BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 4 miesiąc temu #822404 przez kasiek21
Monia
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


któraś z was pytała kiedys o kropelki na kolki, my dostalismy sab simplex moja siostra była z nich bardzo zadowolona :) my jeszcze nie stosowalismy, i abysmy szybko probowac nie musieli..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822415 przez Dagnes
Monia my witaminy dostalismy w szpitalu za darmo, takze nie wiem ile to kosztuje. Przedwczoraj byla u nas polozna a dzis lekarka. Najbardziej wkurza mnie to ze kazda co innego mowi. Dzis lekarka mowila zeby kapac tylko w oilatum polozna natomiast ze nie ma takiej potrzeby. Polozna - zeby pepuszek patyczkiem do uszu czyscic, lekarka - patyczkiem nie bo wate zostawia. No oszalec z nimi mozna. A polozne w szpitalu to jeszcze inne teorie mialy. I tak bede robila po swojemu.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822432 przez Anitulka
Dziewczyny czy wszystkie z was kąpią maluszki przed jedzeniem. My nie możemy sobie poradzić, bo mala jest strasznie niecierpliwa i jak nawet budzimy ją na godzine przed pkanowanym posiłkiem, to ona już mlaska i pozniej straszny placz jest w wanience...

I jeszcze jedna sprawa... na lewym sutku mam ranke, jak Pola zaczyna jedzonko to tak boli ze az gwiazdki mam przed oczami... pozniej juz jest lepiej. nie wiem czy sie przemeczyc czy odciągnąć z tej jednej piersi puki sie nie wygoi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822440 przez MoNiaaa
dagnes super ze w szpitalu dostaliscie darmowe witaminki zawsze mniejszy wydatek na poczatek.my pepek psikalismy octeniseptem i czyscilismy patyczkiem do uszu tylko to czeba tak do srodka nawet ten patyczek wsadzic i wyczysciec dokladnie dopiero polozna mi pokazala jak i po tym jej zabiedu na drugi dzien odpadl pepek
wiadomo kazdy ma swoje metody a ty sama musisz znalesc swoj najlepszy sposob i sie tzrymac

anitulka ja mam to samo z prawa piersia jak juz widze ze mala zaraz zassie to az zeby zaciskam bo te pierwsze pociagniecia strasznie mnie bola ale przystawial caly czas
co do kapieli to ja karmie zawsze po kapieli.nawet jak mala placze przy rozbieraniu to w wanience sie uspakaja.Anitulka a moze za zimna wode lejecie?my poczatkowo tez dawalismy chlodniejsza taka mi sie wydawala ok ale mamy taki termometr z nan i tam sa takie oznaczniki i wg tego termometru woda jest na[prawde bardzo ciepla nawet myslalam ze za goraca ale Zuzce pasuje taka bo jak ja wkladam to od razu spokojna jest :)
a o ktorej sie kapiecie?my poczatkowo o 20 ale teraz zmienilismy na 19 :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822442 przez kasiek21
anitulka
my kapiemy jakies 30-45minut do godziny po posiłku, Mały zje, odbije mu sie, chiwile pośpi ja w tym czasie przygotuje wszystko do kąpieli, maluszek sie rozbudzi no i jest idealnie :) w wannie troche marudzi, ale to chyba dlatego że woda jest chyba za zimna albo za ciepła, nie wiem, koniecznie musze kupic termometr do wody bo potem moze i pol godziny lezec na przewijaczku i widac wyraznie ze jest zadowolony z dotyku mamy :)

ale dziewczyny koniecznie starajcie sie robić tak aby dzieciom sie odbiło. mojej siostry chrześniak podczas kąpieli odbił i aż sie zachłysnął no i teraz jest w szpitalu. mały urodził sie jakos pazdziernik - listopad. niby jest wszystko w porzadku ale nadal sa pod obserwacjią...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822450 przez krecia88
Anitulka ja planuje maluszka najpierw nakarmić, potem wykąpać i "dokarmić" jeszcze zanim poloze go spac. ale poki co to tylko plan.. jak wyjdzie to się okaże

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822532 przez pysiaczek19918
Hej dziewczynki czytam was caly czas tylko jakos napisac nie mialam czasu. U as Zuzia bardzo grzeczna(aby tylko nie przechwalic) wstaje tylko na jedzonko i na zmiane pampersa. Wczoraj byla pierwsza kompiel ale tak na szybciorka bo sie troche balismy:). a wlasnie mam takie pytanko wy dziewczyny czym myjecie dzieciaczki i po kapieli smarujecie oliwka?
Dzisiaj byla polozna fajna babka tez nam wlasnie mowila zeby pepuszek przemywac patyczkiem. Zuzia troche cyca ssac nie umie tzn te sutki jeszcze nie sa takie wyksztaltowane i sie zaraz denerwuje i zawsze jak wstaje to sie boje jak ja nakarmie i do tego jeszcze jeden sutek mam tak zmolestowany ze tez zawsze az mam mroczki jak mala zlapie. I czesto jest tak ze laktatorem odciagam a pozniej malej z butli daje. Ale tez sie boje bo mala tak lapczywie z butli pije ze 2 razy mi sie zachlysnela myslalam ze na zawal padne. A na noc czesto daje NAN1. Wczoraj mialam piersi takie nabrzmaiale ze myslalam ze je rozsadzi a dzisiaj mala wiecej z piersi pije i juz flaki bardziej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822554 przez pysiaczek19918
A mam jeszcze pytanko. Czy do becikowego albo rodzinnego trzeba cos w zusie zalatwiac? Bo wydaje mi sie ze ktoras z was o tym pisala. A jutro mam jechac zalatwiac. A z pracy jakies zaswiadczenie o zarobkach musze wziasc? Prosze o pomoc bo jakos tego nie garniam czytam na necie ale jakas ciemna jestem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #822623 przez Zuza_204
do becikowego i rodzinnego potrzebne są zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodach za 2012r składki zdrowotne trzeba wpisać na oświadczeniu (można spisać sobie z pitu lub dowiedzieć się u pracodawcy ile odprowadził składek) zaświadczenie lekarskie o pozostawaniu pod opieką lekarską od 10 tyg ciąży do porodu, akt urodzenia, dowody osobiste rodziców. Jeśli pracujecie dłużej tzn pracowaliście przed 2012 rokiem i do tej pory to już wszystko jeśli zmiana pracy była to świadectwa pracy od 2012r do chwili obecnej i z pracy podjętej zaświadczenie netto za drugi miesiąc pracy. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822714 przez motylek19
Czesc :) czytam Was na bieżąco przy karmieniu, ale nie daje rady odpisać.

Teraz już wszystko zapomniałam i nie wiem co komu odpisać :)

Dziewczyny w dwupakach już niedługo.

Kociaczek no ale klocka urodzilas, gratuluję :* czekamy na zdjęcie chłopczyka.

Mojemu bobasowi od 3dni bardzo ropieja oczka, przemywamy solą fizjologiczna, ale niewiele to pomaga. Czy ktoras ma podobny problem? Dzisiaj idziemy do pediatry to zobaczymy co powie. Wczoraj byłam na zdjęciu szwow, a dzisiaj mija równy tydzień od porodu :) ale to szybko zlecialo.

Pozdrawiam Wszystkie mamy :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822733 przez MoNiaaa
kasiek wyslalam ci te wnioski:)

do rodzinnegodokladnie te dokumenty co pisala Zuza ja do zusu ide po to zaswiadczenie o skladkach

motylek nam tez jedno oczko zaczyna ropiec ale przemywam narazie sama woda.
dzis tez idziemy do lekarza bo ta zoltaczka nie chce zejsc dalej ciekawe co nam lekarz powie?

pysiaczek nawet jak ci nei wychodzi to probuj przystawiac maluszka do piersni za ktoryms razem w koncu zassa :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822779 przez inka9922
Hej.Dzis termin porodu przewidywany oczywiście. Powiem Wam ze
czuję jedynie jak mala pcha główkę w kanal rodny.tzn mam takie wrazenie
Dzis tez odeszla taka gesta biała wydzielina.Moj maz juz po kolegach dzwoni
I opowiada ze dzis urodze dziecko a ja śmieję sie z niego hehe
Mysli ze to wszystko tak terminowo wychodzi.
Dziewczyny dzis na portalu polki.pl jest artykul co powinna jesc
Karmiaca mama, ktorej dziecko cierpi przez kolke.Moze warto zagladnac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822783 przez mokka
co do kąpieli to my robimy podobnie jak Kasiek. Najpierw jedzenie, potem godzinka przerwy i dopiero kąpiel. Na początku młoda strasznie krzyczała jak ją osuszałam ręcznikiem, ale jak zaczyna krzyczeć to ją w tym ręczniku do cyca przystawiam. Ona się uspokaja, a ja potem na spokojnie mogę jej przemywać oczka, kikut pępowinki itd.

Nam na kolki wczoraj pediatra przepisała bobotin i w sumie wczoraj młodej dałam pierwszą dawkę i widzę sporą różnicę :) swoją drogą to przy kolkach i ogólnym rozdrażnieniu u nas doskonale sprawdza się włączona na niskich obrotach suszarka do włosów :P Zuzka jak tylko włączę suszarkę to się od razu uspokaja i jak ją jeszcze lekko pobujam to zasypia w ciągu kilku minut ;)

WIecie może kiedy odpada ten kikut pępowiny? Młoda ma już 2 tygodnie, a to dziadostwo nadal się trzyma.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #822785 przez Dominiczka
Pełnia, pełnia i po pełni! A my nadal w całości. jedynie co to pół nocy nie mogłam spać, tak samo jak mój partner..
eh...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #822802 przez gaguka
Mokka u nas też kikut jeszcze się trzyma, mamnadzieję że już niedługo :) A ten Bobotic nie jest dopiero od 28 dnia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl