BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 6 miesiąc temu #1043866 przez GosiaO
Ja juz jestem w pełni sił, dzisiaj juz nawet poszłam na trening wiec jest dobrze, a jeszcze dzisiaj mam fryzjera wiec humor dopisuje :-)) jak nam czasem niewiele trzeba ;) w weekend jedziemy razem, bo mam zjazd(kończę podyplomowke) i nawet w sobote zostaje porwana na kolację, wiec bedzie taki nasz czas :-) choc podróż męcząca, bo 5 godzin drogi w jedna stronę, ale fakt ze kocham to co robię dodaje entuzjazmu :) Kasiu a Wy szybciutko wracajcie do zdrowia i cieszcie sie soba :-)))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043911 przez kasia1616
Mamusie, jak to jest z malowaniem włosów w ciąży na tym etapie co ja jestem? Czy w ogóle w ciąży można malować? Bo przydałaby mi się wizyta u fryzjera :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043917 przez Marysia87
Kasiu ja wlosow nie fabuje wiec ci nie pomogę ale... w 1 ciazy to bylam mega przewrazliwiona zdrowe odżywianie cwiczenia itp itd no i naczytalam się np ze nie wolno malować paznokci....teraz trochę jestem mniej przewrazliwiona i paznokcie maluje. Najlepiej spytaj fryzjerki bo to chodzi o jakiś związek w farbie i zapewne teraz lepsze farby tego nie mają, wiec smialo. A po drugie konczysz 1 trymestr który jest tak niebezpieczny wiec tez wiek twojej ciąży jest na "tak dla farbowania"
Podziękowania: kasia1616

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043926 przez kasia1616
A mam pytanie odnośnie temperatury ciała. Nie badałam codziennie ale co jakiś czas i była 37.2 a dzis 36,9 stopni i boję się że coś z dzieckiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043927 przez Miluniaa
kasia spokojnie ja tez mam skoki :) Czesto mam powyzej 37 , a czasami nawet 36 :D tylko ja mam bezdotykowy wiec tez tam troche moze sie mylic spokojnie :) oby tylko powyzej 39 nie bylo, jak mialam wirusowke to lekarz kazal pilnowac jak bedzie dochodzic do 39 to na sor, a tak to lezec i zbijac domowymi sposobami :)
Podziękowania: kasia1616

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043934 przez kasia1616
Zmartwił mnie ten spadek temp. bo kiedyś przeczytałam że może oznaczać poronienie ale na pewno jest wszystko dobrze...we wtorek już wizyta :) a mam pytanie badania prenatalne te na faldy karkowe sa robione usg przez brzuch czy dopochwowo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043940 przez Paula1704
Kasia na pewno wszystko jest dobrze!
Usg na prenatalnych jest już robione przez brzuch. Ja właśnie we wtorek na nie jadę i już się nie mogę doczekać, bo od ostatniej wizyty mija 4 tygodnie i też się martwię czy wszystko ok ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043941 przez Marysia87
Kasia- usg prenatalne przezbrzusznie się robi. A co do temp to między 37.2 a 36.9 jest bardzo mała roznica wiec nie ma czym się martwić. Ja całą ciążę poprzednia i ta mam wahania między 37.5 a 36.1 częściej mam niska... wiem ze łatwo pisać ale nie doszukuj się złych rzeczy!!! A we wtorek czekamy na relacje. Nie zapomnij spytać jeśli chcesz wiedzieć o płeć dziecka bo na prenatalnych często już widać co tam skrywają nasze maleństwa. Trzymam mocno kciuki za Waszą wizytę...
Aaa nie wiem czy to prawda ale często to słyszałam od znajomych nie smaruj żadnym kremem balsamem olejkiem brzucha przed usg bo gorzej widać i druga rzecz zjedz coś słodkiego przed badaniem- malenstwo będzie bardziej ruchliwe! Ze smarowaniem brzucha nie wiem bo rzadko smaruje ale z ta przekaska potwierdzam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043942 przez Marysia87
Paula ty tez koniecznie zdaj relacje po.wizycie....
I również mocno trzymam kciuki.
Czyli w przyszłym tygodniu sporo wizytuje Kasia Paula we wtorek i to konkretnie bo prenatalne- pewnie fajne fotki dostaniecie. Ja się popłakałam jak zauważyłam mała rączkę taka mini mini a to przy zwykłym badaniu było.
Ja mam w środę wizytę. ...
Ktora jeszcze idzie na "przeglad i podgląd" Maluszka???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043943 przez Paula1704
Marysia no to Twoja wizyta już też blisko. Rzeczywiście to będzie super tydzień dla większości ;)
Dziewczyny a powiedzcie mi czy wy na prenatalne bądź normalne wizyty chodzicie ze swoimi mężami? Chodzi mi oczywiście już o samo wejście do gabinetu. Bo mąż pytał mnie dziś kiedy będzie mógł zobaczyć maluszka na ekranie i się tak właśnie nad tym zastanawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043945 przez kasia1616
Tak czasami mam że świruje :( dziś śpiewałam na dwóch ślubach i jestem padnięta :) teraz kolacyjka a potem cieple mleczko z miodem... :laugh: Ja we wtorek mam wizytę dopiero na 18.30....dziewczyny dzieki za wszystkie odpowiedzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043961 przez nadinchen
Uff..jakoś was nadrobiłam :) Ja byłam w tym tygodniu na prenatalnych na nfz i bardzo ekspresowe było to badanie w porównaniu do tego co robiłam w 1 ciąży prywatnie. Faktycznie teraz miałam robione przez brzuch tylko. Wstępnie dr powiedział że wszystko ok, a wyniki mi przyślą w ciągu dwóch tygodni. Nie wiem jeszcze jaka płeć, ale w sumie mi się z tym nie spieszy. Wolę wiedzieć później a na 100%. 24.10 mam wizytę u mojej Pani dr to może coś więcej się dowiem.
Z tego co mi koleżanka kosmetyczka mówiła to malować paznokcie można, ale hybrydy sa nie wskazane i mi odradzała w ciąży robić. A co do farby to nie wiem, bo nie farbuje. Pewnie też trzeba uważać, ale myślę, że dziewczyny farbują, bo nie sądze żeby z odrostami chciały chodzić całą ciąże. Ja już się trochę lepiej czuję. Brzuch mi szybciej wyskoczył niż w pierwszej. Nawet czasami już czuję jak sie maluch rusza :) Nadal ciągle śpie i się szybko męczę jak coś robie, a już o długich spacerach nie wspomnę, a z moją młodą to ciężko czasami w domu wysiedzieć, więc idę z nią na spacer, a potem ją gonie, bo mi ciągle ucieka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044012 przez GosiaO
Duzo sie zadziało ostatnio na naszym forum :-) Ja w ciazy chodze do fryzjera na farbowanie i do kosmetyczki na hybrydy. Każdy ma swoje teorie... ja wychodzę z założenia ze wszystko dla ludzi w granicach rozsądku :) moja koleżanka jest kosmetyczka i do samego porodu pracowała na hybrydach i urodziła zdrowe dziecko bez komplikacji :))) to nie są używki które wpływają bezpośrednio na płód dziecka ;) badanie prenatalne, które miałam w Itrymestrze wykonane było dopochwowo plus z krwi, w ten piątek tez ide na wizytę wiec moze bedzie juz wiadomo płeć :-) mam nadzieje ze wszystkie czujecie sie bardzo dobrze:) Kasia jak Twoje zdrówko??? Miłego poniedziałku Mamuśki :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044020 przez kasia1616
Powoli wracam do świata żywych :) i czekam z niecierpliwością na jutrzejszą wizytę żeby zobaczyć maluszka :) dziś robię lasagne na obiad bo straszna ochota mnie naszła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044037 przez kasia1616
Już coś zaczyna być widoczne :cheer:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl