BezpiecznaCiaza112023

Mamusie GRUDNIOWE !!!!!!!

13 lata 5 miesiąc temu #42112 przez mar2ska
Hej;) Ja jestem w 36 tc. i przy ostatniej wizycie (środa) lekarz stwierdził, że mam rozwarcie na 1cm. Maleńka jest ułożona głowką w dół i jest już bardzo nisko. Ja mam rozkaz leżenia conajmniej dwa tygodnie no i mam brać nospe i magnez ;/ Ogólnie czuje, że zaczynam się "sypać" heh. To moja pierwsza dzidzia ale z tego co się orientuje to rozwarcie się nie cofa. W necie wyczytałam, że wiele kobiet ma małe rozwarcie nawet od 28 tc. Jeśli będziesz dbać o siebie i się oszczędzać to nie powinno się ono powiększyć ;)Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42326 przez kkwiatuszeekk
odnośnie wady wzroku ja mam -9 i -8 i też astygmatyzm i absolutnie to nie ma nic do porodu naturalnego to zależy od stanu siatkówki byłam u okulisty i napisał mi oświadczenie że mogę naturalnie rodzić bo mam w dobrym stanie, także nie martwcie się i do okulisty najlepiej iść 2 miesiące przed porodem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42682 przez kama
Byłam wczoraj w szpitalu na kwalifikacji, niby mogę rodzić normalnie. Tyle, że jest inny problem mój maluszek przez te dwa tygodnie nie wiele urósł waży zaledwie 2100. Mam pić medargin czy któraś z Was może piła???? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42692 przez Asiersa
Kama :) Maluszek na pewno jeszcze podrośnie do rozwiązania :silly: Jeśli chodzi o medargin to niestety nie słyszałam o tym :dry:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42700 przez kama
Do rozwiązania w terminie może by urósł, ale już kazano mi odstawić leki i skórcze są coraz mocniejsze. Obawiam się, że już nie dużo czasu zostało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43083 przez Natka
Hey dziewczyny :)

zaczol się nas miesiąc GRUDZIEŃ :lol: teraz to każda po kolei będzie już miała swoje maleństwo :kiss:

A długo Kivi już nic nie pisała ... wiec chyba u niej się zaczęło/ skończyło :lol:

Zobaczymy co nam powie B)

Aaaaaaa ja już tez nie chce czekać .... już niby tak blisko ale jeszcze trzeba czekać :angry:
Oby wszystko było dobrze!!!

Całuje i ściskam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43086 przez martela89
Ja jak odstawiłam leki na podtrzymanie urodziłam po 2 tygodniach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43094 przez sunaja21
ja odstawilam leki i na drugi dzien juz zaczely sie skurcze i bole a na 3 dzien urodzilam


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43111 przez kivi
Jestem, jestem!!! Nadal w całopaku :-) choć było już wesoło...
więc...30.11 wieczorem coś mi poleciało, byłam przekonana, że to wody ale nie było tego wiele...po chwili znów troszeczkę...i spokój, zasnęłam, żadnych skurczy choć brzusio bolał troszkę...liczyłam na kontynuację i poród w terminie ale jednak nie...
Na 2 dzień czyli wczoraj znów koło południa mały "wyciek" ale naprawde malusio...mimo to po namowie wielu popołudniu zadzwoniłam na porodówkę podpytać czy się martwić czy może spokojnie czekać na skurcze....Kazali przyjechać na badanie.
Pojechaliśmy wieczorkiem, zrobili KTG pomacali, zmierzyli temperaturę, ciśnienie i...zadecydowali o WYWOŁANIU PORODU O 7 RANO KOLEJNEGO DNIA :-) czyli dziś
Pojechaliśmy jak na skazanie...marzyłam, że zacznie się to naturalnie, a przy wywoływaniu nie mogłabym już raczej włazić do wanny o czym jak wiecie marzę i co planuję ( poród w wodzie)...
Zostałam ponownie podłączona do KTG, ponowne mierzenie temperatury, ciśnienia i macanie dzidziolka przez brzucholek...Później godzina czekania na kolejnego lekarza i USG, USG dopochwowe w celu ruszenia główki malucha...jakby pękł pęcherz po poruszeniu wyciekły by wody...na szczęście tak się nie stało...i zapadła decyzja, że czekamy na to aż poród zacznie się sam...uffff

Dodam, że na KTG miałam skurcze i wciąż je mam ale jest to jedynie napinanie brzucha bezblesne...
Ciśnienie miałam wysokie też wczoraj, nawet 160/100 ale wszystko ok, mocz też mi zbadali :-)

Ehhh teraz jak zostałam poruszana to chyba już gładko pójdzie co?
Chociaż może nie tak gładko...mały został zmierzony i....może mieć coś około 4200 może wiecej... :-))))))))))) nieźleeeee co? nawet o tym nie myślę...wierzę, że się uda a jak nie będą musięli wyciągnąć go inną drogą cóż :-(

Ściskam Was wszystkie...
Mój piękny brzucholek zaczął przyozdabiać się na Święta w czerwone paseczki :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43282 przez kama
Kivi spokojnie urodzi się jak przyjdzie czas. :laugh:


Ja znów przerażona, na kwalifikacji napisali mi wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu. Byłam dzisiaj u swojej lekarki i mnie tak nastraszyła, prosto od niej maszerowaliśmy do szpitala na ktg, w poniedziałek wyszło fatalnie i dzisiaj też maluszek słabo się rusza. Ordynator ocenił i powiedziano mi, że mam przyjść w poniedziałek zrobią jeszcze raz ktg i usg, mam się przygotować na pozostanie w szpitalu, ale z tego co powiedziała mi moja lekarka wynika, że jak waga nie będzie wzrastać, a ktg będzie fatalne to pójdę na cesarkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43290 przez kivi
Kama

Kurcze no to rzeczywiście masz nie lada zmartwienie, jestem z Tobą myślami i wierzę, że będzie oki...
Badali Cie na KTG o tej samej porze dnia za każdym razem? Może maluszek poprostu miał czas na sen, co? Ja jak poszłam wieczorem to z 10 minut leżałam i się nie ruszał dopiero później zaczął brykać bo pomału przychodziła jego godzina...jakby robili mi KTG rano pewnie byłby mniej ruchliwy...No ale Ty wiesz najlepiej jak czujesz ruchy dzidziolka...
Wierzę, że wszystko będzie ok!!!!!!

Ściskam

Pisz, pisz...co tam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43293 przez kama
Nie, to nie są te same pory. Zresztą sama od poniedziałku zaobserwowałam, że częściej musiałam trzymać rękę na brzuchu, czy jakby go szturchać żeby czuć jakikolwiek ruch. Strasznie się boję, czytałam , że ta choroba może mieć swoje odbicie później.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43586 przez angellika1
Kivi dawno Cie nie widziałam na forum...zaczęłam sie martwic :( ale Twojemu maluszkowi dobrze u mamusi :) czekam na info kiedy "kruszynka - 4200" będzie z nami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43594 przez kivi
jestem, jestem :-)

myślę, że pojawi się lada chwila...od wczoraj mam skurcze ( wogóle nie spałam) co 5-7-10-15 minut ...różnie
U mnie w szpitalu czekają na mnie jak będą 2-3 skurcze na 10 minut i mają trwać minutę....
Byłam w szpitalu codziennie na przełomie ostatnich kilku dni...myślałam że odeszły mi wody...ale nie wiem co to było bo po całodniowym pobycie okazało się ( na usg ) że pęcherz płodowy cały...myślę teraz że może to był czop sluzowy bo pierw poleciało zemnie gęste później leciała jakby woda...kolor nieciekawy więc tym bradziej spanikowałam i BYŁAM PEWNA, że to wody...wyszłam na głupią :-(

Dwa dni wcześniej też coś mi poleciało ale o tym chyba już pisałam, też sprawdzili i też nie wody...ehh..wczoraj od rana zaczełam mieć skurcze, plamiłam krwią, ale podczas badania okazało się że skurcze nie wystarczające, szyjka skrócona do 1cm :-) ale rozwarcie tylko na 1cm :-( i do domu....więc od 21 wczoraj walcze już z skurczami bolesnymi jak cholera co kilka kilkanaście minut...i zastanawiam się kiedy pojechać, by znów mnie nie cofnęli...ehhhhhhhhhhhh

Napewno stanie się to dziś lub jutro...tak myślę

Pozdrawiam Was wszystkie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #43596 przez _aga86_
Ojej kiwi trzymam kciuki i nie moge doczekac sie foteczki Twojego dzidziusia:) Powodzenia!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl