BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwcowe

10 lata 1 miesiąc temu #864808 przez Kocica

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864818 przez babajaga0087
Lizzy - mnie też ceny banków komórek macierzystych powaliły i też się nie decydujemy ze względu na koszty.

Kocica - Ty to w ogóle jesteś hardcorem B) praca, basen, angielski - czasem się zastanawiam czy Ty to jedna osoba, bo jak w ciąży tyle ogarnąć :D

Moja córa też mało ruchliwa, ogólnie grzeczne dziecko - kochane :side: Wieczorem tylko daje o sobie znać a w ciągu dnia niewiele.

U mnie pogoda też dzisiaj tragiczna, skończyłam przed chwilą układanie ciuchów, wyciągnęłam trochę luźniejszych letnich - liczę na to, że wcisnę się w nie po porodzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864849 przez anoda89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #864887 przez jakasse
Dziewczyny zrobiłam sobie zbiór różnych analiz z internetu na temat produktów dla maluchów. Może będziecie zainteresowane:

(brałam pod uwagę tylko ogólno znane i dostępne firmy,
nie żadne apteczne lub typowo np. tescowe, czy carrefourowe rzeczy)

1. Chusteczki nawilżane
WARTO: HIPP baby, huggies (zielone), Johnson, Nivea baby SOFT&cream, toujours (LIDL) , penaten, fitti (biedronka)
NIE WARTO: bambino, happy, dzidziuś, dada, pampers (pomarańczowe), babydream ( skład nie taki straszny, ale sa dość suche) - reszta DUŻO CHEMI, substancji PEG, konserwantów itd

2. Proszki i płyny
kolejność w delikatności i nieuczulaniu wygląda tak:
1. Dzidziuś płatki mydlane
2. Jelp color żel ,Miocare, Bambinex Ultra Nappy Care, Bonini Baby Płyn , Concentrino, Biały jeleń do białego , Dzidziuś płyn do prania, Dzidziuś biel , Dzidziuś płyn do prania, Ludwik Baby Care, Lovela do białego mleczko, Biały Jeleń płyn, Jelp color soft, Jelp fresh soft,
3. Bobas, Biały Jeleń do kolorów ,
4. Lovela
5. E sensitive, Jelp fresh Classic proszek, Gaga (premium), Gaga Premium tkaniny białe , Persil sensitive do białego, Persil sensitive do koloru

Gdy mamy dziecko z dużą alergią wtedy tylko płatki. Różnica pomiędzy 2-3 miejscem a 5 jest znacząca.
Z punktu 5- nie kupiłabym NIC.

3. OLIWKI dla dzieci:
WARTO: HIPP ( różowy rewelacja, żółty również bardzo dobry ), nivea baby, babydream
NIE WARTO: bambino, bobini, Johnson - sama chemia, zapychacze porów

4. NA ODPARZENIA PUPY:
WARTO: HIPP, babydream, linomag, bepanthen
NIE WARTO: szczególnie nivea baby, Johnson,
Sudocrem- bardzo dużo cynku , tylko przy naprawde mocnych odparzeniach

5.KREMY do ciała, buzi:
WARTO: HIPP, nivea soft, NIVEA S.O.S, babydream
NIE WARTO: bambino, johson, bobini, dzidziuś - sama chemia.

6. Do kąpieli:
Warto: HIPP, babydream, nivea baby ( od 1 mies)
nie warto: Johnson, bambi, ziajka - sama chemia.

7. Pieluchy na start:
WARTO: pampers new baby, dada do rozmiaru 3, babydream
NIE WARTO: huggies, happy
Chodzi mi tu o małe rozmiary, nie biorę pod uwage np. pampersów active baby, sleep&play itd, bo one są dla starszaków :)

8. NA SŁOŃCE:
Godne uwagi: Nivea Baby: Mleczko ochronne na słońce faktor 50+ - Filtr stabilny, o niezłym składzie, ale wydaje się, że wskaźnik PPD nie będzie najwyższy. Na pewno lepszy od Eucerina.
Babydream Sonnencreme 50 też ma nawet dobrą opinie ,
HiPP Babysanft SPF 50, Krem ochronny na słońce- też fajny ale raczej nie od pierwszych dni gdyż od pierwszych dni powinno się stosować filtry tylko mineralne jak :
mustela ( 100% mineralny) lub bioderma, uriage..
WSZYSTKIE OPINIE ODRADZAJĄ LINOMAG SUN SPF30 krem - wypchany chemią, tak samo SUNozon z rossmana- podobno smierdzi alkoholem.
Godne polecenia są : filtry koncernu L'Oreal - czyli La Roche, Bioderma, Vichy, i z tańszych oczywiście Rossmann. Dla dzieciaczków uczulonych na chemię - filtry 100% mineralne czyli mające w składzie Titanium Dioxide, Zinc Oxide, które jednak trzeba nakładać bardzo grubą warstwą, bo działają na zasadzie odbijania, a nie pochłaniania.


MOIM ZDECYDOWANYM FAWORYTEM JEST FIRMA HIPP I BABYDREAM :))))
Napewno nie kupie nic Johsona, praktycznie każdy produkt jest wypchany chemią od góry na dółl.

Nie musicie się sugerować moim rozeznaniem, to nie jest analiza pod względem uczuleń dzieci i rozczarowań rodziców- tylko składu podanych produktów, w ilości chemi, konserwantów, substancji PEG i innych.....

Jeszcze zaczęłam przeglądać informacje na temat firmy BUBCHEN:
nie ma zbyt dobrych opini :( tzn są różne w zaleznosci od produktu:
balsam nagietkowy jest OK,
Mleczko nawilżające średnie, bywały lepsze ale nie jest żle,
KREM SOft crem- Ten krem to totalna pomyłka. Parabeny, Parfum, Butylene Glycol, Propylene Glycol i Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate..
NA ODPARZENIA : Bubchen - Tlenek cynku wysoko w składzie na dokładkę jako trzeci Propylene Glycol Mamy jeszcze talk w składzie, który też działa wysuszająco, potem już tylko emulgatory nawilżające.
PŁYN DO KĄPIELI : FAJNY ale bez szału, Po prostu środek myjący o prostym składzie, bez udziwnień, bez substancji drażniących, ekstrakty, które mogą coś zdziałać na samym końcu więc też bez fajerwerków.
Oliwka; Olej mineralny :/ :/ - no ale bywają gorsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864904 przez katasza

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864920 przez jakasse
ja chyba mam podobne zdanie do dziewczyn.
Dla mnie to chyba trochę przerost formy nad treścią, nie czuje by bylo to niezbędne.
a poza tym to nie ostatnia ciąża ( mam nadzieje ! ) moze kiedys zmienie zdanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864921 przez babajaga0087
Jakasse - wow jaka analiza, super - dzięki z pewnością się przyda np. mnie bo jeszcze nie mam nic kupionego z kosmetyków. Zrobię chyba jakieś większe zakupy przez neta, od razu wszystko kupię tylko tak jak radziła położna na szkole rodzenia - kupić po jednym na próbę, bo mimo reklam, że jakiś kosmetyk nie uczula zawsze może być inaczej i wtedy będziemy musiały zmienić kosmetyk.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864937 przez Lizzy

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #864999 przez Martyna82
Hej dziewczyny!

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865012 przez babajaga0087
Martyna - to Twoja Carmen ma podobnie jak moja Wiki stałe godziny aktywności, zwykle jest to wieczór a i mnie też jeszcze nigdy nie zabolały jej kopniaki, wręcz przeciwnie nie mogę się nacieszyć kiedy jest aktywna :) Dobrze, że przełamałaś się co do prowadzenia samochodu, rzeczywiście przy dziecku auto z pewnością się przydaje. Ja jeżdżę od dawna dużo a najdziwniejsze jest to, że ostatnio czuję się jakbym dopiero co zdała prawko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #865054 przez jakasse
martyna odnośnie penatenu:

Oliwka- ma bardzo złe opinie, olej mineralny :/ sama chemia.
Chusteczki nawilżane - całkiem OK. Nie mają PEG, są bezzapachowe- kupilabym.
Penaten- Krem z pantenolem dla niemowląt ( w tubce )- Wysoko panthenol, "łagodne" konserwanty w składzie.nie obyło się bez PEG jak widać, ale moglobyć zdecydowanie gorzej - nie jest źle.
Penaten face & body cream, krem do twarzy i ciała - Niestety Propylene Glycol wysoko w składzie, ale tak to OK.



Patrzcie co dorwałam w lumpeksie za 10zł !
rozmiar 3-6 mies .


Trochę nie w Naszym stylu, bo my mało sportowi, wolimy bardziej elegancko/neutralny styl, ale jakoś mnie zauroczyły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 3 tygodni temu #865078 przez katasza

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865147 przez Martyna82

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865166 przez jakasse
Martyna82- ja nigdy nie bylam przesadnie EKO, mysle ze we wszystkim jest chemia i konserwanty, przygotowalam to z myslą - JAK TRAFIE DO SZPITALA by moj Dawid kupił dobre rzeczy :D Mysle ze nie unikniemy tego by maluchy mialy kontakt z chemią, nie ma co dzieciaków chować jałowo, bo potem je wszystko bedzie uczulało, ale fajnie jest wybrać mniejsze zło :) Dlatego też to podsumowanie :)

Ja dostalam oliwki Johsona - nie chce Johsona w ogole stosować dla malego, bo to jest chyba najgorszy chłam jaki może być - dlatego oliwka idealnie co wieczór jest wmasowywana w mój szanowny brzuch i ciało .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865199 przez jakasse
Czytam, czytam , czytam i wnioski wyciągam..... Mam dla was pewną ciekawostkę....

CHCE karmić piersią- ale nie jestem matką-wariatką, chce karmć tylko do ok. 6 mies.
Jednocześnie nie wyobrażam sobie by młody był przyklejony do mnie non stop, bym ja była dojną krową i 24h matką Polską - noł łej ! W kwietniu inwestujemy w laktator elektryczny MEDELA mini electric. Mam zamiar dalej studiować, mam zamiar odpoczywać od malucha, który zostanie pod opieką uradowanych dziadków, mam zamiar spędzać czas we dwoje poza domem, mam zamiar nie latać non stop z cyckami na wierzchu i co najlepsze MAM DO TEGO PRAWO.

Ale przypadkowo natknęłam się na fajny artykuł odnośnie paczek promocyjnych dawanych w szpitalu po porodzie.
Między innymi w takiej paczce znajdują się próbki mleka modyfikowanego - zastanawialyscie się dlaczego są to próbki z nr. 2 ??
A GDZIE NUMER 1 ????
Lub dlaczego nigdy mleko z numerem 1 nie jest w promocji/ na wyprzedaży?

Oto odpowiedź:
Ponieważ w naszym kraju jest zakaz jakiejkolwiek reklamy preparatów do początkowego żywienia niemowląt.



Wg komunikatu Ministerstwa Zdrowia zakazane jest:

prowadzenie działalności promocyjnej zachęcającej do nabycia preparatów do początkowego żywienia niemowląt i przedmiotów służących do karmienia niemowląt, takiej jak rozdawanie próbek, specjalne wystawy, kupony rabatowe, premie, specjalne wyprzedaże i sprzedaż wiązana.
oferowanie lub dostarczanie preparatów do początkowego żywienia niemowląt oraz przedmiotów służących do karmienia niemowląt, ich próbek lub innych przedmiotów tego typu o charakterze promocyjnym konsumentom, w tym przede wszystkim kobietom ciężarnym, rodzicom niemowląt lub członkom ich rodzin, bezpośrednio lub za pośrednictwem podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, bezpłatnie lub po obniżonej cenie. Wszystkie, wymienione powyżej działania podlegają karze grzywny.
oznakowanie preparatów do początkowego żywienia niemowląt ani ich reklama nie może zawierać wizerunków niemowląt, jak również innych wizerunków lub tekstów idealizujących stosowanie tych preparatów.Opakowania zarówno produktów przeznaczonych do początkowego jak i dalszego żywienia niemowląt nie mogą zawierać określeń takich jak: humanizowane, umatczynione czy adoptowane bądź innych podobnych. Ten zapis dotyczy również ich reklamy.

Powyższe regulacje mają na celu ograniczenie wpływu producentów preparatów mlekozastępczych na decyzje podejmowane przez matki w zakresie sposobu karmienia niemowlęcia oraz ograniczenie stosowania preparatów mlekozastępcze w przypadkach, gdy nie jest ono niezbędne. Pośrednio, ustawa i rozporządzenie służy ochronie karmienia piersią, które jest optymalnym sposobem żywienia niemowląt.

CZYLI PODSUMOWUJĄC POLSKA STAWIA NA KARMIENIE PIERSIĄ i wzbrania się przed MM ....

Dlatego kiedy dostajemy siatkę od ginekologa, a w niej próbki np butelkę to wiedzcie, że jest to niezgodne z obowiązującym prawem. Jeśli producenci nie mogą wrzucić próbki mleka początkowego, to wrzucają próbkę mleka następnego. Proste. Nie mogą używać określeń humanizowany- używają określenia "inspirowane mlekiem mamy".


Taka ciekawostka ode mnie na dobranoc :) Mnie zaintrygowała, nie wiedziałam, że w polsce CYCKI są pod ochroną hehehe. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl