BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 1 miesiąc temu #857278 przez MoNiaaa
ale Igorek sie zmienil :) pieknie glowke trzyma

Pola to wogole laleczka z tymi wloskami to juz wogole jeszcze troszke i bedziesz kucyki czesala :)

my juz po szczepieniu bylo lepiej niz ostatnio :) na szczescie nie bylo duzo ludzi wiec jakos poszlo
Zuzia wazy 6 kg :)
ja karmie tylko piersia w sumie na rzadanie czasem 3 godz czasem 2 zalezy jak Zuzka chce to jej tak daje nie bede przeciez dziecka na sile trzymala glodnego

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857286 przez Iciulinka
Monia, ja nie trzymam małej głodnej na siłę, nawet mi to do głowy nie przyszło. Jak chce to jej daje. Jak była mniejsza to prawie jak w zegarku co 3 godziny chciała, już się przyzwyczaiłam do tego jej rytmu. Zdziwiłam się tylko że się tak przestawiła na 2-godzinne przerwy.
Wlasnie wprowadziłam wózek do pokoju, rozpłaszczyłam małą :laugh: a ona dalej śpi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #857292 przez Anitulka
Iciulinka, u nas roznie bywa. Najczesciej jest tak ze rano ma przerwe okolo 4 godz. a im blizej spania tym częściej i tak kolo 19 zaczyna sie maraton nawet co 30 min. az zasnie. Choc teraz chciala sie zdrzemnac i tez po pol godz. od karmienia juz szukala. Generalnie na rzadanie, ale jak byla mniejsza to rzadziej jadla niz teraz, albo tak mi sie tylko wydaje bo takie to nieregularne... za to w nocy juz ja rozpykalam. Prawie zawsze jest tak ze jak ostatnie karmienie bylo po 22 to w nocy juz sie nie budzi a jak przed 22 to pobudka kolo 3. :)

Kasiek, Igorek super :)
A co do włosów, to juz po bokach ma lyse placki(no ale spi tylko na brzuszku wiec majta glowka raz w jedna raz w druga chyba ze 100 razy dziennie :silly: ), ale ladnie maskujemy poprzez maly zaczes ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857294 przez anitkade
Iciulinka, a po co ten Dicoflor jak robi kupki regularnie?
Niteczka - ja nie każę każdemu tak dziecka trzymać. Na spacery chodzimy, nawet po szczepieniu i nawet wczoraj byłam ponad godzinę, a dzisiaj dwie. I jeszcze leży w oknie :) Gości też zapraszamy. Ale sklep to sklep. Mnie samą męczy, a co dopiero maluszka, dlatego będę z tym ostrożna. Oczywiście to prawda, że ja się zamartwiam za bardzo chyba, może dlatego, że tak długo czekaliśmy na Hanusię i chciałabym wszystko robić idealnie, a tu do dupy mi idzie :P
Anitulka - Pola jest cudna, włosy do pozazdroszczenia. Wyszło jej cokolwiek, czy jakie miała, takie są? No i szykuj się do zaplatania warkoczy :)
Kasiek - Igorek niezły siłacz, wspaniale główkę trzyma. Naprawdę wysoko. I widzę, że też raczej ma melodię na to wieczorem :) Hania za dnia to ledwie odrywa od podłoża albo i nie, a na wieczór jej się włącza tryb ćwiczenia :P A my niestety usypiamy, bo taka kolej rzeczy. Daj znać po lekarzu, co Ci mądrego powiedział :)
Iciulinka, jak Ci zazdroszczę odkrycia tych rączek. Ja codziennie sprawdzam, czy Hania już odkryła. Ale jak ma odkryć, przez sen? Bo ona to głównie śpi. Jak się z nią bawię to nawet jej pokazuję, ale nie bardzo daje sobie rączkami manipulować. Mam nadzieję, że jak pcha do buzi to zaraz zacznie oglądać. Za to strasznie się rozgląda. Jak ją noszę to aż wielkie oczy robi i jej się chce głowa odkręcić, wszystko ją ciekawi :) No ale nie rączki :P Co do karmienia - u nas różnie, raz 3-4 godziny przerwy, raz 2, nieraz to i 1,5. A nocą staram się wydłużać, żeby się nie przyzwyczaiła być głodna co 3 godziny i żeby jej tak nie zostało. Być może nocą je rzadziej i za dnia nadrabia? Bo dzienna dawka kalorii musi być, a nocą lepiej jeść rzadziej. Lepiej dla mamy oczywiście, ale chyba dzieci też lubią się wyspać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857296 przez MoNiaaa
iciulinka nie mialam na mysli ze ty ja glodzisz tylko wlasnie u mnie sie wszyscy dziwia ze tak czesto je i ze powinna wytrzymac te 3godziny ale maluchy jedza czesciej bo moze po prostu chce im sie pic a z piersi przeciez na pozcatku leci bradziej woda w lecie pewnie bedzie jesczze czesciej chociaz moze juz sie Zuzka nauczy chociaz pic wode troszeczke. mi nawet nie przeszkadza ze czesto je tylko jeszt problem jak u kogos jestesmy. wogole z tym ubieraniem porazka mam wszystkie bluzki porozciagane od tego karmienia;/
a wczoraj kupilam sobie 2 staniki do karmienia na allegro za 27,5 :) oby bylo dobre

jestem w trakcie szukania czapeczki wiosennej (na allegro puki co) ale to co mi sie podoba to ok 30 zl a troche duzo jak na czpke mi sie wydaje?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857334 przez Iciulinka
Anitka, Dicoflor kazała podawać pediatra, te bakterie są podobno w mm, a przez pierś nie przechodzą z mlekiem matki, więc powinno się podawać, tym bardziej że mała ma śluz w kupie. Śluz oznacza że jelita nie pracują prawidłowo.
Emilka też początkowo, wkładała rączki do buzi, a po kilku dniach zauważyła rączkę.
Moja mała w nocy je co 4 godz, zazwyczaj 2 razy w nocy o 1 i 5, chyba że ostatnie karmienie ma późno ok 22 albo nawet pozniej to wtedy budzi się tylko raz.
Monia, no własnie ja też się zdziwiłam że krocej wytrzymuje. Kiedyś próbowałam małej podać wodę z butelki ale nie chciała. Boję się że nie będzie chciała nigdy butli :( Moja koleżanka tak miała z córką, teraz ma 1,5 roku i nigdy nie chciała pić z butelki, a próbowała 4 różnych butelek. Piła od razu w kubku i z butelek z dzióbkiem. Ta koleżanka jeszcze karmi piersią. JA myślałam żeby karmić do roku. Jak mówiłam ginowi na kontroli,że chce do roku karmić to się zdziwił. Jak długo planujecie karmić piersią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857384 przez anitkade
U nas też śluz w kupie i lekarka jedna podejrzewa złą pracę jelit, a inny skazę białkową. Dupa, nie wiadomo, kto ma rację. A widzisz poprawę po tych bakteriach? Śluz zniknął? Mnie się wydaje, że Hania po florze bakteryjnej funkcjonuje gorzej, ale to może moje wrażenie. Hani raz chciałam dać rumianek z butelki to nie chciała, a potem dawałam swoje mleko i piła bardzo chętnie. Spróbuj, może po prostu wody nie chciała? A jak nie chce butelki to tym lepiej, nic złego nie ma w butelkach z dziubkiem. Gorzej, jak duże dzieci tylko chcą takie niemowlęce butelki. Ja się już boję, co będzie ze smoczkiem, bo Hania jest tak uzależniona, że szok. A może ja ją powinnam karmić też co pół godziny? Ale wtedy okropnie ulewa i ogólnie myślę, że nie ma czasu trawić. Zapytam też lekarki jutro, co to tym sądzi. Bo Hania to się tak rzuca na smoka, że szok.
Anitulka - Hani też chodzi główka tam i z powrotem, też śpi na brzuszku. Mój mąż się śmieje, że zaraz materac przewierci na wylot. Hani włosy schodziły od czoła, jak staruszkowi. Miała takie po bokach i z tyłu długie. Teraz już ma kilka na czubku długich i takie resztki z tyłu (a może to już nowe takie gęste? bo bardzo długie nie są). Śmieszna sprawa te włosy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857411 przez kasiek21
no to my już po wizycie... bioderka w pożądku ale główka miękka no i doktor mówi że to za mało witaminy D mimo że podaje codziennie... dostaliśmy receptę na witamine D w kroplach... inna niż mamy, no i mamy podawać tak że dzisiaj dwie jutro jedną po jutrze dwie po po jutrze jedną... i tak przez miesiąc, no i już się umówiłam na następna wizytę bo doktor kazał na kontrol i mamy za równy miesiąc na 11.50

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857416 przez Iciulinka
Po tych bakteriach nie ma już takiego śluzu w kupce jak wcześniej. Bez Dicofloru śluz był widoczny gołym okiem, wyglądało jak kisiel. Jak jej daję Dicoflor to śluzu nie widać, dopiero jak złożę pieluszkę to widzę że się coś ciągnie. Nabiał też mi kazała odstawić.
Też myślałam żeby dać jej moje mleko z butelki tak na próbę czy zechce. Jak będzie chciała pić to będę mogła ją zostawiać z tatą na dłużej :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #857446 przez joannap1991
Jakie piękne te Wasze dzieciaczki!:))

my po szczepieniu Zuzka waży 5.700 ;) a płacz był STRASZNY!:-( teraz bidulka spi, oby nie bylo gorączki.
JA Zuzie karmie róznie jak wypije 120 to tak do 4 godzin chce jesc a jak 90 to tak 2.5 do 3. Smoczka nadal nie chce brac zmuszać jej nie bede. Od jakiegoś czasu kupki mamy codziennie i powiem wam ze nawet o tej samej porze miedzy 8 a 10 :D
Slini sie jak nie wiem co wszystko do buzi wkłada ale najlepsze są własne rączki :D
USG po raz drugi bioderek i było wszystko w porządku za 3 miesiące do kontroli.
A dicofloru już nie podaje, bo jak kupki są ok to po co ;)
Mina Zuzi jest bezcenna MAMO STARCZY TYCH ZDJEC!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857461 przez krecia88
Joanna ale lux zdjecie . Musze sobie zmala tez zdjecia porobic.

Kurcze ja tez czasem mam wrazenie ze w kupce jest sluz, ale to bardzo roznie wyglada (ilosc i czestotliwosc jest rozna).

Nas dzis odwiedzil kuzyn z rodzina. Ich corka za tydzien skonczy rok. Moglismy zobaczyc co nas czeka...

Dziewczynt co uzywacie na rozstepy? Chtba zaczne piersi oliwa z oliwek smarowac bo taki mi sie rostepy porobily :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857465 przez MoNiaaa
joanna na zdjeciu to ty?ale mlodziutka jestes i sliczna :)

Zuzia strasznie marudna dzis chyba po tym szczepieniu ale po kapieli zasnela przy cycu o 19 i nawet sie nie obudzila jak do lozeczka ja wkladalam :)
ja od razu prosilam o recepte na wit D bo taniej wychdzi bo kilka zl ok 5 chyba a te w kapsulkach ok 15 chyba a lekarz oczywiscie sam nie da jak sie nei upomnisz.mam jesczze 10 tabletek wit K i chyba je wykorzystam do konca mimo ze zuzia konczy jutro 3 miesiace. na poczatku zdarzalo mis ie zapomniec jej podac wiec teraz niech wykorzysta do konca

Zuzia wody pic tez nie chce ale jak trzeba to mleko z butli wypije wqiec nie sadze zeby byl problem kiedys.w sumie nie wiem do kiedy bede karmic tak do 6 mc bym chciala ale czy dluzej to nie bedzie trwac to nie wiem wsyztsko wyjdzie w praniu.
dzis Zuzka z godzine lezala na lozeczku i gadala ze mna i sie smiala:) fajne juz sie nasze maluszki robia jak sie tak potrafia zajac czyms a nie tylko placza jedza i spia :blink:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857487 przez joannap1991
Zuza po szczepieniu tez marudna ale nie az tak bardzo ;)

Moniaaa tak to ja ;D mlodo wygladam bo wszyscy mowia ze z 18 lat mam ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857505 przez pysiaczek19918
Krecia a ile jest dawek na te pneumokoki?
Ja to powiem wam z tymi raczkami Zuzia tez pcha do buzi i przez to czasem mysle ze jest glodna ale ja widze ze i wasze dzieciaczki tak maja to nie bede jej cycka pchala. Ja to juz wiem ale najbardziej rodzina ciagle gada "o mala raczki pcha pewnie glodna" i sie czuje jak bym ja glodzila. a wogole tesc zawsze czy Zuzia placze czy raczki pcha czy cos innego to zaraz ze jest glodna. Wkurzajace.
Motylek ja sama mleko zmienilam jak Zuzia miala ok miesiac bo robila kupy zielone i na twardo. Pozniej jak bylam u lekarza to mowilam ze mleko zmienialam to nic nie mowila ze czego bez zadnych konsultacji z nia. Wiec mysle ze jak sie martwisz to moze zmien sama.A moze kolki sie dopiero zaczely? Suszrka nie pomaga albo pieluchy?
[img]http://http://zmniejszacz.pl/zdjecie/117/1691_imag0611.jpg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #857510 przez pysiaczek19918

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl