BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 9 miesiąc temu #902715 przez jagodzianka44
Malvi Zawsze lepiej oberwać mocniej i wiedzieć,że wszystko okej niż siedzieć i się zamartwiac czemu sie nie rusza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902717 przez nelka
To się teraz zdenerwowałam:-/ wcześniej jak już brałam tabletki i kontrolnie robiłam badania to TSH miałam niskie ale wtedy wzięłam rano tabletke. Teraz jak lekarz kazał mi powtórzyć to nie wzięłam bo robiłam też glukoze i miałam obawy że się zhawtuje no i wyszło TSH za wysokie. Lekarz nic nie mówił a ja nie pytałam. Myślam że skoro biorę te tabletki regularnie to "na stałe" obniżają hormony tarczycy i ta tabletka przed nie ma na to wpływu. Może rzeczywiście miałam za słabą dawkę bo 25 biorę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902720 przez munkki
nelka a jaki masz wynik? kiedysz masz wizyte u endo? nie matw sie, w trakcie ciazy czesto zwiekszaja dawki, wiec moze byc tak ze do tej pory mialas dobre wyniki bo 25 ci starczalo a teraz po prostu im ciaza starsza tym ta dawka powinna byc zwiekszona...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #902721 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902727 przez agniesia1604
Aneto,
jesli obawiasz sie to nie jedz wiele słodkiego a na bank lepiej na tym wyjdziesz i po sprawie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #902728 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902731 przez marzenap

Aneta_78 napisał: Malvi w poprzedniej ciąży miałam tak,że po każdej wizycie u gina ( tak od 6 m-ca) plamiłam krwią. On mówił,że tak może być bo ukrwienie szyjki się zmienia..potem po wizycie od razu przypominał o założeniu wkładki.

Caroinka soczki? no kochana..zaimponowałaś mi :-)

Dziewczynki, a teraz o sobie..
Miałyście rację- po glukozie nie wolno chodzić. Jestem wściekła na te pielęgniarki z przychodni!
Ale tak, poprzednim razem ( kiedy po 1h) trochę zwymiotowałam miałam takie wyniki:
- na czczo 74,7 ( podana obok norma 70-105)
a po 2h 130,7 ( brak normy)

Anetka wyniki masz w normie jeśli na czczo glukoza wyszła między 70 a 90 to jest ok nie ma cukrzycy a po godz i po 2 powinno maleć więc jest wszystko ok nie martw się

Tym razem:
- na czczo 76,5
a po 2h 88,5

Zrobiłam oczy kota ze Shreka i powiedziałam,że ja tam nie wrócę.. Ale na szczęście ku mojemu zaskoczeniu wyjął taki ala "kalkulator" ( tak to wyglądało,ale nie wiem co to było) i zaczął coś przeliczać. Po czym stwierdził,że nie będziemy powtarzać..bo nawet przy spaleniu 4,9 wynik powinien być w normie (nie wiem czy to "spalenie" dobrze zrozumiałam..)
Hm...co o tym sądzicie???:-(

Munkki,Jagodzia,Aika,Malvi dzięki za pamięć :-) o moim badaniu


Anetka wyniki masz w normie jeśli na czczo glukoza wyszła między 70 a 90 to jest ok nie ma cukrzycy a po godz i po 2 powinno maleć więc jest wszystko ok nie martw się :) :)
ja też miałam płaskie brodawki przy karmieniu uzywałam nakładek trochę trzeba się z tym pomęczyć bo nie każde dziecko umie przez nie ssać ale dałam radę ;) ;) teraz mam oostające hihihi więc mama nadzieję że będzie ok. ale na wszelki wypadek kupiłam :)

u nas upał straszny a ja muszę do pracy jechać zanieść L4 :evil: :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902733 przez jagodzianka44
Anetka pewnie to był kalkulator po prostu 88,5 podzielił przez 18 i wyszło 4,9 w zaokrągleniu :). Skoro nie kazał powtarzać to dobrze, ale chyba norma jest do 7,80 po 2h to w niej się zmieściłaś:). Gratuluję! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902737 przez jagodzianka44

Aneta_78 napisał: ..aha, nie pamiętam kto..ale ktoś pisał o płaskich brodawkach.Ja takie mam i przy B był to jeden z głównych powodów,że nie udało mi się karmić piersią..Ale teraz już nic z tym nie róbcie,nie masujcie,bo to może przyspieszyć poród..
Zresztą teraz są te nakładki silikonowe,może to pomaga na taką budowę..

Agniesia tak,obawiam się.. bo niski ten wynik po 2 h...ale tylko nie jedzenie słodkiego wystarczy jak bym nawet miała tą cukrzycę?? :unsure:


Kochana! jakbyś miała cukrzycę to by dał od razu skierowanie do diabetologa, który stwierdził by czy to cukrzyca ciążowa czy nie.;) Ja na Twoim miejscu, jeśli oczywiście jesteś na siłach powtórzyłabym badanie w innym laboratorium zobaczyła wtedy jaki wynik wyjdzie, lub sama z tymi wynikami co masz udała się do Diabetologa, nawet pogadać po prostu dowiedzieć się czegoś, co masz robić w przypadku gdy cukier jest za niski:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #902743 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #902747 przez munkki
Aneta, dwa razy juz robilas podejscie do badania, masz dwa wyniki, lekarz patrzyl na dwa i stwierdzil ze jest ok... ja bym mu zaufala (bo rozumiem ze skoro prowadzi Twoja ciaze to mu ufasz;)).

ja sie chce pochwalic ze dzis cukry poki co w normie (a najcizej mi byc w normie po sniadaniu) wiec jest radosc... chyba w nagrodze posprzatam mieszkanie po obiedzie... ale tak mi sie nie chce:/

co do brodawek - ostatnio na szkole rodzenia mialam wyklad o laktacji - dzieci biora do "pyszczka" calego suta i robia sobie tam proznie w tej swojej buzi (nie wiedzialam ze ten cyc wchodzi prawie im do gardla), wiec moze sobie same poradza z plaskimi brodawkami. jezeli nie - to sa te nakladki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #902749 przez jagodzianka44
Anetka zawsze jest jeszcze opcja podejścia do diabetologa hahaha :)

Moje ciuszki, tzn Majeczki ciuszki upolowane wczoraj! :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #902751 przez malvi
Przyjechał wózek! :D Ale na razie go nie wypakuję, muszę czekać na M, na razie tylko otworzyłam karton i zajrzałam do środka :woohoo:

Anetka ja wiem, że mogą być plamienia po badaniu, tak miałam ostatnim razem, ale było tego malutko... A teraz całkiem sporo i to mnie zaniepokoiło. Cieszę się, że pojechaliśmy na IP - ja wolę dmuchać na zimne :P
Ile Twój Janek waży? Bo jak na razie Krzyś bije rekordy :evil: Powiedziała, że to jest ok, a że jest o tyle do przodu to pewnie i urodzę wcześniej :P A moja glukoza wyszła ok, także nie ma opcji, że mam cukrzycę....

Marzenap dopisałam Cię do naszej tabelki :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #902774 przez jagodzianka44
coś na poprawę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #902795 przez nelka
Anetko już się nie masz co martwić! Wynik po 2godz mógł ci wyjść niższy ale lekarz pewnie przeliczy ile mniej więcej mogłaś w tym czasie spalić i dodał do twojego wyniku. Przecież w maratonie po wypiciu nie brałaś udziału;-) Po za tym ma porównanie z poprzednim badaniem, mimo że troszkę glukozy zgubiłaś;-) ja bym martwiła jakbyś mimo ruchu drugi wynik jakiś wysoki. Norma jest podajże jest do 140.
Ja np na czczo miałam 7600a go 2godz 111. A jak robiłam krzywą w pierwszej ciąży 71 i 126.

Dzisiaj mam wizytę u giną. U endokrynologa nie byłam bo wynik TSH gdyby nie ciąża jest w normie więc mój lekarz stwierdził że nie ma potrzeby iść. Teraz miałam tsh 3,54.

Tak jak dziewczyny piszą są teraz te nakładki a działam też jakiś przyrządzik do ich wyciągania. Mi położna laktacyjna w szpitalu przyniósła taką większą strzykawke z podcięty tym wąskim dzieckiem i miałam ją właśnie żeby przed karmienia je "powiększyć" żeby babelkowi łatwiej było chwycić. Później i skutki i mała dawały sobie radę bez pomocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl