BezpiecznaCiaza112023

Grudniówki 2014

10 lata 5 dni temu #873698 przez Envee
Witam wszystkie grudniowe mamy!

Wg moich obliczeń również trafi mi się termin na grudzień :) Mam nadzieję, że lekarz potwierdzi.

Jestem w 6 tygodniu ciąży i jestem przeszczęśliwa! Chociaż póki co niemrawa, z lekko pobolewającym podbrzuszem i mdłościami dzisiaj od rana.

Miłego dnia dla Was wszystkich, w zasadzie ciężarówek z małym stażem...:):):)
I przy okazji wielkie gratulacje dla Was wszystkich! To dopiero początek, więc juz trzymam kciuki za nas wszystkie.

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873778 przez Ewelinczok
Gratuluje!! cieszę sie że nas przybywa! Mam nadzieję że opowiecie o swojej pierwszej wizycie u lekarza!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873798 przez Ewelinczok
Gratuluje!! cieszę sie że nas przybywa! Mam nadzieję że opowiecie o swojej pierwszej wizycie u lekarza!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu - 10 lata 4 dni temu #873855 przez olusssia7
Ja właśnie jestem ciekawa czy będę miała już USG, wizytę jak już pisałam mam 2 maja, więc to będzie jakoś 7 tydzień

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873872 przez Envee
Ewelinczok napisał:

Gratuluje!! cieszę sie że nas przybywa! Mam nadzieję że opowiecie o swojej pierwszej wizycie u lekarza!


Opowiem na pewno! :) Jutro dzwonię, żeby zarejestrować się do mojej Pani ginekolog.
Planuję wizytę koniecznie na ten miesiąc, ponieważ to 6 tydzień, czyli ok 4 tydzień dziecka. Trochę się denerwuję i mówiąc szczerze, pomimo wielkiej radości, chciałabym mieć całkowitą pewność. Więc liczę na USG, chcę zobaczyć maleństwo i może uda się już usłyszeć bicie serduszka. Oby było wszystko w porządku! Boję się strasznie...

Dziewczyny, czy już przed pierwszą wizytą u lekarza bralyście jakieś suplementy?
Ja na chwilę obecną biorę 0,4mg kwasu foliowego. Brałam go już dłuższy czas przed ciążą, w zasadzie zastanawiam się czy na swoją rękę szukać czegoś jeszcze przed wizytą u Pani doktor.

Samopoczucie dzisiaj nieciekawe. Sporo mdłości...i senność okrutna. Problemy ze wstawaniem są dla mnie ostatnio dużą przeszkodą... ;)

Spokojnego tygodnia! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873876 przez olusssia7
Ja kupiłam Folik , i przyznam się szczerze, że zaczęłam brać w dniu przytulania dopiero.

Ostatnio też dokupiłam sobie Femibion 2, i na ulotce jest napisane, że dopiero po 13 tygodniu można zacząć brać.( wiem, że są różne wersje Femibionu ) Pewnie wszystkiego się dowiesz od ginekologa jak pójdziesz.

U mnie jeszcze spokojnie mdłości rzadko bardzo. Widzę tylko jak moje sutki stały się większe i grubsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873886 przez Alex_87
Hej dziewczyny :) Fajnie, że się odezwałyście :)

Ja też biorę kwas foliowy, już ze 3 miesiące, odkąd zaczęliśmy się starać, witamin żadnych nie biorę, ale mam mdłości od prawie wszystkiego, więc chyba tym razem sobie coś kupię
Envee ginekolog Ci wszystko wyjaśni, tylko pamiętaj żeby o wszystko wypytać, co Cię nurtuje :) najlepiej zapisuj pytania na kartce, ja tak robiłam, żeby nie zapomnieć o niczym :) ale w aptece jest pełno różnych suplementów, babki w aptece zawsze coś polecą. Chociaż u niektórych witaminy potęgują mdłości, więc zależy jak będziesz reagowała.

Moja wizyta będzie w 8tc+3d, w poprzedniej miałam w 7tc ale poszłam prywatnie na pierwszą wizytę, teraz mam trochę więcej cierpliwości i idę od razu na NFZ :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873898 przez olusssia7
ja mam trochę słabszą sytuację, bo nie jestem zameldowana w Gdańsku, a postanowiłam tutaj poprowadzić moją ciążę. Jako, że jest pierwsza chciałam żeby się mną zajęła prywatnie jakaś osoba.
Z tego co się dowiadywałam, to chyba nie jest potrzebne zameldowanie do ginekologa z nfz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #873911 przez Envee
olusssia7 napisał:

U mnie jeszcze spokojnie mdłości rzadko bardzo. Widzę tylko jak moje sutki stały się większe i grubsze.


Sutki to u mnie coś okropnego...nie mogę ich delikatnie nawet ścisnąć tak bolą.

Alex_87 napisał:

Envee ginekolog Ci wszystko wyjaśni, tylko pamiętaj żeby o wszystko wypytać, co Cię nurtuje :) najlepiej zapisuj pytania na kartce, ja tak robiłam, żeby nie zapomnieć o niczym :) ale w aptece jest pełno różnych suplementów, babki w aptece zawsze coś polecą. Chociaż u niektórych witaminy potęgują mdłości, więc zależy jak będziesz reagowała.

Moja wizyta będzie w 8tc+3d, w poprzedniej miałam w 7tc ale poszłam prywatnie na pierwszą wizytę, teraz mam trochę więcej cierpliwości i idę od razu na NFZ :)


Z tymi pytaniami masz rację...juz teraz mam ich sporo, więc zacznę sobie zapisywać, żeby potem nie wydzwaniać ;)

Ja sie muszę wdrożyć w temat opieki w czasie ciąży w NFZ. Na chwilę obecną planowałam korzystać z mojej Pani ginekolog, która przyjmuje tylko prywatnie. Ale wiadomo, za każdym razem USG i tak dalej...Nie wiem jak to wygląda w NFZ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu - 10 lata 4 dni temu #873971 przez Ikunia1910
Hej

A ja juz po pierwszej wizycie bylam w środę ale bez usg, bo jeszcze za wczesnie a ze to moja druga dzidzia to tez mi sie nie spieszy zreszta w pierwszej tez jakos nie szalalam z naswietlaniem brzuszka bo po co jak bylo wszystko dobrze z mala to po co promienie dodatkowe... Z tego co sie orientuje to na nfz pierwsze robia dopiero w okolicach 12 tc ale zobaczymy jak to bedzie bo tamta ciaze mialam na poczatku prywatnie a dopiero pozniej na nfz jakos od drugiego trymestru wiec nie wiem kiedy wykonuja pierwsze usg.

Ja dostalam na dzien dobry skierowanko na mocz i krew.

Pierwszorodki jak chcecie wiedziec cus wiecej juz teraz to pytajcie widze ze jest kilka dziewczyn z drugim brzuszkiem wiec napewno uspokoimy troszke wasza ciekawosc i glowe przedewszystkim a i pamietajcie jak najmniej stresu :*

U mnie sennosc bierze gore ostatnio nic innego nie robie tylko przysypiam.
Mdlosci rzadnych. Troche mi wszystko smierdzi ale chyba rzyganka nie bedzie tj przy pierwszym.

A i keszcze jedno folik tez biore od tyg dopiero. Ale co do witamin to jesli nie musicie to lepiej nie zazywajcie syntetykow wiosna jest warzywa owocki swierze to trzeba korzystac. A i przestrzegam tj na moich czerwcowkach przed aspartamem poczytajcie sobie w wolnej chwili w czym jest i dlaczego nie nalezy go zbyt duzo spozywac tym bardziej w naszym pieknym stanie.
Pozdrawiam




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 dni temu #874072 przez Alex_87
Z tego co wiem, to z prowadzeniem ciąży na NFZ zależy od przychodni, u mnie np opieka jest bardzo dobra, ale niektóre dziewczyny pisały, że u nich w przychodni to tragedia.
Ja miałam na NFZ pierwsze USG w 9 tyg (to była moja pierwsza wizyta w przychodni) żeby potwierdzić ciążę, później jakoś 12 tydzień, 22 i 32. Generalnie na NFZ są planowane trzy USG. ja też uważam, że jeśli ciąża rozwija się prawidłowo to nie ma sensu co miesiąc podglądać malucha tylko dla zaspokojenia swojej ciekawości.

I pamiętajcie nie czytajcie za dużo internetu w temacie ciąży ;) bo można się tylko niepotrzebnie stresować, jeśli się czymś niepokoicie to albo telefon do położnej albo do lekarza :)

No ja już bym wolała się raz a porządnie zrzygać na początek dnia, a tak cały dzień i czasem nawet w nocy na samą myśl o jedzeniu mi niedobrze :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 dni temu #874177 przez olusssia7
A ja właśnie dostałam drugi wynik beta:

1. - 08.04 - 91.1
2. - 12.04 - 427.1

Chyba dobrze, nie.?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 dni temu #874371 przez Envee
olusssia7 napisał:

A ja właśnie dostałam drugi wynik beta:

1. - 08.04 - 91.1
2. - 12.04 - 427.1

Chyba dobrze, nie.?


Moim zdaniem wyniki są dobre :) i myślę, że możesz być spokojna :)


Ja idę 28.04. na pierwszą wizytę do ginekologa! Na samą myśl mam motylki w brzuchu...
ale też bardzo się boję...


Alex_87
masz rację z tym internetem. Staram się nie wchodzić zbyt wiele na fora, w których dziewczyny opisują swoje traumy, albo informacje od swoich lekarzy.
Ja będę polegać tylko na swojej lekarce, na swoich odczuciach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 dni temu #874375 przez Ewelinczok
Ja w dniu kiedy dowiedzialam sie że jestem w ciąży zaczełam brac femibion 1. Narazie czuję się świetnie.. tylko w nocy jak wstaje do młodego to kreci mi się w glowie- po za tym exstra! Mam nadzieje że tak zostanie (bo jak przypomne sobie poprzednią ciąże to aż mnie ciarki przechodzą)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 dni temu #874471 przez Alex_87
Ja się na becie nie znam więc nie pomoge :)

W pierwszej ciąży się naczytałam trochę głupot, a to porównywałam wyniki usg, albo szukałam jakiś objawów itd. mąż chciał mi odłączyć neta, ale za pierwszym razem tak jest, jeszcze jak ktoś jest na L4 to aż cięzko nie luknąć i nie podczytać czegoś :) i potem ma się mętlik w głowie, mimo, ze moja ciąża była prawidłowa, to bez przerwy coś sobie wyszukiwałam :P
wiem, że teraz będzie inaczej, bo przy córeczce nawet nie mam czasu czytać jakiś głupot :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl