BezpiecznaCiaza112023

Mamusie CZERWIEC 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1056483 przez kakasia20
Nadrabiam was :):)=
Przy remoncie trudno znaleźć czas na cokolwiek a taka ładna była dziś pogoda :):)

Zmieniłam ginekologa będę chodziła na nzoz jak pisałam wizytę mam 15.03 :)
= poza tym maluszek mnie boksuje od środka nieraz czuje taki ucisk mocny ze jak wstaje trzymie brzuch wczoraj i mój m. Poczuł ruchy :):)

Co do porodu i tego co zabrać ...
Każdy szpital jest inny ma inne wymogi .
Ja do cc miałam w torbie swoje dwie koszule i jedna 2 częściowa pizamke zwykle majtki 6 par bo różnie po cc bywa . Plus jednorazowe nosiłam jeden dzień .jak wstałam.
Dwa ręczniki próbka szamponu mydełko czy żel pod prysznic kosmetyków nie brałam gdyż mało co się maluje .:)
Grzebień papier wc, swój kubek talerz sztućce .
Pasta do zębów też próbkę miałam .skarpetki .
Sweter miałam , klapki po pokoju...
Dezodorant w kulce.
Jakiś krem miałam do twarzy .
Co do dzidzi ja nie msuialam nic brać gdyż stała komoda dla każdej rodzącej i w niej ubranka i rzeczy dla dzidziuś :) ale wzięłam kilka ubranek w razie czego .:) spakowalam się do 1 torby sportowej .i wody dużo trzeba po cc pic .i jak u nas to sikalam do takiego pojemnika długiego .i właśnie położna sprawdzała ile pije ile wysikuje płynów . Trzeba duzoo pic .

Teraz będę chciała jak już wstaje po cc przejść się do noworodków zobaczyć dzidzie ale znając życie po 2 h od cc będzie 1 spotkanie karmienie .i nigdy już nie wezmę morfiny .jakoś ból przetrzymam .
Z córką wzięłam morfine i film urwany ciągle zasypialam bolało jak diabli Ale też moja psychika sama sobie ból wmawiala bo na 2 dzień jak odlaczyli cewnik sama wstałam i się bujalam slablam ....Ale położna pomogła mi :):)

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056484 przez kakasia20
A jak chcecie mogę opisać jak przebiega cc u mnie jak przebiegało z synem córką .

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056491 przez Judyta1992
Pewnie pisz :) ja byc moze bede miala cc.
Wspolczuje remontu bo chociaz mnie nie ma na "budowie" bo jeszcze mieszkamy w innym mieszkaniu to juz mnie ten remont dobija nawet samo wybieranie mebli, plytek itp wczesniej myslalam ze mi to wiecej radochy sprawi.
Podsylam moj brzuchol i upolowane dzisiejsze ciuszki, kocyk i pieluchy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056496 przez Fasola
Sophie, Monia i Stokrotka piękne ciuszki ;) juz by się chciało ubierać ;)

Loq, współczuję, ale mam nadzieje ze najgorsze pomału za Tobą.. dobra kobieta jestes ;)

Co do szpitala..

Rodziłam sn. Do porodu dają jednorazowa koszule która później się wyrzuca. Pomadka, gumka do włosów, woda, lizak (to cukier, który daje energie) i komplet ciuszków dla maluszka.

Oprócz tego miałam 2 ciemne koszule z guzikami, szlafrok (była jesien), kapcie i klapki pod prysznic, skarpetki i mała poduszke która pomagała mi podpierać plecy przy karmieniu. Poza tym 2 opakowania podkładów poporodowych (duze podpaski), opakowanie mat poporodowych na łóżko, jednorazowe nakładki na toaletę, tantum rosa i octanisept, miniaturki kosmetyków, ladowarke, wodę.. ciuchy dla dzidzi, pampersy i chusteczki, kocyk. Teraz zabieram tez laktator medela.

Sporo ale wszystko się przydało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056498 przez Sophie25
Fasola wlasnie też myślę laktator wziąść do szpitala bo jak jest nawał pokarmu na 3dobę to by się przydał ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056500 przez Judyta1992
i jeszcze zdjęcia z telefonu się jakoś nie udało wstawić


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056501 przez Sophie25
Judyta ślicznie wyglądasz ;)
A ciuszki piękne! Mój gust ! Uwielbiam sklep 5.10.15 ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1056503 przez Fasola
A my tak wyglądalismy tydzień temu ;) Sophie ja biorę żeby rozkręcić laktacje bo przy małej miałam za mało pokarmu ;(

Judyta, ślicznie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056504 przez stOkrOtka91
Fajne macie te "pileczki" u mnie brzuch wygląda jakby kogos kto ma nadwagę niż na ciężarnej :)

Na zawsze w mym sercu
Karolinka +25.05.2016




[url=http://www.] [img]http://www./components/com_widgets/view.php?sid=74276 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056511 przez kakasia20
Więc na cc przychodzi się u nas dzień wcześniej . Od południa nic się nie je. Tak ściska w żołądku grr ale ja podjadalam he schowalam to batonika he ciasteczka i zajadalam :):) wieczorem miałam.spotkanie z anastezjologiem :):) wytłumaczył co i jak .
Rano w dzień cc lewatywa i dali mi koszule do cc jednorazowa. potem dwie godz lezalam na plecach zakładali cewnik plus dali zel by nie bolało zakładanie nie mogłam.wytrzymać na Tym łóżku prostym:/:/ na lezaco2h .o 9:00.miałam.cc więc jechałam na łóżku przez całą ginekologie .na sali operacyjnej czekali ginekolodzy 2, anastezjolog, z noworodków dwie panie,położna.
Kazali się rozebrać. Siąść na łóżku operacyjnym pochylić się w przód zrobić tzw.koci grzbiet .anastezjolog się wbił między kręgi w kregoslupie dał znieczulenie. ..i po chwili lezalam bez ruchu he.
Badali do mnie nie czułam nic więc raz dwa cieli a jak zapytałam czy już tną mnie ginekolog mówi że już będą wyjmować dzidzie .:) jedynie co jest małe szarpniecie takie ciagniecie jak wyjmuja dziecko .Ale da się przeżyć .
Potem wyjmuję dzidzie dają w górę pokazują i dają do pań z noworodków obok do sali ona się zajmują dzidzia .A mnie szyli ok 30/40 min i po wszystkim.
Potem jechałam na salę i lezalam do następnego dnia .położne latały koło mnie sprawdzamy czy nie krwawienie za mocno itp najgorsze gdy dali mi taki jakby worek na podbrzusze by macocha się obkurczyla to boli nieziemsko.:/ ale można prosić o leki na ból i dają kroplowki kolejnego dnia rano o 5 wyjeli cewnik wstałam z pomocą położnej .ogarnelam się i miałam chodzić po sali sobie .i leżeć sama wstawać ( dobra rada jak się kicha kaszel warto się skupić w kłębek mniej boli)
3 dobie wyjmuja szew i jest ok lepiej się chodzi :):)
Cały czas można brać znieczulenia mi dawali ketonale bodajrze.
Da się przeżyć jak się widzi dzidzie .
Z synem po cc miałam syna po 2 godz od cc i na noc :) a z córką po 2 dniu

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056512 przez kakasia20
Jak się zobaczy dzidzie to wszystko mija ból źle myśli .Trzeba się nie poddawać po prostu i wstać .
Ja dodam że mialam tak że dali mię z synem.do izolatki. Miałam salę sama dla siebie z wc .komfort 100% ale brakowało mi rozmów porad innych pań .wiadomo.
I dali mnie po cc do łóżka tak było ono wykazane wręcz miało oparcie i taka łódkę jak by 300 kg leżało w nim masakra jak hamak he .Więc jak chciałam wejść do łóżka wpadalam dupa do niego he i wyjść mi ciężko było Potem koce podkladalam .:):)

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1056513 przez Sophie25
U Nas jest podobnie tylko bez lewatywy bo jak sie jest na czczo to po co ...
A przy cc nie ma parcia więc niewyocha się nic a i tak sie nic nie je. ..
A dzidzia na drugą dobę dają ;)

Czuje wiosnę achhhhhh ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056514 przez MoNiaaa
fajowe te body :) i sliczny brzuszek :)

stokrotka tylko tobie się tak wydaje ze nie widać ze to ciążowy brzusio

ja Zuzie rodziłam sn i bez lewatywy bo już nie zdazyla mi polozna zrobić i dalam rade :)
i po porodzie jak nie było komplikacji to tez klada na brzuch taki duzy worek z lodem chyba na obkurczenie macicy no nie jest to nic przyjemnego :(

przeprowadzek wam nie zazdroszczę ja swoja przeszłam bez zapowiedzi niewiele robiłam a i tak bylam zmeczona tym wszystkim!!!

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056516 przez MoNiaaa
zjadłam dziś 2 paczki i mam zgage wogole chyba najbardziej mnie zgaga lapie po słodkim :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056534 przez Fasola
O rety, to ja chyba wole SN

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl