BezpiecznaCiaza112023

ząbkowanie

13 lata 11 miesiąc temu #12690 przez Kathi
Cześć dziewczyny,
u nas pierwszy ząbek wyszedł 2 dni przed 6-ym miesiącem, drugi 2 dni później bezobjawowo, normalnie w pół dni, bo jeszcze jak poprzedniego patrzyłam to nic nie było widać. Od 4 dni mam marudzenie i paluszek w buzi i dzisiaj wreszcie wygramoliła sie górna jedynka. odetchnełam i.......... chyba druga się pchaaaaaaaaaaaaaa. teraz mamy prawie 8 miesiecy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13658 przez Scholastyka21
dziewczyny jestem trochę podłamana, Florek ma już ponad 10miesięcy i ani jednego zęba nadal. paluszek w buzi, marudny, ma rozwolnienie od dwóch dni, ale w jamie gębowej nic się nie dzieje, a dziąsła w dodatku strasznie spuchnięte :( poszłabym z nim do pediatry, ale ona jest taka, że powie ci "wszystko w swoim czasie, spokojnie nic się nie dzieje" więc szkodas moich nerwów i czasu
czytałam w necie że ok 7% dzieci zęby wychodzą w wieku 10-12 miesięcy więc trochę mnie to pocieszyło chociaż

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13661 przez Madzia89862
scholastyka mojej kuzynki brzdac dostal pierwszy zabek w 14 miesiacu!!to nie jest nic niepokojacego poki co mi sie wydaje.kazdy ma inny organizm.i lekarka ma racje ze kazdy ma swoj indywidualny czas na poszczegolne etapy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13668 przez jedynaczka
Scholastyka spokojnie :) dobrze lekarka mówi wszystko w swoim czasie.. przynajmniej nie gryzie Cie Florek tak jak mój eM. trzeba sie cały czas pilnować bo jak wbije swoje kiełki to aż łzy w oczach stają.. a już nie wspomne o moich pogryzionych sutkach ;/
Także wszystko przed wami ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13678 przez iwonan12
U nas pierwsze ząbki pojawiły się jak mały nie miał jeszcze 4 miesięcy.Dziś już ma dwa i wychodzą mu teraz u góry następne :)Dodam że syn ma 6 miesięcy



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13689 przez Madzia89862
no my mamy niespelna 6 m iesiecy a mamy dwa nadole i dwa u gory juz przebily:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13692 przez Moniq
Scholastyka, nie martw się Florek na pewno zaopatrzy się w ząbki, on sam wie kiedy będzie najlepiej :) moja Niunia już gryzie i nie jest to przyjemne, trzeba zagryźć wargi żeby nie krzyknąć :lol: bi :lol: biedne sutki :silly:
poza tym skoro spuchnięte dziąsła to może już coś tam próbuje rosnąć??? :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13700 przez Mirella
Dziewczyny, a Wy jakoś myjecie ząbki dzieciom? Klaudia ma 7 i tak sie zastanawiam jak o nie powinnam dbać. Podobno past do zębów dla takich maluchów nie ma, tak w aptece powiedzieli....
A co Wy o tym wiecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13704 przez Moniq
ja Małej myję ząbki taką gumową szczoteczką albo przegotowaną wodą albo rumiankiem, bardziej dla pomasowania dziąsełek :) ale wiem, że można po prostu przetrzeć wacikiem zamoczonym w wodzie przegotowanej lub rumianku, z tego co wiem to na razie raz dziennie wystarczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13708 przez kasiora
ja z gabrielem mialam na 10 miesiecy pierwsza kontrole u dentysty, dostal od niej szczoteczke do zebow dla dzieci i kupilam mu paste w aptece ktora moze zjadac :)
dentystka zalecala zeby juz teraz uczyc dziecko myc zeby ,najpierw samej, a stopniowo jak dziecko oswoi sie z " ta czynnoscia" pokazywac mu jak ma to robic :)
jak narazie gabriel jest zadowolony z mycia zebow :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13748 przez Mirella
Kasiora, a jak ta pasta się nazywa? Może i w Polsce dostanę....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13765 przez kasiora
ta paste co kupilam jest szwedzkiej produkcji (watpie zeby byla w polsce) www.grongava.se/shop/product/tandkram-barn .
wiem ze byla jeszcze jedna dla malych dzieci z Sensodyne , ale kobietka w aptece bardziej ta polecala :)
glownie chodzi o to w tych pastach zeby byly z fluorem, tak jak mi mowila dentystka ze zeby malych dzieci potrzebuja bardzo duzo fluoru :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13774 przez andziaa35
Mirella specjalnie dla Ciebie cgi.ebay.pl/Aquafresh-Milk-Teeth-Toothpa...?hash=item1e58bc6c0f
Moj maluszek taka wlasnie pasta myje zabki :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #13791 przez Mirella
Dzięki dziewczynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14241 przez jedynaczka
a ja mam takie pytanie... co z dzieciaczkami którym ząbki wyrzynają się w innej kolejności?
Mój eM ma już dwa dolne i dzis zauważyłam, że wychodzi mu górna prawa dwójka zamiast jedynki.. czy to jest normalne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl