BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 4 miesiąc temu #954620 przez agniesia1152
Agusia ja to właśnie zajadam kwaśne żelki :D
Ja nie posiadam jeszcze żadnych ciążowych ciuszków ale rozglądam się za nimi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954624 przez martyna10146
Ja mam już spory brzuszek chyba z racji tego, że leci mi już 19 tydzień. Termin mam na 5 czerwca więc sam początek miesiąca. W sumie mieszczę się jeszcze w ciuchy sprzed ciąży ale już ich nie noszę, bo mi przeszkadzają i boję się o dziecko. Chodzę w zwykłych legginsach ale zamówiłam też przez internet 2 pary takich typowo ciążowych i zobaczę jak się spiszą jak paczka dojdzie. Ruchy dziecka z dnia na dzień robią się bardziej wyraźnie ale to i tak na razie subtelne odczucia a nie kopniaki :) I witam również "nową" mamusię na naszym forum :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954691 przez agniesia1152
martyna ja też chcę sobie zamówić coś ale jakoś ciągle to odkładam :D a później nie będę miała w czym chodzić:D
Masakra !!! myślałam że już po moich mdłościach a tu dzisiaj przy śniadaniu spawik :sick: kiedy to się skończy ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954710 przez nadinchen
Ja zgagi nie miałam i na razie nie mam- na szczęście. Na początku ciąży spałam po kilkanaście godzin ciągiem, a teraz mi się pozmieniało. Zanim się ułożę dobrze - z poduszką C- to trochę minie czasu,a to jeszcze czasami wydaje mi się, że chce mi się spać a jak już się kładę to później leżę i nie wiem co ze sobą zrobić. Na szczęście pomaga czytanie książki przed snem.

Ja mam ostatnio bóle podbrzusza i wydaje mi się, że to z powodu powiększającej się macicy i może ułożenia dziecka? Wizytę mam 19.01 więc na pewno o to zapytam moją lekarkę i mam nadzieję, że może się już dowiem co noszę w brzuszku.

Gratuluję chłopczyka! Oby tyko się nie zmieniło, bo znam takie przypadki co miał być chłopczyk, a miesiąc później okazało się, że dziewczynka :)

Ja ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie zacząć chodzić na basen...co Wy o tym myślicie? Korzystacie? Chodzicie na jakiś taniec?Aerobic? Na pewno będę chciała też skorzystać ze szkoły rodzenia, a Wy?

Nie wiem jak WY, ale ja już bym chciała wiosnę - ta zima jakoś mnie męczy... i więcej sukienek mam luźnych na wiosnę. Ja już w spodniach ciążowych chodzę. Mam brzuszek już odstający, nie wiem czy duży czy mały - w bardziej obcisłej bluzce to go widać już :)

Co do zachcianek to czasami mam ochotę na chipsy czy pizzę. A tak to raczej nie wiem za bardzo na co mam ochotę. Jak Mąż mnie pyta co będziemy jedli na obiad to nie mogę się określić na co mam ochotę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954838 przez martyna10146
Ja właśnie dziś się wybieram na basen :) Do szkoły rodzenia nie będę chodzić myślałam raczej o wynajęciu osobistej położnej. Znajome, które już rodziły bardzo polecały takie rozwiązanie, bo calutki czas czuwa nad rodzącą wtedy bardzo fachowa osoba, dba żeby wszystko z dzidziusiem i z mamą było ok i dzięki różnym trikom zdecydowanie przyspiesza poród. Mam tylko problem bo nie znam żadnej położnej, która jest dobra. Moje koleżanki rodziły we wrocławskich szpitalach a ja będę rodzić prawdopodobnie w Świdnicy i nie znam jeszcze nikogo godnego uwagi. Co o tym myślicie?? Bo ja się jeszcze na nic nie zdecydowałam. Na razie to takie wstępne rozważania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #954877 przez beadka7
cześć dziewczyny, witam nowe mamusie ;)

ja mam brzuch już odstający porządnie, podobno w 2 ciąży szybcij jest widoczny i rzeczywiscie odczuwam różnicę.
Nie mam zachcianek- chyba, że ciągła chęć na słodkie to zachcianka ? :)

Ja również wizytę mam 19ego stycznia i przed nią muszę zrobić badania połówkowe, cukier i te sprawy.

Synek w brzuchu daje kopniaki, tzn może bardzo się wierci, ale czasem to staje się bolesne.

Wciąż cierpię na bezsenność. Budzę się o 3 i nie śpię do np 6.. ehh

Ja za spodniami ciążowymi jeszcze nie patrzyłam, ale przypuszczam, że po wypłacie wybiorę się po jakieś zakupy.

Wybraliśmy z mężem ostatecznie 2 imiona, z których jedno dostanie nasz drugi synek- Tomasz albo Aleksander (czy też Tomuś i Olek jak kto woli :) )
A jak u Was? te które znają już płeć-macie już pomysły, a może już postanowione ?


a no i też bardzo chciałabym chodzić na basen, ale boję się po pierwsze czy mój pierworodny nie bedzie ciągle chory i po drugie czy jakiejś bakterii nie złapię, bo też znam takie przypadki, a niestety dosyć łatwo łapię infekcje.

Do szkoły rodzenia chodziłam w 1 ciąży i uważam to za bardzo przydatne- szczególnie dla męża, teraz nie zamierzam, a jeśli chodzi o prywatną położną, to jak kto woli, dla mnie to zbędny wydatek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954904 przez agniesia1152
nadinchen mi co wizytę doktor mówi że mogę odczuwać lekkie pobolewania i to nic groźnego ja tylko czasami coś poczuję ale zawsze warto zapytać.
Gdybym mieszkała w większej miejscowości to też pewnie bym się na basen wybrała ale ja nie mam takich możliwości i tak samo z szkołą rodzenia bo 30 km po prostu nie opłaca się dojeżdzać... Nie wiem jak to z tymi bakteriami jest bo nie słyszałam o żadnym przypadku zapytać lekarza też można na pewno powie coś na ten temat.
A jest taka możliwość jak osobista położna ??? Ale to chyba musi być położna z szpitala w którym się rodzi???
Jeśli chodzi o imiona to już rozważałam Piotrusia ale mężowi się nie podoba i stanęliśmy na Filip lub Dominik :P ale jest jeszcze dużo czasu więc wszystko może się zmienić :) I ja chyba zaczynam mieć problemy ze snem bo dzisiaj w nocy co chwilę się budziłam a zanim jeszcze wieczorem zasnęłam to też się namęczyłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954948 przez domi11033
Jestem już po wizycie, z dzidzią wszystko ok i poznałam płeć będzie chłopczyk:) czyli mój snuś doczeka sie brata. Miałam nadzieję na córeczkę, ale cóż... Aby tylko zdrowy był. Ja jeszcze nie noszę ciuchów ciążowych, choć spodnie już mnie trochę cisną więc pewnie lada dzień wskoczę w sexy spodnie ciążowe. Mam o tyle dobrze, że dwa lata temu byłam w ciąży dokładnie o tej samej porze więc ubrania mam. Tylko uprać i zakładać, kolejny wydatek z głowy. Podobnie będzie z ubrankami dla maleństwa, wszystko po moim 1,5 roczniaku się przyda. Więc z ekonomicznego punktu super że będzie synuś:) Teraz muszę pomyśleć nad imieniem.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954964 przez Aga1984
Witajcie ja tez jestem dzis po wizycie wszystko jest ok usg nie miałam bo mój lekarz należy do tych z serii wtedy kiedy trzeba wiec 4lutego kolejna wizyta bedzie wtedy 20tydzien usg i poznam płeć.Jesli chodzi o szkole rodzenia w 1 ciąży nie chodziłam w tej chce od 30 tygodnia jestem umówiona.i babeczka która w owej szkole prowadzi zajęcia pracuje w naszym szpitalu i pracuje tez jako prywatna położna chce ja wsiąść do porodu jesteśmy wstępnie umówione.w 1 ciąży tez miałam i jestem bardzo zadowolona polecam polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954966 przez Aga1984
Jeśli chodzi o basen to nie ma przeciwwskazań jednak jeśli ktośa tendencje do infekcji jak ja to lepiej nie ryzykować w ciąży.gratuluje kolejnej musi synka fajnie ze znacie juz płeć.pozdrawiam i piszcieeee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955006 przez agniesia1152
Witajcie !! ;)
Gratuluję chłopca !! :) Widzę że w czerwcu to chyba przewaga płci męskiej będzie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955058 przez Aga1984
Dokładnie chłopcy górują hihi.Kilka mam nie zna jeszcze płci moze bedą dziewczynki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955266 przez agniesia1152
No zobaczymy :) czekam z niecierpliwością na wieści :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955274 przez agniesia1152
Jak myślicie czy to możliwe żebym już czuła pierwsze ruchy ??? a może sobie wkręcam ??? :D takie dziwne uczucie mam kojarzy mi się to z skurczem mięśni :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955286 przez Aga1984
agniiesia a w którym jesteś tygodniu 17?to twoja pierwsza ciąża?bardzo możliwe ze czujesz ruchy w tym tygodniu ja bym powiedziała ze takie bulgotanie jakby prezesowanie ja jestem w drugiej ciąży i pod koniec 15mca poczułam teraz ruchy dzidziusia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl