BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 5 miesiąc temu #941278 przez Aga1984
Hej.No wlasnie betka wiem ze ok 13 tyg możliwe jest poznanie plci ale ja wizytę bede miala w 11 tyg. a to za wcześnie na płeć???? Lekarza mam nowego w sensie bylam u niego raz i zspowiedxial mi trzy usg w trakcie ciazy czyli w 11 tyg a później ok 20t.Hmmmm czyli poczekam z nowiną :-( ehhhhh...jak sadzicie czestsze badanie usg jest szkodliwe dla plodu? bo sa rozne opinie...?Mi najgorsze mdlosci minely taka mam nadzieję że nie wrócą...to byl koszmar...dobrego samopoczucia mamusie :-) ja jestem z woj.zachodniopomorskiego okolice Szczecina :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941281 przez lavender
Hej dziewuszki
U mnie nic nowego, weekend zlecial jak z bicza strzelił, impreza urodzinowa się udala, choc w pewnym momencie sił mi brakło, dobrze ze mąż przejął dowodzenie.
Ja jeszcze badan nie robilam. Pod koniec listopada idę do gina, wtedy dowiem się kiedy bede miala usg prenatalne. Robi któras z was test z krwi tzw Pappa?
Betka skad dokladnie jestes? Ja z Łodzi :) do drugiego trymestru jeszcze z miesiac , na Swieta bedziesz juz zajadac z usmiechem na ustach karpia i pierogi zobaczysz!!!!
Ossa fajnie ze wzielas malą na USG, a ze nie rozumie, w czerwcu bedzie musiała zrozumiec hehe ;) A tak na powaznie to tez sie troche obawiam jak to bedzie, bo moj synek to oczko w glowie ciekawe jak zareaguje na fakt ze rodzice bede juz dzielić czas na dwojke nie tylko na niego.
Beadka pisałas o kapaniu w wannie, ja mam wanne i kapie się codziennie B) z tego , co wiem niewskazane są długie i naprawde bardzo gorace kapiele, wiec 10 min jaccuzi nie powinno zaszkodzic . Jak tam wymoczylas sie? wyjazd udany?

Glodna jestem ;) ide cos zjesc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941282 przez lavender
Aga ja płec poznałam w połowie pierwszej ciaży czyli własnie na usg połówkowym,a np moja siostra wiedziala, ze chlopak juz w 13 tyg, podobno łatwiej powiedzieć na tym usg prenatalnym ze bedzie chlopak niż dziewuszka, a w 11 tyg to nie wiem, chyba wszystko tez zalezy od czulosci aparatu usg, ale ja bym na Twoim miejscu nie nastawiala się, że juz bedziesz wiedzieć, po co niepotrzebnie się rozczarować. A masz jakies preferencje? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941293 przez Azja
Ja w pierwszej ciąży kolo 14 tyg się dowiedziałam ze będzie syn. Świecił jajeczka do monitora ze nie mogła to być dziewczynka :P

Ja jestem z woj lubelskiego. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941369 przez beadka7
Aga tylko 3 usg?? ja mam robione na każdej wizycie tj co ok 3 tygodnie. Jeśli możesz sobie pozwolić na prywatną wizytę ok 13 tc to na usg 3d jest szansa zobaczyć płeć. Ja na pewno będę szła, mimo, że taka wizyta to przyjemność ok 180zł :(

Ossa ja również się obawiam jak zareaguje mój synek na drugą dzidzie- teraz jak mu tłumaczę, że mam dzidzie w brzuszku, to niby ok, ale nie sądzę właśnie żeby rozumiał co to oznacza. A będziesz jakoś specjalnie przygotowywać dziecko na przyjscie drugiego ??

lavender wyjazd udany i to bardzo, korzystałam z jacuzzi, które błogo masowało mi plecy :) trochę popływałam, pomoczyłam się, ogólem przede wszystkim odpoczęłam od sprzątania i gotowania :) bo jednak wyjeżdżając z małym dzieckiem nie da się tak w 100% odpocząć :) mieliśmy ze sobą nianię elektroniczną aby móc wyjść na różne zabawy organizoweane przez hotel- a się okazało, że niania gubiła zasięg i wkońcu z niczego nie skorzystaliśmy :( no, ale rodzinnie spędzony długii weekend.. to najważniejsze. Tym, bardziej, że mąż na własnej działalności więc nie często zdarza się okazja do urlopu.

Ja właśnie w 1 ciąży dopiedziałam się o płci ok 21 tc. a nie chcę tyle czekać tym razem, bo jajko zniosę z niepewności :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941373 przez agniesia1152
Hej hej !
Jeśli chodzi o mnie to mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości !! :( ale jakoś to przeżyję najgorzej w porze obiadu !! Wszystko śmierdzi :D Jak na razie to schudłam ale to dobrze bo i tak mam za dużo ciała. Dziś mam wizytę i zobaczymy co doktor powie.
Ja miałam wyniki do zrobienia o takie ooo : morfologia, mocz, HIV, TSH, HCV, grupa krwi, toxo IgG, IgM, Różyczka, WR i cukier.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941388 przez Aga1984
Hej.Lawender pogadam z lekarzem w 11 tygodniu jak bede i zapytam o usg dotyczace plci ok 15 tyg.ciazy zeby nie czekac do 20t , ale z tego co slyszalam o nim to bedzie krecil nosem.Zobaczymy.Wiadomo ze najwazniejsze zeby dzieciatko bylo zdrowe ale skrycie marze o coreczce mam 5 letniego synka i chcialabym kitki w przyszlosci corci czesac :-) zobaczymy jak bedzie :-) Moj synek ma 5 lat jak juz pisalam pyta o dzidzie kiedy bedzie i dlaczego tak dlugo...zobaczymy jak to bedzie jak sie malenstwo urodzi synek nasze oczko w glowie pewnie odczuje zmiane i skupienie uwagi juz nie tylko na nim.Ale ja jestem dobrej mysli...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #941419 przez Izek
agniesia mnie również mdłości nie opuszczają i praktycznie cały dzień leżę.Ale staram się coś jeść,tylko od mięsa mnie całkowicie odrzuca
Aga ja też najchętniej chciałabym wiedzieć że to córeczka,ale na zwykłym usg nie zawsze udaje sie dobrze określić.W poprzedniej ciąży nawet już w 20 tygodniu pani doktor oznajmiła że obstawia dziewczynkę.Ja uszczęśliwiona poleciałam na usg 4 d w 22 tyg potwierdzić że to dziewczynka a pan doktor oznajmia że to 100 % mężczyzna! Aż nie dowierzałam byłam przekonana że mówi do mojego męża że taki dzielny czy coś:)Może to prenatalne usg będzie bardziej dokładne.
Ja akurat jestem ze Szczecina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941556 przez beadka7
a my niedawno wróciliśmy ze szpitala, bo byłam z małym na kontroli,bo od 2 dni kaszel- i moja pediatra skierowanie do szpitala, bo coś ją zaniepokoiło i podejrzenie zapalenia płuc- porobili badania- rtg nic nie wykazało, teraz musimy robić inhalacje i obserwować bo może się z tego coś jeszcze rozwinąć.. chceli nas zatrzymać na nockę, ale że nie bardzo mi się to podobało to zrobili wypis... zaraz jadę po inhalator do mamy i zaczynamy mękę- bo syn nie cierpi inhalacji :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941567 przez Aga1984
Bedka7 powodzenia i szybkiego zdrowka dla synka.Zaczyna się czas chorob i przeziębień moj chodzi do przedszkola a tez teraz siedzimy w domu bo zaczął mocno kaszlec daje mu syrop na kaszel i inhaluje zeby sie nic nie rozwinelo...Samopoczucie srednie wciaz marzę o poduszce ;-) A u Was???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941600 przez betka81
Cześć kochane;)
U mnie wczoraj zaczął się 9 tydzień i niewielka ulga bo jakby przeszły ból żołądka i odbijanie się ale mdłości i lekki rozstrój żołądka nadal jest. Jednak poprawa jest i należy się cieszyć!

lena super, że wszystko w porządku z wynikami i kruszynka jaka duża już.

Ossa ja też się zastanawiam jak moja Iga zareaguje na nowe dziecko w domu. I Ty też już po USG :laugh: Ja na badania wybiorę się w poniedziałek a na wizytę 27.11.

Aga1984 nie mam pojęcia bo tak naprawdę chyba nikt tego nie sprawdzi na człowieku... Jeśli nie są potrzebne to jestem zdania aby nie przesadzać. Ja pewnie też będę miała jeszcze 3 USG. I płeć poznam dopiero na połówkowych tak jak poprzednio bo przy pierwszej córce miałam niespodziankę do końca, gdyż nie chciała się ujawnić.
Moje dziewczyny na razie odpukać -zdrowe. A od poduszki to się prawie nie odrywam.

lavender ja mam 32 lata więc się nie kwalifikuję na badania genetyczne i sama chyba też nie będę robiła. Mam nadzieję, że jeszcze troszkę i poczuję się dobrze oraz wróci energia do życia i lepsze samopoczucie. Ja do Łodzi ma jakieś 30 km.....

beadka współczuję bo jak dziecko chore to mama na zdwojonych obrotach. Oby małemu szybko przeszło!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941606 przez domi11033
Cześć, dziewczyny. Też bedę czerwcową mamusią 2015, termin mam na 18 czerwca:) Poza tym mam juz dzieciątko w wieku 17 miesięcy i zastanawiam sie jak to pogodzę:) Czuję się bardzo dobrze, zero mdłości , tylko trochę senna jestem. Będę was podczytywać i w miarę możliwości odpisywać. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941607 przez Azja
domi11033 witaj

ja mam synka w podobnym wieku skonczył 18 miesiecy, tez sie czasem zastanawiam czy dam rade, w sumie to nie mamy wyjscia, aby ciaza zleciała nam bez dolegliwosci to wszystko bedzei ok

betka 81 dobrze ze troche Ci sie poprawiło, :)

ja oprócz sennosci i delikatnych mdłosci czuje sie ok, w sumie dobrze, bo przy moim Gagatku to nie wiem jakbym sobie dała rade :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941633 przez Ossa
Dobry wieczór :) dopiero 20:30 a ja już padłam, leżę w łóżku i skrobię do Was przed snem...

Z teg co piszecie to większość mam dotychczasowych jedynaków zastanawia się jak to będzie kiedy pojawi się druga pociecha... czyli nie jestem sama :)
Moja córka jest dość asorbująca, nie lubi bawić sie sama więc wiem, że łatwo nie będzie, bo gdy ona będzie się domagać uwagi ja będę zajęta maluchem. O to czy zaakceptuje i polubi rodzeństwo się nie martwię, od 10 miesiąca uczęszcza do żłobka i dzięki temu bardzo lubi dzieci, zarówno te mniejsze, jak i większe.
Beadka nie wiem jak mogłabym jeszcze ją przygotować na rodzeństwo... na razie rozmawiam z nią czasem na ten temat, ale wiadomo, że dziecko w tym wieku nie jest w stanie pojąć pewnych rzeczy.

Mam już umówione USG prenatalne na 4.12, to będzie 13 tydzień. Wierzę, że fasola jest zdrowa i że pokaże dorodne klejnoty :D

im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941729 przez beadka7
Dzięki dziewczyny za nami spokojna noc na szczęście, ale od rana kaszel i katar :( dobrze, że syn chociaż ma dobry humor i nie marudzi tylko ładnie się bawi :)

Byłam wczoraj na kolejnej wizycie u gino, fasolka miała badaną przezierność karkową i jest wszystko ok, dzidzia ładnie mi machała z ekranu :) aż mi się płakać chciało.. ahh te hormony :)
pytałam mojego gino o usg 3d to miałam wrażenie, że jest zły, że chcę je zrobić : :S ale mam to gdzieś i jak zrobię to najwyżej mu nie powiem :)





Domi witaj :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl