BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #821961 przez kasiek21
dorcia
była u nas dziś polozna już właściwie 2 raz wczoraj też była. dzisiaj ściągała mi szwy z brzuszka... no i zapytałam przy okazji jak to dokładnie z tymi spacerami jest no i powiedziała że śmiało na krótki spacer można wyjść. tylko żeby to było jakieś 10-15 minut i stopniowo dziennie zwiększać. no i żeby nie wychodzić jeśli na dworze jest -10 a tak to spokojnie można już wychodzić nie czekając żadnych 2 tygodni i nie koniecznie werandujac. a więc nie ma na co czekac. ubrałam go ciepło no i tato wyruszył na spacer do okola bloku :-) wiadome że nie wyjdziemy jak pada deszcz czy śnieg no i jakby mocno wiało. ale dzisiaj była naprawdę ładna pogoda :-)

z tymi cieknacymi cycami no to jakaś masakra... ja już nawet ręcznik wkładam no i właściwie nie wiele to daje. jeszcze w dzień to ja cię mogę ale w nocy... eh. masakra jakaś... no cóż.

co do spania Igor też cały czas śpi :-) zje i śpi... nawet pełen pampers mu nie przeszkadza :-D jednak sam wzbudza się na jedzenie. czasem po 1,5 godziny czasem co 3 a w nocy nawet co 4. ogólnie w nocy wstaje do niego raptem może 2 razy? teraz ok 22-23 obudzi się na jedzenie potem ok 3-4 no i potem to zależy. dzisiaj obudził się o 4 zjadł i pospalismy do 9 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822028 przez Anis
Witam was moje kochane dlugo mnie nie bylo ale juz sie usprawiedliwiam wiec tak Oskarem mi troche choruje zarazil sie chyba odemnie i Blanki mial straszny kaszel wrecz powiedzialabym okropny strasznie sie balam zeby to wszytsko nie rozwinelo sie jeszcze bardziej ale z wizyty poloznej wynikalo ze on poprostu jeszcze sie oczyszcza wkoncu pojechalismy do lekarza potwierdzil to co mowila polozna ale przynajmniej osluchal go i zajzal mu do gardelka bylam spokojniejsza dal mu tez lek NYSTAN duzo mu pomogl chodz jeszcze maly pokasluje. Jest strasznie nie spokojny nie wiem czemu niby sie nei prezy ale niechce wogole lezec w lozeczku dzis przestawilam lozeczko moze bedzie mu sie lepiej spalo :) narazie spi wiec nie jest zle. Powiem wam moje kochane ze jestem strasznie przemeczona nic nie moge zrobic ani w domu ani kolo siebie bo ciagle trzeba go nosic na rekach wtedy jest w miare spokojny a jak spi to chce troche czasu poswiecic Blanusi zeby nie czula sie odtracona do tego ona tez mi choruje i jeszcze jak na zlosc wczoraj przyjechala ekipa robic sufit w kuchni na szczescie juz po wszystkim ale bialo mialam w domu jakby snieg posypalo i tak leci dzien za dniem czasem nawet nie wiem jaki jest dzien tygodnia ale nie dlugo przyleci do mnie moja mam to mam nadzieje ze troche odpoczne. Gratuluje niteczka synka :) i wszystkim pozostalym mamusia :) Niteczka jak tylko Oskarek wyzdrowieje musimy sie wybrac na spacer :) MoNiaaa widze ze uzupelniasz tabele termin mialam na 6 stycznia a Oskar mial 58cm :) wstawiam zdjecie moich chorowitkow :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822037 przez Dagnes
Hej dziewczyny! Powoli nadrabiam zaleglosci na forum. Poki nie doczytam, to napisze jak u mnie bylo z porodem. W sobote 4 stycznia zglosilam sie do szpitala zgodnie z zaleceniem mojego gina. Myslalam ze juz tego dnia zaczna cos dzialac w kierunku wywolania ale oprocz badan nic nie zrobili. Lekarz zrobil mi Usg i powiedzial ze corcia wazy pomiedzy 3400-3700. Ulzylo mi bo moj gin prowadzacy mowil ze duza z niej baba. Rozwarcia nie bylo wcale i oznak zblizajacego sie porodu tez. Po badaniu szyjki zaczelam krwawic i odpadl mi kawalek czopa. Przez noc rozwarcie zrobilo sie na 1 palec. Rano w niedziele zalozyli mi balonik i tak sie z nim turlalam caly dzien po korytarzu. Wieczorem po sciagnieciu rozwarcie bylo na 2 palce i lekarz po badaniu powiedzial ze z rana podadza mi pewnie oksytocyne. Ale nastepnego dnia przyszla inna lekarka i w drzwiach mi oznajmila ze w Trzech Kroli nic ze mna robic nie beda. Wkurzylam sie i rozplakalam az z bezsilnosci, bo tak chcialam juz urodzic. Bylam wtedy jedyna ciezarna na oddziale jeszcze w dwupaku i tym bardziej bylo mi przykro patrzac jak inne dziewczyny tula swoje malenstwa. Maz zadzwonil do lekarza prowadzacego i okazalo sie ze we wtorek od 7 bedzie mial dyzur. Kazal czekac cierpliwie na siebie. Z samego rana przybiegl do mnie i zapewnil ze napewno dzis urodze i on sie tym zajmie. Za chwile juz badal mnie ordynator, on robil usg bo stwierdzil ze poprzedni lekarz zrobil to niedokladnie no i wyszlo ze mala ma 4 kg. Powiedzial ze sprobujemy na poczatek oksytocyne bo jak sie corcia dobrze wstawi w kanal to moze i naturalnie pojdzie. Zaraz dostalam kroplowke lecz malenstwo zle zareagowalo. Tetno poszlo bardzo w gore i zaczela sie rzucac w brzuchu. Odlaczyli mi oksy i wszystko sie unormowalo wiec juz ponownie jej nie wlaczyli i lekarz od razu podjal decyzje o cesarce. O 10.30 corcia byla juz po tej stronie brzucha :) Smieje sie do meza ze urodzilam a nawet nie wiem jak wygladaja skurcze porodowe bo zadnego nie mialam.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822067 przez kociaczek1610
witam. o 2.30 na swiat przyszedl Filip . waga 4350 i 60cm . wszystko mnie boli. nawet usiasc nie moge. nacieli mnie i oczywiscie popekalam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822072 przez nati.olsztyn
kociaczek Kochana, gratulacje ogromne! Ależ wielkoluda wycisnęłaś- podziwiam Cię!;-) Trzymajcie się ciepło!!!:-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822092 przez Anitulka
Kociaczek, gratulacje :) duzo zdrowka dla was :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822102 przez Pipinka
Kociaczek GRATULACJE!!!

Ja dziś biore sie za sprzatanie ,pranie poskładać , naszykować na jutro dla Bianki rzeczy do sąsiadki jeszcze jakies zakupy i szykuje się do szpitala !! Coraz mniej się boje i może w końcu coś zacznie się dziać :)

Dagnes no właśnie ja też teraz na weekend do szpitala i na pewno do poniedziałku bede bez sensu leżeć także powiem wam że zaczynam faktycznie być za cesarką a nie za takim męczeniem pacjentek i na siłe wywoływaniem porodu.. ja aż się boje jak na usg mi powiedzą ile już Odetka waży.. bo obawiam się że też już ma chyba z ponad 4 kg..

Także od jutra was będe podczytywać ze szpitala :) Trzymajcie kciuki bym nie czekała do poniedziałku bo oszaleje!! :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822117 przez Dominiczka
Dziewczyny Gratulacje!
Zazdroszczę wam!!
U mnie nic się nie dzieje.. a chciałabym..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822122 przez inka9922
Kociaczek gratulacje!!
Pipinka trzymam kciuki.Ja mam termin jutro, jak narazie mam
bóle w nocy.Takie dziwne bo boli mnie miednica i w prawej
Pachwinie, przy tym mala rusza sie pol nocy.Mam nadzieje ze
Wszystko jest wporzadku.
Do tego wszystkiego wczoraj doznalam stresa przez tesciowa
która chce zrobic ze mnie czarna owce w rodzinie.Zawsze mnie oczerniala
Zawsze jest uszczypliwa wobec mnie.Mialam wczoraj tak dosc
ze kazalam jej wykasować moj numer.Do tego teraz widze jak maz chodzi nadasany.
Zawsze trzyma jej strone.Jedynak.a tesciowa od lat sama i tylko jego ma.
Niby mówią ze tesciowa nie rodzina i nikt nie nakaze mi z nia utrzymywac kontaktu
Przepraszam ze tak wyskoczylam z tematem, ale wczoraj przez jej szpile wbite w plecy plakalam pol nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #822136 przez Dagnes
Dziewczyny czytam ze wszystkie do becikowego zalatwiacie zaswiadczenia z us i zus. My wczoraj bylismy w urzedzie miasta w tej sprawie i wypelniliamy tylko oswiadczenia o wysokosci dochodow za 2012 r. Wystarcza do tego PIT-y i z tego sie przepisuje i jak ktos nie umie obliczyc to pomagaja. To jest super wygodne bo nie trzeba po innych urzedach biegac. My mamy tylko dowiezc zaswiadczenie od lekarza o pierwszej wizycie, bo w blad mnie lekarz wprowadzil i mowil ze karta ciazy wystarczy bo tam jest wpisane. Niestety mylil sie. Tak samo z macierzynskim. Ja wypisalam od dnia porodu czyli od 7, a zwolnienie mialam do 3. Od 4 bylam w szpitalu i do dnia porodu mam 3 dni luki. Myslalam ze wypisza mi zwolnienie szpitalne, a oni ze tego nie robia i mam sobie wziac macierzynski. Ale tak nie mozna bo zgodnie z przepisami macierzynski mozna rozpoczac minimalnie 2 tyg przed porodem a maksymalnie 6 tyg, czyli moje 3 dni to za malo a 2 tyg. wczesniej nie pojde bo przeciez po co niepotrzebnie marnowac ten czas, jak potem bede mogla byc dluzej z dzieckiem. Teraz mi juz nikt zwolnienia nie napisze bo za pozno na wystawienie. Dobrze ze to byl weekend i wolne od pracy a potem Trzech Kroli. Ale za te 3 dni kasy zadnej juz nie dostane.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822141 przez MoNiaaa
kociaczek gratuluje!!!!zobaczysz ze kilka dni juz poczujesz sie lepiej :) ale Filipek jak przystalo na chlopca kawal dziecka :)

inka wspolczuje tesciowej wygadaj sie to pomaga a my od tego jestesmy zeby wysluchac :)

Dorcia u nas tez tak na pocxzatku bylo z tym spaniem.dziecka nie mialam caly dzien budzila sie na jedzenie i dalej spala ale jak skonczyla 3 tygodnie to coraz dluzsze przerwy ma po jedzeniu takze ciesz sie poki jesczze mozesz bo pewnie niedlugo Blanka bedzie bardziej aktywna. a jak Lenka opowiadaj co na nowego czlonka rodziny???

dziewczyny a jak podajecie dzieciom te witaminy?ja jakos sie boje z lyzeczki jak daje sztuczne to dolewam ale teraz chce odstawic calkiem butle(juz 2 dni mi sie udalo bez ani jednej porcji mm :lol: ) dzis jej nalalam do smoczka od butelki odkreconego i nawet wypila to

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822142 przez gaguka
Kociaczek gratulacje!
Pipinka trzymam kciuki, żeby w szpitalu coś się ruszyło ;)
Dominiczka miejmy nadzieję, że już niedługo maluszek będzie przy Tobie!
Inka głowa do góry! Szkoda łez na teściową!
Anis śliczne dzieciaczki! Dużo zdrówka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822172 przez Pipinka
Inka nie przejmuj sie tesciowa, one są chyba tylko po to by irytować i nie rozumiem tej ich chorej zazdrości i niechęci przy tym do synowej! Mnie tez juz i pachwiny bola i kluje w brzuchu na dole i sie bardzo zdziwilam jak lekarz powiedział ze wszystko wysoko i pozamykane..Trzymam kciuki by u Ciebie cos sie zaczelo dziac bo ja juz tydzień po terminie :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822179 przez Mag
Kociaczek gratulacje, kawal chlopaka!

U mnie tez cisza... w nocy brzuch tylko pobolewa, a pyzatym nic. Dzis ta pełnia i jeden dzidziuś nowy już jest, może jeszcze jakiś się zdecyduje wyjść :laugh:

joanna ale ci zazdroszczę - ty już taka laska a ja się dalej kulam z brzuchem

inka nie przejmuj się teraz niczym , olej sprawę, masz teraz inne rzeczy na głowię.

Dagnes u mnie w mieście tez można wypełnić te oświadczenia, bo byłam pytać i od razu zostałam poinformowana ze składek na zdrowotne sobie z pitu spisać nie mogę ponieważ tam sa podane 7,5 % a oni potrzebują 9 i ewentualnie jeśli nie chce jechać do ZUS to mogę się zwrócić do pracodawcy o wyliczenie tych składek za 2012 i podanie, szkoda slow... ze wszystkim robią problemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #822192 przez inka9922
Dziewczyny dziekuje za dobre slowa.Racja mam teraz inne sprawy na glowie
a ten temat i ta babe wymazuje z głowy!
Pipinka mnie tez wszystko boli, a mam wrazenie, ze i tak przenosze.
Napewno jeses juz mega nerwowa.Bo ile mozna z brzuchem chodzic!!
Dzieciaki mamy protrstuja.Macie natychmiast wychodzić ;)
Tak naprawde to narzekamy..a to dopiero die zacznie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl