BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #921845 przez Karolincia
KaiKai-pij dużo abys sie nie odwodnila :( Tak na pewno bedzie cos mowil:)

Zapisałam się na usg na poniedzialek na 10:30 :D Musze sprawdzic czy krwiak sie wchlania ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921852 przez Anabelle

kaikai napisał: Anabell to Twój Antoś dużo potrafi :)
Mój jeszcze nie je sam, nie mówi co chcę, nocnik to tylko stoi sobie. Dawidek to mówi po chińsku ale o co mu chodzi to nie wiem :)
Też się martwię jak dam sobie radę z dwójką maluchów, bo jestem sama całym dniami i mama czy teściowa nie mogą mi pomóc.
Ale ja bardzo chciałam mieć kolejne dziecko właśnie dla Dawida żeby nie był sam i miał się z kim bawić :)

Źle ze mną :( od rana nic zjeść nie mogę tak mnie mdli, uroki ciąży.

Antek bardzo dawno jadł sam już. Ale to dlatego, że nie chciał być karmiony. Teraz wchodzi na swoje krzesełko, przy swoim stoliku, dostaje swój talerzyk i sztućce. Obok bidon i je. Troche lyżką, troche widelcem, troche rękami, a póxniej przychodzi do mnie zobaczyć czy mam coś ciekawszego jeszcze. Nawet zupe chce jeść sam. Oczywiście mu daję, choć mam dużo więcej sprzątania i trzeba patrzyć kiedy przypadkiem zacznie się bawić jedzeniem, bo jak zacznie się bawić, to niedługo później mógłby próbować wylać zupę ;) Na nocnik nie robi. Za to jak zrobi kupę to przychodzi, pytam się go "zrobiłeś kupkę? zrobiłeś fuj?" a on kiwa głową że tak. nie trzeba sprawdzać :P Poza tym to straszny mami cycek. Chodzi za mną jak cień, musi mieć też kompana do zabawy w postaci mamy. Inaczej mu zabawa coś nie idzie. Za to jak przyjdzie szwagierka z córką (jest od niego o 9 msc starsza) to biegają razem i wszystko od siebie małpują. Na ognisku leciała muzyka to stali razem przy radiu i tańczyli :P

Kaikai i tak będziesz miala o 2 msc starsze dziecko niż ja jak urodze :P Antek bedzie miał 23 msc. Będzie co ma być, kobieta sobie zawsze da radę ;)

Mnie mdłości mocno nie trzymają, ale mam wstręt do mięsa - a dzisiaj na obiad pierogi z ... mięsem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921920 przez kaikai
Karolina pije dużo i sikam ;)
Fajnie że masz ta usg tak szybko, nie będziesz się denerwować :)

Anabell mój mały też taki ogon, wszędzie ze mną, bawi się najlepiej też ze mną, z bidony też sam piję, ale z jedzeniem to fakt ja go nie uczyłam, nie daje mu łyżeczki, próbowałam oczywiście, ale to nie jedzenie tylko zabawa :)
Rączkami je sam :)
No ja niby mam termin na maj ale pewnie będę rodzić miesiąc wcześniej, więc u nas będzie równe 2 lata :)
Anabell a Ty którego marca masz termin ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921943 przez Karolincia
KaiKai -hehe to bawi się jedzeniem Mały :) Czemu będziesz rodzić wcześniej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921946 przez Anabelle
Owszem początkowo dziecko wiecej sie bawi jedzeniem ale przez to poznaje tekstury,smaki, konsystencje, cwiczy uchwyt nie tylko szczypcowy ale tez i trzymanie lyzki, widelca, operowanie nimi, koordynacje - reka, buzia z uwzglednieniem odległosci widelca. A dziecko jak głodne to nawet cała buzia zupe wypije :P
Ja mu zabieram jedzenie jak widze ze juz sie bawi a nie je czyli np zaczyna maziać mięsem po stoliku czy nakładać na widelec i zrzucać na ziemie. Póki jednak widzę, że coś trafia do buzi to siedzi i je sam.
Jak sie go puści na ogród to nawet sam winogrona czy maliny czy borowki sobie zbierał, tylko trzeba patrzeć co zrywa. Wchodzi w poziomki i przeczesuje liście rękami w poszukiwaniu owoców. Z głodu by nie padł :P
Na plaży na wakacjach dzieci obok jadły chrupki to też sobie podszedł, wział od nich, siadł u nich na kocu i zaczął wcinać. Śmiali się rodzice.

A termin mam na 23 marca. Koncert życzeń? ;)Chciałabym urodzić chociażby tak jak Antka czyli 8 dni wcześniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922045 przez Adlenne
Czesc dziewczyny. Mnie mdli rano i duzo sikam. Poza tym jesten strasznie senna, ale ogolnie nie jest zle.
Moja siostra ma trojke dzieci. Jest pomiedzy nimi po 2 lata roznicy i nawet przy trzecim daje rade wiec wszystko jest do ogarniecia.
Moja Paulinka bedzie miec 3 lata wiec powinno byc ok. Mam nadzieje ze nie bedzie zazdrosna, bo to tez roznie bywa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922090 przez Anabelle
U szwagierki młodszej było 3,5 roku różnicy i były straszne sajgony, bo starszy był okropnie zazdrosny, robił noworodkowi na zlość przy każdej możliwej okazji - ale prawda jest taka, że dużo zależy od dziecka oraz od rodziców - jak wprowadzą młodsze rodzeństwo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922113 przez Karolincia
Adlenne - Może być Paulinka zazdrosna o rodzeństwo, ale niekoniecznie :) Wie, że będzie miała rodzeństwo?? :)

Anabelle - Twój Antoś jest niemożliwy :D daje sobie chłopak radę,z głodu nie umrze hehe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922180 przez Anabelle
No a pediatra mnie ochrzania, bo Antek nic nie tyje :P

Genetyczne wyszło dobrze. Wygląda na to że dziecko rozwija się prawidłowo. Wymiarowo tydzień starsze, mierzy ponad 5 cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922184 przez Karolincia
Anabelle - gratuluję Kochana :* 5 cm to już spory dzidziuś :)
Może ma taką przemianę materii dobrą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922252 przez Adlenne
Paulinka cos tam pewnie slyszala ale nie opowiadamy jej jeszcze o tym za duzo bo to jeszcze wczesnie, a dopiero za 2 tygodnie mam wizyte u gina.
Powiedzcie mi czy macie wiecej wydzieliny z pochwy? Bo ja tak i czasami taka bazowawa jest. Nie wiem czy sie tym martwic?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #922263 przez Adlenne
Z drugiej strony w pierwszej ciazy tez plamilam i wszystko bylo ok. Co prawda bralam duphaston i luteine ale bardziej profilaktycznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922288 przez Anabelle
sluzu mam duzo, powinien byc biały

antek taki padniety ze zasypia mi teraz na kolanach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922372 przez Karolincia
Adlenne - ja mam sporo śluzu właśnie koloru białego, czasem przezroczysty , ale to rzadko.
Będziesz u lekarza to Ci powie :) Może to jakieś delikatne plamienie...
No tak na razie nie ma co jej mówić :)

Anabelle - używasz wkładek higienicznych ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922396 przez patrycja82
Hej Dziewczyny! jak tam na dzisiaj? jak mija Wam poranek? nie było mnie troszkę bo mój mąż miał wolne i wybraliśmy się na grzyby, żeby się trochę odstresować... nie ma to jak pochodzić po lesie, powdychać świeżego powietrza, zapomnieć na chwilę o wszystkim i przy okazji nazbierać jeszcze trochę grzybków...:) ja dzisiaj trochę niewyspana bo moja mała ostatnio bardzo źle śpi, budzi sie po 5 - 6 razy i chce cycusia - jeszcze karmię piersią; nie wiem co z tym zrobić, myślę, że to przez zęby ale jest to dość męczące i dla niej i dla mnie no i obawiam się że się nie skończy tak szybko..... chciałam powolutku odstawiać ją od piersi jeszcze zanim dowiedziałam się o ciąży bo moim założeniem było karmić ją rok no ale nie wiem jak sobie z tym dam radę bo moja dzidzia nie chce pić z butelki to raz a dwa jest uczulona na mleko modyfikowane,,,, może Wy macie jakieś porady jak oduczyć ja nocnego picia? próbowałam już ze smoczkiem, z wodą, z kaszką, z uspokajaniem i nic nie pomaga tylko maminy cycuś,,,,
Anabelle - malutka będzie miała dokładnie 1,5 roczku jak się urodzi dzidzia więc tak naprawdę będzie jeszcze malutka a jest straszną mamusiną przylepą dlatego się tak o nią martwię...
natkach - witaj :) widzę, że mamy poród wyznaczony na ten sam dzień :) ja też mam na 7 maja,,, zobaczymy jak będzie w praktyce, moja córeczka urodziła się 10 dni wcześniej :)

pozdrowionka dla Was i miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl