ktg, codziennie leżę pod nim od 1 godz do 1,5 :/ Mała kopie ładnie ale im sie nie podoba że zapis jest "śpiący" tzn że są małe amplitudy wahań tętna dziecka. Zrobili mi w piątek przepływy i jeszcze raz zbadali serduszko i jest wszystko ok, ale martwię się tym zapisem, tym bardziej że codziennie jest to samo, a nikt nie chce mi powiedzieć z czeo to może wynikać :/ miała może któraś z was tak?
Mokka uważaj na siebie, żeby te skurcze nie spowodowały skrócenia szyjki czy rozwarcia. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok :)
U mnie łóżeczko już stoi od pewnego czasu za to torba do szpitala nie spakowana :/ dobrze przynajmniej że całą wyprawkę już mam kupioną, bo wiem że poród może zacząć się każdego dnia, mimo że termin mam dopiero na 3-5 stycznia :/ Jeśli nie wypuszczą mnie już do domu to wszystko będzie musiał naszykować M :/ Mam nadzieję jednak że leki działają i szyjka się nie skróci na tyle, żebym musiała zostać do porodu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778894 przez gaguka
Mirka trzymaj się dzielnie! Daj znać co i jak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778897 przez Iciulinka
Mirka na pewno wszystko jest w porządku, zobaczysz! A maluszek mniej się rusza ze względu na pogodę, bo pewnie u Ciebie też taka psia pogoda i pada jak u mnie.
Ale jedź oczywiście na pogotowie, ja na Twoim miejscu też bym jechała skoro się martwisz. Ja byłam już dwa razy na IP bo się bałam, że coś jest nie tak. Za każdym razem jak tam jechałam mówiłam sobie, że jadę tam żeby potwierdzili że z maleństwem jest wszystko ok. Nie ma sensu siedzieć w chacie i się zamartwiać, lepiej jechać żeby Cię uspokoili.
Trzymam kciuki kochana!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778909 przez Anitulka
Mirka, czekamy na wieści i trzymamy mocno kciuki żeby to było tylko lenistwo Twojego maleństwa :)
Moja mała mimo kiepskiej pogody fika w brzuszku, może dlatego że zjadłam całą czekoladę z orzechami :silly:
W końcu się wzięłam za poważne planowanie zakupów, sprzedawcy wybrani, lista zrobiona czekam tylko na kaske do wydania i się biorę, bo narazie to jestem chyba najbardziej opóźniona z was wszystkich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778917 przez pysiaczek19918
Anitulka ja jestem w czarnej d.... jeszcze bardziej niz ty bo ja nawet listy nie mam zrobionej. Ubranek to mam pare sztuk i to nawet takie ktore pewnie sie nieprzydadza na poczatek. Jedyne co mam to lozeczko bo dostalam. I tyle a teraz to nawet niewiem kiedy to pokupuje bo musze lezec przez ta szyjke.
U mnie tez cos mala dzisiaj leniuchuje. Tez sie zastanawialam czy na IP jechac ale moze poprostu ma gorszy dzien. Zjem cos slodkiego i moze troche sie obudzi. Chyba daje mi odpoczac po wczorajszym bo tak mnie skopala ze caly brzuch mnie bolal.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #778920 przez Anitulka
Powiem Wam, że ja to się cieszę, że żyjemy w dobie Internetu :) teraz wszystko za pomocą komputera można zamówić... To chodzenie i oglądanie cieszyło mnie na początku, a teraz mimo tego że dobrze się czuję, to poprostu mi się nie chce... Może taki dziś dzień, ale mam już dosyć tego myślenia co trzeba kupić, gdzie itd., a najchętniej to bym dała listę żeby W. się wszystkim zajął i kupił co mu się podoba, choć jeszcze kilka miesięcy temu jakby mi ktoś powiedział, że tak będzie to bym go wyśmiała, bo z natury jestem taka, że sama muszę wszystkiego dopilnować osobiście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778923 przez mokka
Iciulinka jeśli chodzi o ten klin to wszędzie gdzie nie zajrzałam były informacje o tym, że jest on wskazany bo dobrze żeby dziecko nie spało zupełnie na płasko, tylko na lekkim pochyleniu. Chodzi o to, że zmniejsza to ryzyko zadławienia się gdy dziecko ulewa. Zamiast klina, który można kupić w sklepie (ale jest dosyć drogi) można podobno podkładać książki pod materac lub nóżki łóżka, albo zwinięty w rulon ręcznik/koc pod materac.

U mnie też Zuzka dzisiaj bez akrobacji. Rusza się, ale mam wrażenie, że pogoda/ ciśnienie ma na nią podobny wpływ jak na mnie...ogólnie to jest sennie ;)

Mirka, mam nadzieję, że wszystko ok. Podejrzewam, że Cię na obserwację zostawią tak na wszelki wypadek.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778949 przez MoNiaaa
mirka daj znac jak juz bedziesz mogla ale mam nadzieje ze wszystko jest ok. ja tez mialam kilka takich dni ze mala sie mniej ruszala a na drugi dzien nadrabiala:) narzie fika sobie ladnie :)

ja liste mam zroboiona ale tez trzeba w koncu to pozamawiac zeby miec spokoj tylko butelki na koniec zostawie bo jednak ten sprzedawca od ktorego mam wszystko inne nie ma takich jak chce.

gaguka ja ci nie pomoge z tym ktg bo nie mialam jeszcze robionego ale jak mala sie rusza to pewnie jest ok.jutro w koncu normalny dzien roboczy wiec sie dowiesz czegos nowego :kiss:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl