BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 6 miesiąc temu #1044860 przez Mala_ewa
Dziewczyny, ktore są w 2. ciąży (i w 3 i w 4 też ;) ) zazdroszczę Wam, bo wiecie już, kiedy te dziwne "bulgotki" w brzuchu to są kopnięcia. Ja czasem cos czuję, ale nie mam pojęcia czy to Fasola czy jelita. :D:D Dzisiaj nie dopięłam się w sukienkę w biuście - to znak, że mój biust się powiększył. Chyba niedługo trzeba będzie zmienić stanik. ;)

Bogiii BYK (19.04 – 20.05) Coś Ci się pokręciło, kochana :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044861 przez Paula1704
mała_ewa zazdrosze, że dopiero teraz się nie dopinasz w biuście! ;) mi praktycznie od samego początku tak "wystrzelił", że część ciuchów poszła w odstawke. Zmierzyłam ostatnio dwie kurtki zimowe z tamtego roku i obie zasunę tylko do miejsca pod biustem :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044862 przez Bogiii
Witam, witam:) Nie sprawdzałam w kalendarzu i chyba sama sobie wmówiłam, że to Baran :laugh: :silly:
Ja jestem z 7.04, więc uznałam, że jeśli kwiecień to musi być rogacz :D coś mi się pokiełbasiło. A jeśli chodzi o Byka to muszę poczytać, bo nie mam nikogo spod tego znaku w najbliższym otoczeniu.

W temacie biustu. Przed ciążą miałam rozmiar D...teraz mam E, boję się o to, co będzie dalej :huh: :laugh: a mam wrażenie, że rośnie w zawrotnym tempie...i do tego jest bardzo wrażliwy i boli okrutnie! :(

Powiedzcie dziewczyny, czy odczuwacie jeszcze pobolewanie jajników? Ja od wczoraj mam taki raz za czas, nie jakoś bardzo bolesny, ale czasem odczuwam takie ciągnięcie - w jednym oczywiście, bo tylko jeden się ostał po ataku endometriozy. :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044867 przez Marysia87
Cześć Bogii!!! Witamy w naszym kwietniowym gronie :laugh: jeju rozmiar E!! Niezle :whistle:
Co do bolacych jajników - normalne to jest mnie tez kluje ciągnie. .. ale powiedz o tym lekarzowi niech cię uspokoi. A wiesz już czy dziewczynka czy chłopak? ? Kiedy masz wizytę?


Mała Ewa ja tak miałam w pierwszej ciąży coś tam czułam ale myslalam ze to jelita bo niereguralne to było i w ogóle. Zapisz sobie termin kiedy poczułas te dziwne bulgotanie/smyranie bo najprawdopodobniej są to ruchy. Obserwuj uważnie bo będzie się to nasilać i powtarzać np gdy leżysz w danej pozycji lub po zjedzeniu czegoś co akurat zasmakowalo dzidzi. Ale wiesz to może trwać z 2 miesiące zanim się rozkreci na dobre :laugh: Ja np dalej czuje smyranie a czasem brzuch mi się napina i robi taki twardy z jednej strony a z drugiej całkiem normalny jest...to znaczy ze dzidzia się obraca.

Miluniaa jak zdrowie?? Pokonałas przeziębienie?

Ktora wizytuje w tym tygodniu? ? Ja dzisiaj się wybieram juz się nie mogę doczekac :laugh: ale to dopiero o 17... odliczam :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044868 przez Bogiii
Cześć Marysiu :)

Właśnie nie wiem, co będę miała - czekam z niecierpliwością. :) Nie jestem przesądna i zwykle nie sugeruję się irracjonalnymi znakami, ale przeczuwam, że będzie dziewczynka :)...Mam straszne parcie na słodkie, codziennie muszę zjeść odpowiednią dawkę - przed ciążą słodkości jadłam sporadycznie. :)
Wizytę mam 8 listopada - będę w 16 tygodniu, więc mam nadzieję, że już się dowiem. :) Chociaż moje koleżanki mówią, że to różnie bywa, jak lekarz ma wprawne oko, dobry sprzęt i dzidzia odpowiednio leży to oczywiście się da. One dowiedziały się w 20 tygodniu ciąży :S Ja jestem niecierpliwa i bardzo chciałabym wiedzieć juuuuużżżżż! :)

Marysiu - a Ty już znasz płeć swojego bobasa? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044869 przez Paula1704
Marysia no to czekamy na wieści co tam nowego lekarz Ci powiedział ;)
My mieliśmy wczoraj gości, był brat męża z córeczka i mała podczas jakieś zabawy uderzyła mnie nóżką w brzuch i powiem wam, że troszkę się wystraszylam czy się nic nie stało :/ wizytę mam za tydzień w środę, więc pewno dopiero po niej się uspokoje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044883 przez AsienkaZet
Hej Bogii :) Witamy Cię serdecznie w naszym gronie :)

Paula1704 ja wczoraj byłam u rodzinki z mężem i jak się na chwilke położyłam po posiłku to mi piesek na brzuch skoczył, szybko zareagowałam, ale jedną łapką tak mi się wbił w brzuch że też się przestraszyłam :( Tyle chociaż, że to york więc sam w sobie nie ma duzej masy, gorzej jakby wilczur się na mnie rzucił z tymi łapami ;) Myślę jednak, że nasze dzidzie są dobrze chronione w naszych brzuszkach i wszystko jest w porządku :)

Marysia87 daj znać po wizycie :) :) Ja mam jutro, ale taką kontrolną więc pewnie będzie szybka, coś mi się wyniki krwi zaczynają zmieniać w stronę niedokrwistości (miałam jakieś 3 odchyłki, ale bardzo małe, rzędu 0.1 od normy) więc pewnie będzie przepisanie jakiegoś żelaza czy coś... A usg genetyczne drugie mam 19.11 i nie mogę się doczekać, bo to takie fajne spotkanie ze swoim dzieciątkiem, można na nie dłużej popatrzeć na monitorze :) :) :) Myślę, że wtedy już potwierdzą nam płeć :)

Aaaa dziewczyny, jutro po 2 miesiącach l4 wracam do pracy :) Bardzo bardzo się cieszę, ale jednocześnie mam mały stresik - trzymajcie za mnie proszę kciuki :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044887 przez kasia1616
Dziś ja mam wizytę :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044892 przez Miluniaa
Trzymam kciuki za Wasze wizyty.

Bogi mnie na slodkie odrzucalo w 1 ciazy, a mam dziewczynke ;p ale moze brak checi na slodkie bylo tez spowodowane cukrzyca ciazowa ;) Poki co w tej ciezy parcia na slodycze tez nie mam ale za to jak nie jestem w ciazy zjadam wszystko co slodkie ... Musze to jakos ograniczyc bo to pod uzaleznienie juz podchodzilo :whistle:

Dziewczyny ja uwazam, że dzieciulek jeszcze taki maly tak mocno chroniony, ze na pewno nic sie nie stalo on taki maluski plywa w duzym brzuszku, pozniej mu ciasno bedzie. U mnie niestety przy 9 miesiecznym dziecku takie uderzenia sa nie uniknione staram sie jak moge ale kuksanca czasami dostane nawet nie spodzieje sie kiedy .


A moje dziecie dzisiaj tak sie brzuszku rozszalało, że dosyc wyraznie kopniaczki czulam chyba jakis pilkarz ;d;d;d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044906 przez Marysia87
Melduje się po wizycie- wszysto dobrze z Maleństwem ale dalej plec nie określona... źle ułożone było. .. ehhh chyba na porodówce się dowiem :laugh: ale najważniejsze że wszystko dobrze!!!!
Kasia teraz czekamy na wieści od Ciebie!!!
Miluniaa oj kuksance od córeczek są super... moja czasem biegnie wprost na mój brzuch i wtula się z całej sily a nie raz kopie prosto w brzuch... wiec wiem o co Ci chodzi :)
Milego wieczorku :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044907 przez kasia1616
Hej dziewczyny...ja też już po wizycie...dzidziuś w ciągu dwóch tygodni urósł aż 4 cm :silly: i termin porodu zmienił się na 25.04 :laugh: a dziś jest pierwszy dzień 16 tygodnia :) nie mam brać żadnych witamin bo mam wyniki bardzo dobre ale dalej mam brać duphaston i acard oraz kwas foliowy...łożysko też super. Płci jeszcze też nie znam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044908 przez Paula1704
Kasia, Marysiasuper wieści ;)
Dzidziusie zdrowe, rosną szybko i to najważniejsze ;)
Kasia a wcześniejszy termin na kiedy miałaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044910 przez kasia1616
Zaczęło się, żę najpierw początek maja potem że 30.04 i za każdym razem schodziło i obecnie jest na 25.04 :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044912 przez Bogiii
To świetnie, że z dzieciaczkami wszystko w porządku. Ja idę w najbliższy wtorek, ale mogłabym chodzić co najmniej raz w tygodniu :silly: ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044913 przez Bogiii
Mi pielęgniarka w poradni genetycznej pytała się, jaki jest termin porodu z USG - niestety nie mam tej daty wpisanej w kartę ciąży, a jedynie tą obliczoną według ostatniej miesiączki. A Wy macie obie? :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl