BezpiecznaCiaza112023

ząbkowanie

13 lata 10 miesiąc temu #19212 przez Madzia89862
oj nie wiem czy tak moze byc bo u nas pierwsze dolne dwie jedynki bez niczego sie pojawily a juz gorne to sie skumulowalo z tzw."trzydniowka"ale my juz mozemy sie pochwalic 6 zabkami:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19699 przez Agnieszka
dziewczyny, chciałam się pochwalić, że u nas jeszcze ząbki nie wybiły się, ale pod palcem są wyczuwalne jedynki dolne:) jedna już taka dość widoczna pod dziąsełkiem:) więc czekamy na pojawienie się:)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19716 przez Moniq
u nas już jest 4 :) ale opuchnięte są już obie dwójki na górze mała bardziej się ślini i ma znowu katarek, jak przy trzecim ząbku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19737 przez Mirella
My mamy ciągle 7 :) A wiecie może co to znaczy że wiązadełko jest za duże?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19754 przez Moniq
zależy które więzadełko czy te między górną wargą a dziąsełkiem między jedynkami czy te pod językiem???
w przypadku pierwszego gdy jest za duże należy je podciąć zanim wyjdą stałe ząbki, wtedy nie będzie diastemy, czyli przerwy między jedynkami, dodatkowo za długie więzadełko może spowodować że jedynki zaczną się ruszać i mogą wypaść już w dorosłym życiu.
natomiast to pod językiem może spowodować wadę wymowy, seplenienie ale kiedy powinno się je podciąć to nie wiem; najlepiej spytać stomatologa albo chirurga szczękowego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20954 przez jedynaczka
czy wasze maleństwa też zgrzytają ząbkami?
mój eM czasami przechodzi samego siebie w zgrzytaniu... eh..
bałam się że to może być oznaka czegoś nieciekawego, ale wyczytałam, że wiele dzieci tak ma.. i stąd moje pytanie.. czy wasze też tak mają czy tylko mój zbój :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20955 przez Mirella
Klaudia ząbkami o ząbki to nie, za to ząbkami o łózeczko jak szalona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20963 przez Madzia89862
jedynaczka nie jestes sama bo moj rowniez czasem zgrzyta zabkami a ma ich 6. a ja bardzo nie lubie jak ktokolwiek zgrzyta.odrazu ciarki przechodza mnie..brrr.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20975 przez Moniq
moja Niunia też zgrzyta aż ciary przzechodzą, ząbkami o ząbki, o łóżeczko o stół i o wszystko inne co się napatoczy. pediatra powiedziała że robi tak, bo może; że na razie nie jest to niepokojące, jak będzie trochę większa i będzie zgrzytała przez sen to będzie to znaczyło że ma owsiki, wiedziałyście???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20976 przez Madzia89862
nie. pierwsze slysze<szok>ale poki co moj maly tylko w dzien i nie non stop a poki co to tylko zeby o zeby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20977 przez jedynaczka
właśnie mój też tylko w dzień, i jak sobie przypomni... w tedy jest piękny koncert zgrzytania.. też mnie ciarki przechodzą, ale co zrobić :)
mój eM tez ząbkami łóżeczko gryzie i ławe bo akuratnie jest na takiej wysokości wprost do jego buzi :)
no to kamień z serca że to faktycznie nic złego i że Mikołaj nie jest w tym odosobniony :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20979 przez Madzia89862
widocznie dzieciaczki tak maja przez pewien okres:)ale jak ja uslyszalam to u mojego Filipka pierwszy raz to nie wiedzialam czy sie przeslyszalam czy to on bo nie chcialam wierzyc:)! a jak zaczyna zgrzytac to szybko daje mu jakies zajecie by przestal bo az kark cierpnie od tego;;:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21181 przez sara125
u nas narazie gornych nie ma zabkow...ale za to moj maz czasem prz\ez sen zgrzyta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21183 przez Mirella
Sara, to może mąż ma owsiki? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #21358 przez goslawa1-dna
Mojemu synkowi wyrosły pierwsze ząbki dość późno, miał 11 miesięcy. Bardzo się ślinił i dziąsła mu spuchły. Był niespokojny, w dzień mało sypiał. Marudził. Smarowałam mu dziąsełka Dentinox-Gel schłodzony. Pomagał też Nurofen dla dzieci, kiedy bolała go główka i miał gorączkę. Najpierw były dwa dolne potem góra. Teraz naraz przyszło 5 ząbków (17 mies.)

#

"Być sobą, to nie tyl­ko uzewnętrzniać się, ale także chro­nić to, co tyl­ko nasze."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl