BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #853701 przez asiulaa05
Jestem dopiero w 2 klasie technikum więc mature mam za 2 lata dopiero.

Moj tata wie, a z mamą nie mam kontaktu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853707 przez meli1990
Anabelle powinnam dostać @ ok.16

edit. Dzięki za wsparcie dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853709 przez Anabelle
villemo witaj :) zazdroszczę widoku pęcherzyka - usg są dla mnie najprzyjemniejsze z całej ciąży ;D no... jeszcze ruchy dziecka są fajne ;D

kawa - ja pije albo bezkofeinową, albo rano normalną kapsułkę nespresso. Kawę powinno się ograniczyć, ale raczej nie wykluczać ;) Jak ktoś nie pije 5 kubków z 5 łyżeczek to myślę, że nic się nie stanie ;)

Asiula - a co wychowawczyni do tego? ;) Dogaduj się konkretnie z nauczycielami - to oni wystawiają oceny. Ja na studiach normalnie jak byłam w ciąży to nic nie mówiłam, później wiadomo poród - w trakcie połogu nie chodziłam na uczelnię. Jak wróciłam to musiałam iść do każdego wykładowcy z kartą informacyjną dotyczącą odbytego porodu i rozmawiałam - 99% wykładowców pełne wsparcie, że oczywiście, że egzamin to czy tamto, w tym terminie, lub na konsultacjach itd. W szkole na pewno trochę trudniej, ale nauczyciele mają rodziny. Pokażesz im, że jesteś odpowiedzialna, że Ci zależy na szkole i na pewno to docenią. Nic się nie martw na zapas. Ciąża trwa dłuuugo ;) nauczyciele sami zauważą, zobaczysz jakie będą ich emocje względem ciebie itd.

Zawsze możesz powiedzieć - to często działa że wiele osób namawiało cie do przerwania nauki, ty jednak zdecydowałaś się kontynuować i bardzo prosisz o dodatkowy termin na zdanie bo chciałabyś wszystkim udowodnić, że zasługujesz na szansę i ukońćzysz szkołę ze swoim rocznikiem. Nauczyciele lubią takie gadki ;)

Wiadomo będzie ciężko - nie każdy dostaje dziecko, które przesypia noce i śpi pięknie samodzielnie w ciągu dnia. Jak wyjdzie mały terrorysta z brzuszka to da popalić ;) pewnie będziesz musiała się uczyć wieczorami, mało spać itp A być może znajdziesz oparcie w ludziach, będą brali pociechę na spacery, ty w tym czasie coś ogarniesz itd.

Wszystko się da. Moja znajoma była na studiach, mieszkała w akademiku, zaszła w ciązę, facet ją wtedy rzucił i zerwał kontakt więc nawet alimentów nie dostawała - mieszkała z dzieckiem w akademiku, chodziła z nim (synkiem) na zajęcia i skończyła. Da się. Ale na pewno jest trudniej niż przeciętnej uczennicy technikum :)

Ja osobiście po porodzie zauważyłam, że z wiekszością znajomych z uczelni nie mam o czym gadać ;) Nie wiem co grają w kinie, nie chodzę na imprezy, nie palę, nie mam nowego pieknego odlotowego chłopaka czy nie kupiłam sobie właśnie pieknych szpilek na dyskotekę. Pewnie bedziesz miała podobnie - bedzie ci się wydawało, że reszta dziewczyn jest dziecinna. O chłopakach nie wspomnę.

Ale!! ;) będziesz gorącą 30tkę a dziecko będzie już samodzielne ;) to moim zdaniem ogromny plus :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853713 przez villemo-16
asiulka - pracuje w szkole, jestem psychologiem. oczywiscie w gimnazjum. tu ciaze tez sie zdarzaja. i wiesz co? my organizujemy wtedy nauczanie indywidualne w domu - aby dziewczyna z brzuchem do szkoly nie chodzila, bo latwo o to by ktos popchnal i o strate ciazy. Tobie tez sie to nalezy. szkola normalna, ale w mieszkaniu - przemysl to, przegadaj z dyrektorem.

wychowawce bym olala, jak masz zly kontakt, ale idz do dyrekcji. ona musi wiedziec. i dasz rade spokojnie....

gimnazjalistki 15 letnie daja rade. Ty tez dasz ;*

sorki za bledy, ale to wina klawiatury ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853720 przez asiulaa05
Dziękuję za wsparcie. Naprawde podniosło mnie to troche na duchu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853722 przez villemo-16
poza tym, jetes pelnoletnia. uszy do gory ;) dziecko to skarb, a nie problem. I wiesz co? Szczecliwa mama, to szczesliwe dziecko ;) nie smutaj za bardzo... ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853724 przez xpatiiix3
villemo gratulacje, witamy :)

asiulaa ja jak byłam w drugiej klasie to zaniosłam zaświadczenie od gina, a byłam wtedy już w 17tyg, bo o ciąży powiedziałam dopiero po wakacjach hehe chociaż zaszłam końcem maja i w czerwcu juz miałam podejrzenia, bo źle się czułam słabo mi się robiło i te zawroty głowy hehe :P no i zwolnienie z wfu oczywiście i z głowy i od razu pytania, czy chce wychować a z kim i czy z Nim jestem ,a czy dam rade, bla bla, telefony do rodziców, wieczne wypytywanie a jak sie czuje a pokaż brzucha hehe ale i miałam dzięki temu luzik a pamiętam jak humorki miałam i babka z angielskiego chciała mnie wyrzucić z klasy bo ciut pysknęłam do niej a to już było widać brzucha ciut,ale nie wiedzieli niektórzy nauczyciele jeszcze i koleżanki wszystkie za mną się wstawiły to mimo winy po mojej stronie jeszcze mnie przepraszała hehe zobaczysz będzie dobrze jeżeli uczysz się w szkole publicznej może złożyc do kuratorium papiery o nauczanie indywidualne od następnej klasy będzie łatwiej i przede wszystkim nie będziesz musiała się rozstawać z dzidziusiem, ja płakałam jak musiałam gdzies wyjść z domu i zosawić synka, niestety moja szkoła nie zgodziła się na nauczanie indywidualne... ale wszystko przed Tobą każda z Nas jest inna i inaczej wszystko przechodzi i z innym podjeściem :) ja strasznie emocjonalnie niestety rozstania z synem na początku dla mnie były straszne... Będziesz mogła znaleźć wsparcie w Nas na pewno i wyżalić się czy wygadać jakby było coś nie tak ,na pewno postara się zawsze któraś z Nas pomóc :)

Anabelle a tak w temacie ruchów, może ja jakaś dziwna jestem, ale ostatnio mam takie gazy w brzuchu hahaa że normalnie jak ruchy i mini kopniaczki, takie pukanie w brzuchu, a to moja psychika albo tak intensywnie działa mój układ trawienny hahaha :D komedia istna...
A na prawdziwe kopniaki jeszcze poczekam sobie z 2-3 miesiące :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853734 przez asiulaa05
Poradzę sobie ze szkołą na pewno. Ja jestem taka, że nie poddaje sie nigdy :)
jestem dorosła, mam wsparcie w chłopaku i najbliższej rodzinie. :)

Musiałam się wygadać :) Jakoś to będzie. Byleby dzidzia była zdrowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853739 przez majeczka22
villemo-16 właśnie ja też w swojej rodzinie miałam taki przypadek ze dziewczyna brata mając niecałe 15 lat i była w połowie drugiej klasy gimnazjum urodziła córeczkę to szkoła na te pół roku zapewniła jej nauczanie indywidualne i od września normalnie zaczęła chodzić do III klasy, a teraz mała za tydzień kończy trzy latka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853740 przez meli1990
u mnie w technikum było kilka dziewczyn które były w ciąży i to nie przeszkadzało im w tym by skończyć szkołę a nawet miały dużo łatwiej. a chodziły normalnie na lekcję.
miłej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853758 przez vika
Dziewczynki spokojnej nocki :kiss: padam na twarz też uciekam do gniazdka :woohoo: :kiss: Dobranoc :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853807 przez Anabelle
My na razie z Antkiem broimy. Noc koszmarna. Straciłam rachubę ileż razy się to moje cudne dziecie budziło :P

Pobawimy się troszkę, ubierzemy, zjemy śniadanie i pojedziemy na hcg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853849 przez ferritka
bry;))
stron aż miło :))

asiulka, Ty wiesz, że ja trzymam za Ciebie kciuki, młodziutka jesteś ,ale młodsze dzieci mają i jakoś sobie radzą...


przytoczę tu historię odnośnie tego, że małolaty mówią że są dorosłe, bo troszkę mnie to śmieszy....
była na staraczkach kiedyś panna, miała może właśnie 18 lat, i pamiętam jak ona nam tam oczy smarowała, że jest dojrzała jak na swój wiek, że jest dorosła bo ma 18 lat..ect ect..
ale w całej swojej dorosłości podała adres bloga, który skrupulatnie prowadziła ona jako ona i ona jako jej facet- to nawet śmieszne było bo bardziej zniewieściałego gościa nigdy nie widziałyście nawet na oczy... B) no i nam na forum mówiła o dojrzałości a na blogu pisała że wreszcie wpadła i dzieciak pomoże jej się wyrwać z domu, wreszcie będzie mogła robić co chce. jej chłopak rzucił szkołe i szukał pracy, coś próbował jako przedstawiciel ale miał "większe ambicje" no takie kierownicze. Ona szybko zaczęła mówić, że ciąża nie jest fajna, że nie ma imprez, robi się gruba, ma mdłosci, zabawa w dom przestała być zabawna bo zrobiła się poważna.
chcę Wam pokazać tą historią ,że dorosłość to nie wiek. Myślałam też tak zanim miałam 18 lat. Tak na prawdę dorosłość to dojrzałość psychiczna do życia i odpowiedzialność za swoje czyny.
więc Asiulka, Ty jeśli czujesz się dorosła to teraz musisz się wziąć w garść i działać, bo już nie jesteś sama sobie , tylko jesteś dla Was.
Szczerze Ci powiem, że ja w wieku 18 lat to byłam dzieciak i nie wyobrażam sobie nawet jakby to było gdybym wpadła :S no to raczej nie możliwe bo nie uprawiałam w tym wieku sexu :S ale jakbym...

szkoła musi Ci iść na rękę, to jest obowiązek tej placówki abyś mogła skończyć naukę. Ja bym waliła od razu do dyrektora, on pewnie już miał u siebie takie akcje i wie co robić, pogadaj też z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. szkoda że wychowawca nieżyciowy :dry: ale kij mu w oko, szkoda czasu się nim przejmować.

-eh no musiałam się wygadać :cheer:

mam tak podłe samopoczucie ,wszystko jest dla mnie zapalnikiem żeby wybuchnąć, stałąm się nietykalna, tkliwa, beznadziejna :dry: :dry: wizytę przesunęli mi z jutra z 8 na 13:30
mam nadzieje, że szybko dojdę do swojej równowagi bo sama ze sobą wytrzymać nie umiem :dry: :dry:

ja jestem kawoszką masakryczną, kocham kawę :kiss: :kiss: dlatego nie umiem sobie jej odmówić, pije 2 kubki dziennie, pół na pół czyli duuuużo mleka, taka moja alternatywa ale chyba się przerzucę na bezkofeinową jak Bella, będzie bezpieczniej B) B)
nie wyobrażam sobie poranka bez kawy :S tylko teraz staram się aby była to kawa + śniadanko a nie kawa jako śniadanko :blush:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853875 przez vika
Oj bo to zależy kto co ma w glowie....ja w pierwsza ciąże zaszlam mając 18 lat i 5 msc urodziłam jako 19-latka.....moja cora obecnie ma prawie 13 lat :laugh: kurcze ja chyba bylam bardzo dojrzala jesli chodzi o macierzyństwo co prawda szkoly nie skończylam ale u mnie sytuacja byla rożna zero pomocy fiz i psych od strony rodzicow i jednych i drugich mieliśmy zapewniony tylko dach nag głową hmmm o ile to można to tak nazwać i zdani bylismy sami na siebie....hmmm ale cenie sobie ten czas bardzo szybko dorosłam....szkole skończyłam 4 lata pożniej ....dorwałam prace jako kasjer w agencji Pko bez żadnego doświadczenia mala do przedszkola a ja szkola praca i prawo jazdy które bylo niezbędne bym docierala do pracy :ohmy: WoW JAK SOBIE PRZYPOMNĘ TE CZASY TO AŻ ZAZDROSZCZĘ SOBIE ŻE POTRAFILAM SAMA TO WSZYSTKO OGARNĄĆ :ohmy: TERAZ GORSZA ZE MNIE GAPA :lol:
pisze malo skladnie bo nie da się tak wszystkiego opisać ale uważam,że jak się chce to można naprawdę DUŻO :blink: :blink:
Bella melduj się z wynikami :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854047 przez Anabelle
Eh, ja juz jestem bliska zawału, ale mam czarne myśli niestety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl