BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 10 miesiąc temu #1036042 przez magmus88
Hej :)

Kameame - śliczny ten pokoik!!! A łóżeczko będzie tak stać jak stoi? Super! Też chciałabym mieć taką możłiwość, zeby z każdej strony móc podejść :)
A te chmurki są przeurocze. Mogę zapytać, gdzie kupiłaś??

Anna - no to praktycznie został Ci miesiąc z małym hakiem :) Mały też już ma ładną wagę.... teraz tylko czekać :)

Madzia - jak tam malowanko? Robota skońćzona?? Prosimy o zdjęcia :) Kurcze, już Wam się szkoła zacznie :) to dopiero wyzwanie hehe

Lusti - a o jakim tysiącu mówisz? Becikowe? OPS chyba, tak jak psizesz.... Tylko znowu to też nie każdy dostanie bo to zależy od dochodów.

Lovemybabies - gratulacje!!!!!!!!!!!! :) Wszytskiego dobrego na nowej drodze życia!!! :) A moze pochwalisz się jakimiś zdjęciami :PP ? hehe

Madzia i Justyna - współczuję Waszym dzieciakom :(

Justyna! Ja też w czwartek mam wizytę :) mam nadzieję, ze sie dowiem ile mój mały waży :) a widzę, ze jesteśmy w podobnych tygodniach. Ciekawe czy będzie duża różnica :)

I taką ciekawą stronę odnośnie becikowego znalazłam.... smakimacierzynstwa.pl/jednorazowe-1000-z...iecko-becikowe-2016/ jestem załamana ilością dokumentów hahaha. Tragedia :D

Ja byłam dziś u dermatologa. Na jednej stopie zrobiły mi się kurzajki (tzn tak podejrzewałam bo nigdy w życiu czegoś takiego nie miałam) no i okazało się że mam rację heheh. Dstałam jakiś preparat i w przysżłym tygodniu mam się zjawić na kontrolę. Podobno sa małe, nie głębokie więc szybko mam sobie z nimi poradzić. Jak będzie, zobaczymy.

Przejrzałam z mamą dziś ciuszki.... tak z grubsza. No i muszę kupić jakieś pajacyki do spzitala. Wydaje mi się, ze będą najwygodniejsze.... a niestety tam gdzie chcę rodzić, trzeba mieć własne ubranka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036044 przez lovemybabies
Magmus ja już chciałam wstawić zdjęcie brzucha i nie mogę :/ pisze z telefonu to nie wiem czy to ma znaczenie. Dziękuję za życzenia

Dzisiaj tak się kijowo czuję :( słabo mi o jestem nie do życia :(

] [/link]

[/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036049 przez Karington
Tak Madziu jeszcze studiuje..;) mam zamiar się obronić do porodu, ale nie wiem czy dam radę..

Lovemybabies - gratuluję :*** i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia;)

Justyna to duża ta twoja mała jak już lekarka tak Mówi;P

U mnie torba spakowana do Szpitala.. Jeszcze na wyjście muszę ogarnąć..;)

Któraś pisała o twardym brzuchu?? I jak pielęgniarka pomogła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036060 przez Anna1991
Lovemybabies gapa ze mnie i nie pogratulowałam ślubu. Wiec robie to teraz: Gratulacje! :) To już 3 lipcówka co w tym roku zalegalizowała związek. :)
Magmus nie strasz ze dziewczyny co po niektóre nie dostaną becikowego. Uspokajam: becikowe dostanie każda. Becikowe Samorządowe jedynie uwarunkowane jest dochodami. Jakie tylko czekać do porodu?! Ja nie gotowa!!! :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036062 przez magmus88
Anna - czyli są dwa rodzaje becikowego??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036066 przez madzialenka
Z tego co wiem jest tysiac za urodzenie dzieciatka z mops lub gops i jeszcze tysiac z urzedu miasta i tam byly wliczane dochody,chyba ze sie przepisy pozmienialy...ja sie zalapie na to kosniakowe skoro zus mi odmowil..no i to 500 plus ,jak nie teraz na pierwsze to po porodzie juz na dwojke..

Magmus kochana jeszcze taz trzeba malnac sciany bo przeswity sa i kosmetyczne sprawy z odcieciem od sufitu,montaz spowrotem listw przypodligowych ,wywalic folie i umyc panele...dzis padam na pysk,brzuchol ciagnie i momentami krocze hakbym w srodku wsadzila nie tak tampon i uwieral ale to momentami.sorki za szczegolowy opis;)) jak tylko skonczymy wstawie fotki juz z lozeczkiem komoda etc;))
Podziękowania: Anna1991

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036070 przez Anna1991
Madzia ma racje to właśnie to drugie becikowe liczą dochód ale zeby je dostać to chyba obydwoje rodzicow nie powinno mieć dochodów. :P Ja tez musze pamiętać o wniosku 500+. Choć z tym są takie króczki ze znam rodzinę z 3ką dzieci ktora z jakichś powodow nie otrzymala 500 na 2 i 3. Ja osobiście na te pieniadze nie licze. Oczywiscie bede sie cieszyć jak będą ale uznaje je jako dodatek (np. nieoczekiwany wydatek) a nie stały dochód.
Objadlam sie bloku czekoladowego i truskawek i teraz cierpię z przeżarcia. :( Jeszcze synek na szyjkę napiera i kłuje. :(
Podziękowania: madzialenka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036071 przez madzialenka
Anno choc w linku od Magmus pisza iz to co bylo bez progu dochodowego od 2012 juz jest z ograniczeniem dochodowym 1922 zl bodajze netto na osobe. Nie da sie ukryc,zobaczy kazda z nas juz po porodzie. A o jakich kruczkach myslisz,przy drugim i kolejnym nie powinno byc problemu bo juz dochody sie przeciez ponoc nie licza?!!! Ehhh Nie strasz ;)))
Wlasnie sie polozylam,dziwnie plecy rwa chwilami niziutko i podbrzusze://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036076 przez Karington
Dzień dobry;)

Wstajemy...ja od 4 wyspana..;) i już chyba głodna;)

Miłego dzionka;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036079 przez natB
Przepraszam, że Wam się wtrącam w wątek, ale niedawno rodziłam wiec jestem na,, czasie,, z becikowym.. Otóż są 2 rodzaje becikowego, Anna jesteś w błędzie bo nie dostanie każdy :).. Pierwsze to państwowe również jest zależne od dochodów 1922 zł netto na osobę nie może być przekroczone, żeby dostać.. Natomiast drugi jest jakby pomoc od Urzędu miasta /gminy a tam dochód juz w ogóle musi być bardzo niski...

Co do 500+ nie wiem o jakich kruczkach koleżanka mówiła, ale żadnych nie ma jeśli chodzi o drugie trzecie i kolejne dziecko.. Każdy dostaje pieniążki... Chyba, że nie są obywatelami polski... Nie ma problemu z wyplacaniem, ja wypełniałam wniosek przez internet i pieniążki dostałam dosłownie w niecały tydzień :).. Nie liczy się żadnych dochodów, nie składa się żadnych pitow nic... Wypisuje się tylko swoje dane, dziecka kolejnego, a potem dane całej rodziny :).. Ot i cala filozofia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036081 przez Anna1991
Madziu my sie chyba dogadać nie możemy. Każda mowi o czym innym. :(
Ja dzis jakaś nie do życia. Ciezko mi sie oddycha a tu jeszcze trzeba na badania lecieć. :( Modle sie by corka sie szybko nie obudziła.... Znow bedzie po mnie skakać i piszczeć a to chyba dziś nie na moje nerwy. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036085 przez madzialenka
Anno mowimy o tym samym chyba jak widac bo natB potwierdza ,ze przepisy sie zmienily jednak;((
I becikowe tez jest ograniczone progiem dochodowym;//

Ja po wczorajszym machaniu walkiem tez chyba dam sobie na luz i P dokonczy dzis po pracy..zly byl ,ze malowalam ale chcialam by poszlo szybciej ..
Powiedzcie mi czy Wy bedziecie spac z maluchami na poczatku czy polegacie na elektrycznej niani i bedziecie wstawac??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036093 przez magmus88
Hej :)

Kiedyś becikowe było bez dochodów.... później wiem, ze się zmieniło bo moja siostra która rodziła 2,5 roku temu już się nia załapała...
A to drugie o czym mówicie to jest chyba zapomoga z miasta... czy jakoś tak. A Becikowe jest jedno, te rządowe.

Czyli jednak chyba mam rację :D ale oczywiście życzę aby każda dostała.... inaczej trochę wygląda sytuacja w przypadku osób nie pracujących, bądź na śmieciówkach.... Wtedy kobiety dostają co miesiąc te 1000zł, które weszło teraz od stycznia....

Edit:
Cornick jak Twoje zakupy? Ja właśnie dostałam paczuszkę z drobiazgami : :D typu: nożyczki, obcążki, szczotka i grzebyczek, łyżeczki, pieluszki flanelowe, zawieszka do smoczka, aspiratory do noska :D i wiele innych... cieszę się jak dziecko :D ale jestem już spokojniejsza, ze to mam :) Teraz czekam na przesyłkę z materacem i pościelą :) ale sprawdzałam i na to mają dłuższy czas realizacji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036096 przez Karington
ja bede spała z mala:) nie umiałabym dać jej do innego pokoju:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036102 przez Anna1991
Jak mi sil starczy to corka.... Nieeee.... syn.... Ciagle sie myle :P bedzie spal obok mojego łóżka w kolysce. Spanie z dzieckiem uwazam za meczące... ale tez wiem ze są dni ze wyboru nie ma i trzeba spać.
Magmus czyli osoba ktora pracowała do czerwca np. tego roku w pracy o dzielo/zlecenie bo miala dotąd umowe to bedzie po porodzie przez rok dostawać 1000? Tak? Pytam sie o siostre bo ona w takiej lipnej sytuacji. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl