BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 4 miesiąc temu #956881 przez martyna10146
Hej :) U mnie apetyt w ostatnim czasie bardzo się zmienił. Na początku ciąży jadłam mało i miałam zachcianki głównie na ogórki kiszone, grejpfruty i inne kwaśne rzeczy natomiast miałam DOSŁOWNIE wstręt do słodyczy i mlecznych rzeczy. A teraz ciągle mam ochotę na coś czekoladowego albo bardzo słodkiego... Czyżby nasza małą dziewczynka lubiła słodycze?? :) Wczoraj wieczorem mój mąż musiał biec do sklepu po pączka dla mnie i jak wrócił to go dosłownie pochłonęłam popijając 2 szklankami mleka.... Masakra jakaś. Już mnie nic chyba nie zdziwi :)

A co do kawy to na początku ciąży piłam rano 1 kawę z mlekiem a teraz przerzuciłam się na herbatki, bo też mi już kawa nie smakuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957145 przez beadka7
Cześć dziewczyny, nie udzielam się zbyt często, ale codziennie Was czytam ;)

Mój pierworodny również ważył ponad 4 kg, a dokłądnie 4070g, rodziłąm naturalnie, myślę, że drugi syn będzie również duży :)

Ja kawę piję codziennie, ale to tylko ze względu na jej cudowne właściwości przeczyszczające :P Na szczęście nie ciągnie mnie do papierosów, bo między ciążami byłam paląca. Jak się dowiedziałam o 2 ciąży to namówiłam męża i również rzucił palenie i mam nadzieję nie wracać do nałogu po porodzie.

Ja również mam w poniedziałek wizytę i pewnie lekarz już na 100% potwierdzi synka :)

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957188 przez Aga1984
Bedka7 witaj nareszcie.ja rownież mdzy ciąży paliłam i w momencie zajścia w druga odstawiłam od razu i rownież nie ciągnie mnie wcale i nie zamierzam wracać...pogoda za oknem przygnębiająca spać sie chce...niech wyjdzie słoneczko bedzie juz ciepło to i samopoczucie inne ja od dwóch dni mam spadek formy...pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957276 przez agniesia1152
Powiem wam że czekam na wiosnę bo siedzenie w domu mnie wykończy !!! Jak kończę pracę to jest ciemno i zimno więc już nigdzie się nie wybieram.... a tak posiedziałabym na słoneczku i na jakiś miły spacerek poszła :) a tak po za tym to dzisiaj w nocy ciężko mi się spało nie wiadomo jak już się układać na tym łóżku i jeszcze te wstawanie do toalety.... miałam wrażenie że poczułam już jakieś pierwsze ruchy ale teraz to nic nie czuję i sama nie wiem czy to to czy nie :p mam nadzieję że już na dniach coś mocniejszego poczuję i się upewnię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957282 przez nadinchen
Dziewczyny, a w czym prałyście/będziecie prać dziecięca ubranka? W normalnym proszku czy specjalnym dla niemowlaków?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957314 przez AgusiaKRK
Oj, ja też już mam serdecznie dosyć zimna i marzę o wiośnie i siedzeniu na ławce w parku albo na balkonie i wystawianiu twarzy do słońca i o spacerkach. Teraz spacerowanie to żadna przyjemność...

Nadinchen: Ja jeszcze nie prałam dziecięcych ubranek, ale pamiętam że moja mama jak urodziła mojego młodszego brata to prała w płatkach mydlanych albo w cypisku (tak mi się wydaje). Ale nie wiem, czy te rzeczy są jeszcze dostępne na rynku i pewnie jest też milion nowych od tego czasu :) Ale na pewno nie pierze się w zwykłym proszku, bo może uczulać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957324 przez beadka7
Ja wybiorę proszek Lovela lub Biały jeleń, przez około 4-5 miesięcy prałam nim ciuszki mojego pierworodnego, później przeszłam na "normalny" proszek :)

Też czekam do wiosny, bo teraz to tak szaro buro i ponuro, już bym wolała żeby było mroźno i biało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957335 przez Aga1984
Agniesia poczułaś ruchy dzidziusia jak tezpierwsze poczułam 2tyg temu pózniej nic a teraz juz prawie codziennie na wieczór szczególnie jak cos zjem.Jesli chodzi o proszek to synkowi tez prałam do 5mca w Loveli i płynie do kąpieli bobas.Jeszcze trochę i doczekamy wiosny juz coraz bliżej.Czuje sie od dwóch dni jakaś snieta śpiąca pogoda nie pomaga...aby do przodu piszcie mamusie.ide synkowi na jutro do przedszkola uszykować ubranka jutro dzień babci występy a dzisiaj miał bal przebierańców.pzdr.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957384 przez agniesia1152
ja będąc na wizycie na samym początku dostałam taką próbkę hipoalergicznego mleczka do prania z firmy lovela i na pewno je wykorzystam :) ale jak na razie to jeszcze nie mam do czego :) a oprócz tego dostałam jakieś gazetki i mini pieluszkę :) zaczynacie już się szykować na przyjście maluszka ??? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957411 przez Izek
Wszystkie ciuszki przed pojawieniem się Kuby prałam w proszku Jelp .Pamiętam, że płyn do zmiękczania Jelp zdaje się w butelce z różową etykietą miał taki miły delikatny pudrowy zapach. Od razu mi się przypomina ten zapach jego małych bodziaków. Tylko ten proszek to tylko na początek (przez kilka miesięcy), bo potem z różnobarwnymi plamami po jedzonku już sobie nie radzi i trzeba przejść na normalny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957526 przez DoradcaLovela
Drogie Mamy,

to ważne, że pamiętacie, by zaraz po narodzinach maluszka używać do prania środków przeznaczonych dla dzieci :) Warto jednak wiedzieć, że bez względu na markę ich stosowanie zalecane jest do 3. roku życia malucha. Zapobieganie objawom alergii to nie jedyny powód, dla którego specjaliści wskazują na potrzebę sięgania po środki bezpieczne dla najmłodszych. Brak widocznych podrażnień na skórze malucha nie świadczy o tym, że wszystko jest z nią w porządku. Skóra dziecka rozwija się przez pierwsze trzy lata. W tym czasie nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i może być nawet 5 razy cieńsza od skóry dorosłego. Nie spełnia ona swoich funkcji ochronnych tak dobrze jak skóra dorosłych, a jej budowa znacznie różni się od naszej.

U dzieci komórki skóry ułożone są rzadko - jak w ażurowej tkaninie. Nie tworzą właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Ponieważ naczynia krwionośne u maluchów (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji, przenikają one w głąb organizmu dziecka. Silne składniki piorące zawarte w zwykłych środkach (dla dorosłych), nawet jeśli nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe. Zawarte w nich substancje chemiczne wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz wpływa na przyszłą kondycję skóry.

Warto mieć na uwadze, że skóra dziecka jest po prostu inna i nie da się przyspieszyć procesu jej dojrzewania. Dlatego ważne jest, by przez cały okres wrażliwości skóry sięgać po bezpieczne produkty przeznaczone dla dzieci. Szukając środka do prania ubranek malucha, dobrze zwrócić uwagę na jego skład oraz informacje zawarte na etykiecie. Często zdarza się, że producenci jako obietnicę delikatności przedstawiają na opakowaniu wizerunek dziecka. Skład ich produktów jest jednak w pełni bezpieczny do stosowania dopiero od pewnego etapu życia dziecka.

Izek, warto wiedzieć, że na rynku dostępne są odplamiacze przeznaczone do prania ubranek dziecięcych, które radzą sobie z większością typowych plam. Co ważne, ich skład został przebadany klinicznie i jest bezpieczny dla skóry malucha.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Was pomocna :)

Zachęcam też do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry dziecka.

Pozdrawiam,
Doradca Lovela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957546 przez beadka7
niezła reklama :P

moje dziecku na szczęście alergikiem/uczuleniowcem (jak zwał tak zwał) nie jest. I tak jak we wszystkim, jest to kwestia indywidualna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957556 przez agniesia1152
ja zapewne nie pozostanę tylko na praniu w środkach hipoalergicznych bo jestem chora na azs mój mąż też jest alergikiem więc nasz maluszek też prawdopodobnie będzie coś mieć :( ale cóż tacy już jesteśmy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #957588 przez Izek
Ja dziś po wizycie, niby wszystko w porządku , a kłucie w boku to osłabione więzadło, które daje znać przy gwałtownym wstawaniu lub obracaniu się na bok, więc nie ma się czym martwić :) Jestem 1,5 kg na plusie , nadrabiam straty po tych dwóch miesiącach marnego apetytu kiedy schudłam. Porządny brzuszek już mi się zarysował. Pora już zaopatrzyć się w preparaty witaminowe. Zrobiłam wielkie oczy ile one kosztują w aptece. Lekarka zaleciła mi akurat PREGNA PLUS( witaminy ) i PREGNA DHA ( kwasy omega ). Znalazłam w aptece internetowej możliwość bezpłatnego zamówienia do wybranej apteki i wyjdzie trochę taniej bo ok 70 zł / mies.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #957667 przez agniesia1152
No to super ze wszystko w porządku :) Ja też biorę pregnę plus i pierwszym razem jak zobaczyłam cenę to się załamałam !! no ale brać trzeba u mnie w aptece około 50 zł !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl