BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1059330 przez Mala_ewa
Hej Dziewczyny!

Przesyłam kilka info ze szkoły rodzenia (temat dotyczył patologii laktacji).
1. Jak nie ma pokarmu - można "rozgrzać pierś" przykładając termofor. Kiedy mamy problem laktacyjny temp. ciała jest podwyższona, dlatego to, co przykłądamy do piersi musi mieć wyższą temperaturę. Pod wpływem ciepła kanaliki mają się porzerzyć i ułatwić wypływ pokarmu. Uwaga, jeżeli nie mmy problemu - nie działąmy prewencyjnie!

2. Jeżeli okaze się, że mamy zapalenie piersi / ropień, to stosujemy zimne okłady. Położna poleca naturany okład z zamrożonych liści kapusty. Podobnie zimny okład jest dobry przy nawale pokarmu. Mona też przyłożyć zmrożoną pieluchę tetrową. I teraz tak: pieluchę trzymamy na piersiach do momentu, kiedy przejmie naszą temp, zaś kapustę do następnego karmienia.

3. Zapobiegamy pęknięciu brodawek - stosujemy własne mleko. Po karmieniu wysiskamy 2 kropelki i smarujemy brdawki. Jeżeli już popękały, taki zabieg jest dobry na zmianę z mazidłem jakimś.

Mam nadzieję, że żadnej z Was to się nie przyda. :):):):):):)



Motylku Twój Bobas mały, ale ciesz się. Łatwiej będzie urodzić. Ja się martwię, co będzie z moim klockiem. W zeszły wtorek miał prawie 3,5! DLatego robię wszystko, co w mojej mocy, by przyspieszyc akcję. Spaceruje, sprzątam, usilnie namawiam męża do pomocy - dziadol nie chce mi pomóc, mówi, ze się boi. Chyba go dzisiaj zwiążę i zbałamucę. :D:D:D:D:D

AsienkaZet trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli. :)
aNusia90 ale ze mnie "ciotka" forumowa. GRATULACJE! :) Niech Julcia rośnie pięknie, zdrowo, niech się uśmiecha do Ciebie każdego dnia <3 <3 <3 Piękny szkrab! :):):)

I jeszcze jedno drogi koleżanki. Polecam zapoznać się z metodą dr Karpa
dzidziusiowo.pl/niemowlak/pielegnacja-i-...metoda-stuprocentowa
I znów życzę Wam, żeby żadna nie musiała się uciekać do jakiś specjalnych technik, ale w razie W, lepiej wiedziec, co może pomóc. Oczywiście to też wiest wiedza ze szkoły rodzenia, bo u mnie nikt czgeoś takiego nie praktykował - wszyscy od razu jeździli samochodem - a położna mówi, że trzeba zacząć od 1 sposobu, potem 2 jak się nie udaje i tak dalej.. :)

W środę idę na KTG - czy podczas badania obecny jest lekarz, czy mogę np. czytać sobie ksiażkę? Słyszałam, że trwa ono 20 minut

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059331 przez Mala_ewa
teraz doczytałam GosiaO czyli jak jesteśmy po terminie, to kładziemy się do szpitala? Kurcze, ja chyba słyszałam, ze wtedy trzeba się codzienie stawiać na ktg, ale o kładzeniu się do szpitala, albo przespałam, albo nie słyszałam. Jak to jest?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059333 przez GosiaO
Ewa to zależy chyba od praktyki lekarskiej, chociaż z tego co sie orientuje to jeśli jest tydzien po terminie to kierują do szpitala na wywoływanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059338 przez motylek270
Mala Ewa spokojnie możesz zabrać książkę na ktg. Podpinają Cie i najczęściej zostawiają.

Mi lekarz powiedzial ze jak nie ma wskazań to ktg robi sie dopiero w 40tyg. W ten sposób nigdzie nie jestem kierowana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059344 przez AsienkaZet
Hej Dziewczyny! Ja tak tylko w jednym zdaniu: dziś założyli mi balonik bo wód plodowych wyszło mało na usg i coś tam się powoli rozkręca, skurcze się pojawiają, czop słuzowy zaczął odchodzic, więc coś tam się powoli dzieje! :-) trzymajcie kciuki :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059347 przez motylek270
Asienka trzymam kciuki, powodzenia. Niech się dzieje!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059348 przez Mala_ewa
Dzięki za odpowiedź, dziewczyny! ASIA DO BOJU! Trzymaj się, kobieto!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059349 przez kasia1616
U mnie KTG trwalo 30 minut.... Możesz czytać rozmawiać.... Raz był ze mną mąż i mnie rozsmieszal.... Więc spokojnie możesz czytać. Choć mi ten czas szybko mija na KTG... Byłam dwa razy jak mój lekarz miał dyżur czyli w czwartek i w niedzielę i do mnie co chwilę przychodził sprawdzać lub pogadać tak samo położna. Asiu jesteśmy z Tobą
A ja się jutro dowiem co z moją małą czy już się coś dzieje no i czy urosła. Mam nadzieję że tak bo nie chciałabym mieć CC ale zobaczymy ważne by była zdrowa
Podziękowania: Mala_ewa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059350 przez maga4
Trzymam kciuki Asia!
Ja kilka dni temu miałam skurcze co 10 min ale po godzinie wszystko ustało. A teraz już trzeci dzień mecze się z migrena :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059352 przez nadinchen
Asia trzymam kciuki :)

Ja po wizycie - szyjka miękka - ciut bardziej skrócona, rozwarcie już na 2,5 cm. Czyli coś tam się zaczyna dziać i czekać na skurcze. Młoda waży już 3060 g więc ładnie przybiera. Następna wizyta 25-tego - chyba że urodzę do tego czasu na co liczę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059353 przez Mala_ewa
Kasiu a wiadomo dlaczego Malutka nie przybrała na wadze? Przepraszam, że pytam, ale nigdy nie słyszałam o czymś takim (może się nie interesowałam?)
Jak tak czytam, co piszecie, to utwierdzam się w tym, że do mojego lekarza nie wrócę. Jak pytałam ostatnio o czop, to poczułam się jak idiota, bo ta z uśmiechem odparła, że to taki książkowy przebieg i że u mnie wcale nie musi on wypaść a akcja się zacznie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059355 przez kasia1616
Jak byłam trzy tygodnie temu u lekarza to mała przybrała kilogram bo z 1700 do 2700 teraz miałam wizytę tydzień temu i nic nie przybrała lekarz myślał że może są złe przepływy przez pepowine ale doppler nie wykazał żadnych nieprawidłowości dlatego mam jutro następną wizytę bo może być tak że mała po prostu będzie kruszynką i już nie urośnie i dlatego Joe ma sensu by była w brzuchu i lekarz chce rozwiązać ciążę wtedy przed świętami jeszcze. I badanie dopplera daje tylko gwarancję na tydzień i chcę sprawdzić czy mała dostaje dość tlenu. To tak w skrócie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059397 przez motylek270
Maga coś stosujesz na migrenę? Mnie dzis meczy strasznie. Mam wrażenie ze mi zaraz głowa pęknie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059399 przez GosiaO
Maga kawa czarna z cytryna tez działa na migrenę
Moja koleżanka tylko tak sie leczy

Asia jak u Ciebie???
Trzymam kciuki i myślami jestesmy z Wami :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1059419 przez maga4
Motylek współczuje. Mi właśnie minął ból po 4 dniach. Nic nie stosuje w ciąży bo lekarz powiedział, ze tylko paracetamol mogę, a on na mnie wcale nie działa :(
Gosia a u mnie właśnie kofeina pogarsza migrenę, wiec zero kawy jak mnie boli. Ogólnie przerzuciłam się na kawę z cykoria która ma bardzo mało kofeiny, żeby ograniczyć napady migreny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl