BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 1 miesiąc temu #859570 przez kasiek21
anitka
jej biedulko aż nie wiem co napisać... kurcze a ty karmisz mm czy piersia? bo jak mm to rozwaz może z pediatra zmianę mleko? u nas był problem z kupa bo mały załatwiał się raz na kilka dni. kupy zielone no i w nocy zazwyczaj przed samym karmieniem budził się z krzykiem... no ale od środy jesteśmy na tym bebilon pepti no i mały tylko dzisiaj już zrobił 2 kupy... wczoraj była ogromna ciemno zielona taka zgniła zieleń a dzisiaj 2 mniejsze, pierwsza jeszcze zielonkawa ale ta druga już miała znacznie lepszy kolor no i mały puszcza bąki jak nie wiem :-D no ale jest dużo dużo bardziej spokojny i te kupy tak delikatnie idą że przy tej drugiej to nawet nie wiedziałam kiedy poszlo... :-) a więc jestem dobrej myśli że wreszcie wszystko dobrze się skończy. bo na nas to już nawet dicoflor przestał działać... jesteśmy na pepti dopiero 3 dzień a już jest znaczna poprawa.

Ah no i pokaże wam jak mój aniołek pięknie sam złapał dziś zabawkę na macie edukacyjnej :-D złapał i nawet ruszał rączka i cieszył się do zabawki jak głupi :-D ale oczywiście jak mama z telefonem i robi zdjęcia to już mina poważna :-D



no i słodki śpioszek :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859577 przez MoNiaaa
pieknie Igorek lapie!! Zuzia oprucz moich wlosow i ciuchow nie bardzo lapie czasem ja jej wkladam do raczki zabawke ale zaraz puszcza.
musze wlasnie mate przyniesc w koncu z piwnicy ciekawe czy sie Zuzi spodoba bo Julka nie bardzo za nia przepadala :P

Anitka karmi piuersia wiec to nie bardzo jej pomoze:(
u nas kupki sa codziennie przewaznie rano miedzy 7 a 8 :) po poludniu tez sie zdazaja ale juz nie o stalej porze

w sloncu jest juz 23 stopnie :lol:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859603 przez motylek19
Jej anitka wspólczuje, ale glowa do góry. Nie rób dzisiaj nic tylko jak Hania pozwoli o śpij, dobre każde 15minut. Może to będzie teraz głupie.co powiem ale może byś przeszła na mm? Może to pomoże bo już nie wiem :( na jeden dzień i zobaczysz a jak nie to laktacja w jeden dzień ci się nie skończy. Mam nadzieje ze wieczorem napiszesz ze jest o wiele lepiej. Trzymaj się !:*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859617 przez kasiek21
Ah dziewczyny miałam pytać... w jaki sposób czyścicię dzieciom uszy? bo kurde u nas w szpitalu u na szkole rodzenia mówili żaby nie czyścić patyczkami no i ja ogólnie to tak zbytnio nie sobie tego... tyle co przy kapaniu czyszcze mu palcem no i potem wytre ręcznikiem ale wkurza mnie ze w środku ma brudno.. a patyczkiem i tak tam nie dojde tym dla dzieci. a takim zwykłym to się boję...

mamy na mm czyścicie maluchom języki??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859664 przez motylek19
Kasiek ja uszy czyszcze tym patyczkiem dla dzieci ile się da, boje sie też normalnym. A języka nie czyszcze, nawet nie wiem jak, ale nie ma białego, czasami tylko zaraz po jedzeniu ale szybko wraca do normy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859670 przez niteczka
Witam.
Ja tez musze sie pochwalic, bo moje Malenstwo tez juz lapie w raczki. Ma taki ladny gryzaczek w ksztalcie raka I lapie sobie go w raczke I wklada do buzki.
Kasiek- ja karmie mm I mi kolezanka polozna powiedziala, zeby brac czysta pieluche, nalozyc na palec, zmoczyc w przegotowanej wodzie I wlozyc maluszkowi do buzi I wyczyscic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859698 przez Zanka1989
Niteczka - ja tak właśnie robie :)
Anitka - a może Hania ma nietolerancje laktozy (której w mleku kobiecym jest najwięcej) - i spróbowałabyś podać Delicol (to laktaza - enzym rozkładający laktozę), ale takie rzeczy lepiej z lekarzem omówić, żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić.
Kasiek - my mieliśmy Pepti, ale Lenusia dostała po niej biegunki :ohmy: teraz jesteśmy na Nan Expert AR (antyrefluksowe), ulewania coraz mniejsze no i już tak nie wymiotuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859757 przez kociaczek1610
witam sie i ja :) Filip jak narazie spi ale cos mu dzis nie jest bo marudzi jak spi nawet
dzis dalam mu pierwszy raz mleczko z kleikiem ryzowym ( pol malej lyzeczki dalam ( o 8 i do teraz wytzymal ale zaraz mu dam mleko ale juz bez kleiku
Anitkade biedulko :( meczycie sie a my nic nie mozemy pomoc :(
eh bylam na spacerku 2 godzinnym a zapomnialam to wyslac :P taka piekna pogoda :)

pranie porobione porozwieszane na dworze :) pierwsze juz napewno suche :)
co do lapania Filip pruboje lapac przed wczorach udalo mu sie zlapac zabawke :) nasze dzieciaczki robia juz postepy :D czas tak leci jeszcze troche i zaczna pyskowac :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859786 przez anitkade
Kochane jesteście, wiem, że za abrdzo nie da się pomóc. Delicol daje się dzieciom całkiem małym, rozmawiałam z lakrką i mówiła, że w tym wieku to już raczej nie. Dawałam przez dwa czy trzy dni, było niby lepiej, ale nie wiem, czy to taka faza, czy kropelki pomogły. Stoją na półce. W pobliskich aptekach nie było Espumisanu 100, dał mi facet Infacol ze zniżką, bo data do końca maja na nim jest. Ale jak to się daje przed każdym posiłkiem to pewnie szybko pójdzie. Hania na szczęście ładnie przybiera na wadze, więc jej problemy to głównie dyskomfort, tak mówiła lekarka. Że nic bardzo poważnego się nie dzieje, chodzi tylko o to, żeby jej ulżyć. Ale dziś po spacerze znowu był wrzask przeraźliwy, potem przy przewijaniu też, zjadła dość spokojnie, ale potem znów wrzask. A ja ją nosiłam na rękach i rycząc śpiewałam piosenki. Biedne dziecko, musiało tego słuchać. A teraz odłożyłam do łóżeczka i włączyłam suszarkę. Trzeba kiedyś zrezygnować z tego suszenia, ale na razie nie mam nawet siły sama szuszać, musiałam odejść od niej na chwilę. Za to z milszych rzeczy - upiekłam sobie schab do kanapek i wyszedł bardzo pyszny, idę sobie dokładkę, wziąć, a obiad zjem potem. Zasnąć raczej mi się nie uda, ale może sobie film puszczę, bo w środę pół obejrzałam. I melisę wypiję.
Co do tego, że czas leci - wszystkie Wasze dzieci robią niesamowite postępy, a Hania nie łapie, nie ogląda rączek, czasami się pacnie w twarz i wielce zdziwiona. Gada do mnie czasem, parę razy się głośno zaśmiała jakby, ale potem i tak zaraz płacze. Główkę od dawna umie wysoko podnosić i nawet łokcie czasem oderwie, ale to raz na parę dni, bo zwykle na brzuchu się wierci i ryczy i przekłada tylko główkę z jednej strony na drugą, a nie podnosi już tak, jak dawniej.
Kasiek - są specjalne płyny do czyszczenia uszu niemowlętom - wkrapiasz do ucha i potem to samo wylatuje razem z brudem. Ale nie kupiłam i nie czyszczę. Położna mówiła, że takim małym się nie czyści, a jak nie można wytrzymać to ten płyn najlepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859816 przez emilka1103
Anitka trzymam kciuki zeby sie jakoś unormowalo z Hania, zebys wreszcie mogla sie cieszyc w 100% macierzynstwem bo tak na nia czekalas :-)

A ja dzisiaj kupilam Hani zabawki do wózka i tak do nich Mała gugala :-) smiechu mialam co nie miara :-) Byliśmy na spacerku godzinę i pozniej spala 3 godziny w domi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859892 przez niteczka
Anitkade
Ja uzywalam Infacolu ale to na samym poczatku jak maly mial problemy z brzuszkiem. Ten infacol trzeba chyba wykorzystac do 28 dni od daty otwarcia o ile sie nie myle. Mojemu malemu niby troszke pomogl, ale zmienilismy potem na Espumisan. Ale od dosc dawna juz go nie podajemy, bo maly odpukac nie ma kolek I problemow z brzuszkiem, kupke robi Codziennie przynajmniej jedna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859969 przez kasiek21
Ah taka piękna pogoda że nie wytrzymałam no i poszłam z małym na spacer. szkoda żeby siedział w domu...

no i sukces mój skarb zasnął dzisiaj sam za brzuszku!! a on nigdy nie lubiał leżeć nawet 5 minut na brzuszku. no i gdyby nie to że przyszła właśnie Paulina na ćwiczonka to pewnie by tak ładnie pospal... :-)
dziś ćwiczonka robiłam ja. a maluszek był taki spokojny :-) na początku tylko przy "masażu" raczek płakał no ale potem już było tylko lepiej. na koniec już był tak zrelaksowany że właściwie to przysypial :-D
tak więc od dziś robimy ćwiczenia codziennie. wcześniej się sama jeszcze bałam. ale po dzisiejszym Paulina stwierdziła że robię wszystko dobrze i nie ma doczego się przyczepić tak więc czas zacząć robić to regularnie, bo efekty sa piękne!
mamusie które mała również ćwiczą że swoimi malenstwami jakie ćwiczenia wykonujecie?? :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859996 przez kociaczek1610
wszystko wszystkim ale burzy to bym sie niespodziewala ! :ohmy: :ohmy:
kurcze mlody zasnol o 19 a o 20.30 powinien mleka dostac i teraz nie wiem czy go obudzic przed 21

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860041 przez MoNiaaa
my znowu caly dzien na polku :) kupilam czapeczke Zuzi i sliczna opaske:) Julce leginsy kupilam i jak zwykle sbie nic :side:
niesttey bez[placzu i noszenia sie nie obylo ale jak zasnela to ladnie moglysmy pochodzic :) i znowu o 19 juz zasnela :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860119 przez kasiek21
kurcze dziewczyny tu myślałam że już po okresie, lekarz mówi że szyjka czysta i w ogóle a teraz patrzę a tu okres.. no masakra!!! :-( no i tak się zastanawiam kiedy zacząć startować z tabletkami anty. no bo już mam. sa kupione czekają na użycie... co myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl