BezpiecznaCiaza112023

Jak odstawić smoczka?

14 lata 3 miesiąc temu #214 przez butterfly82
Witam wszystkie mamy:)
Mam slicznego synka i mały problem...smoczek! Mały skończył 4 miesiące i ładnie zaczął spać ale ze smoczkiem. Pięknie zasypia ale w nocy czesto wybudza sie kiedy zorientuje sie ze smoczek mu wypadł. Bywa ze wstaje 3 lub 4 razy w ciagu 1 godziny by podac mu smoczek i położyc sie dalej spac inaczej placze w nieboglosy. Już w szpitalu po porodzie położna powiedziała że mały ma silny odruch ssania. na początku był na piersi ale okazało sie ze ma lekki refluks wiec zaczełam odciagac mleko i podawać z butelki no i czasem podawać smoczek po karmieniu by pokarm lepiej uleżał sie w żołądku. W ciągu dnia mały tez czesto mupomina się o smoczek. Chciałabym zminimalizować korzystanie ze smoczka. Zaczełam juz nawet probowac ale brak mi konsekwencji i czesto łamie sie po 20 min przerażliwego placzu. To nasze piwrwsze dziecko i nie wiem czy to nie za wczesnie. Moze mały w przyszlosci sam zrezygnuje ze smoczka? Obawiam się ze z czasem coraz trudniej bedzie nam z niego zrezygnowac a jego szkodliwość jest wszystkim znana jak chocby wada zgryzu czy próchnica jak pojawia sie zabki. prosze o rade jesli ktos ma podobny problem lub doswadczenie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #216 przez Katarzyna
Witam,

Najlepiej jest coraz rzadziej podawać dziecku smoczek. Kiedy zasypia, po kilkunastu minutach delikatnie go wyjmować. Smoczek nie powinien być w widocznym miejscu dla dziecka. Warto zachować konsekwencję i coraz rzadziej dawać dziecku smoczek.

Być może są jeszcze inne metody walki ze smoczkiem :) To proszę pisać.

Proszę również pamiętać, że w nocy dziecko może wybudzać się, bo jest głodne, ma brudną pieluszkę itd.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #228 przez Mirella
Moja córeczka smoczek zastąpiła kciukiem, na początku próbowałam z tym walczyć, potem zrezygnowałam, ssie kciuk jak jest głodna, śpiąca, albo ma mokrego pampersa. Od koleżanki wiem, że francuskie mamy specjalnie pchają niespokojnym dzieciom kciuk do buzi, bo to je uspokaja i uczy że mogą sobie same pomóc. Był czas że ssała często i bez powodu, właśnie koło czwartego miesiąca, teraz chyba wyrosła bo robi to tylko w konkretnych sytuacjach. No i kciuk jest zawsze pod ręką :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #326 przez Lidziun
dziewczyny nie macie wiekszego problemu ode mnie, moja Amelia ma ponad 2 lata i nadal ssie smoczek, jak byla mama ssala palec, nie chcialam by po jakims czasie zobil jej sie chudy wiec zaczelam podawac smoczek teraz nie jestem w stanie go odstawic. Ostatnio uslyszalam i to nie raz lecz kilka, ze dziecko samo zdecyduje kiedy go odstawic, jestem troszke tym przerazona bo nie wiadomo kiedy ten magiczny dzien nastapi, ale jestem dobrej mysli, wy takze badzcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #669 przez poli
Mojego synka oduczył smoczka.. nasz pies :) Codziennie zjadał nowo zakupionego smoka i nie miałam co na wieczór dziecku podac. W końcu skapitulowałam, bo stwierdziłam, że nie będę kupowac codziennie psu nowego smoka. Trzy nocki wyjęte z życia, do tego cztery dni i dziś synek nawet nie wie do czego służy smoczek. Na szczęście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #754 przez JoG
U nas smoczek też jest w użyciu, na szczęście w nocy szybko go wypluwa i twardo śpi. W dzień jednak niekiedy urządza akcje. Chętnie poczytam o sposobie oduczenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #799 przez sabaczka
moja nie ma smoczka. Od początku nie chciała i już tak zostało, czasm ssie sobie paluszki i tyle :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #853 przez kasiora
sabaczka napisał:

moja nie ma smoczka. Od początku nie chciała i już tak zostało, czasm ssie sobie paluszki i tyle :laugh:

u mnie jest podobnie. napoczatku na sile wciskalam mu smoczek, a teraz ciesze sie ze go nie ssie i nie mam problemu z odstawianiem :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1087 przez Scholastyka21
butterfly82 powiem ci szczerze, że też od poczatku byłam źle nastawiona na smoczek, niestety mój synek również ma silny odruch ssania, stwierdzono to juz podczas usg kiedy byłam w ciąży, ssał wtedy bardzo silnie swoją rączkę (już w brzuszku!), teraz po prostu daję mu smoczka tylko na noc bo widzę że to go uspokaja i tego potrzebuje. Też budzi mi się czasem gdy smoczek wypadnie, ale generalnie gdy mocno zaśnie nawet tego nie zauważa.
Wiem, że różne sa opinie na temat smoczka, ale mi sie wydaje, ze smoczek troszkę też pomaga podczas ząbkowania, a my właśnie w tej fazie się znajdujemy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1326 przez tysia178
moja znajoma żeby oduczyc smoczka odcinała co dwa dni kawałek i tak jej córce nie zostało nic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1652 przez Agnieszka
moja mała jakoś wcale nie chce smoczka, al eto i dobrze, bo nie będzie później problemu oduczania :)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4300 przez Moniq
dziecko powinno zacząć odstawiać od smoka od 6 miesiąca, tak by do 10 był już bez smoka. ssanie u starszych dzieci zaburza zgryz i naukę prawidłowej wymowy.

jakich smoczków używacie?? okrągłych, walcowatych czy takich spłaszczony??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4319 przez Aneciaa
Ja powiem szczerze ze moja coreczke odstawilam dosyc pozno bo ponad roczek jakos wytrzymalam to wstawanie bo tez mialam ten problem (pozniej dzieciatk osie nauczy trzymac smoczusia) a jak odstawilam smoka odkladalam smoka na segment by dziecko nie widzialo a jak wychodzilam na spacer nie dawalam pomeczylo sie gdy szlo spac i zapomnialo wkoncu o smoczku tak ja odzwyczailam mysle ze to malenstwo mozna szybciej pooszukiwac bo jeszcze malo rozumie :)powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4401 przez Scholastyka21
ja mam smoczek aventu taki jakby zaokrąglony, bez żadnych ścięć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6390 przez _aga86_
Moja coreczka na noc nie potrzebuje smoczka, gdyz usypia podczas jedzenia... Ale mamy z nim problem w ciagu dnia przy tzw. drzemkach:/ Probowalam nie dawac Jej smoka, ale co to byl za placz:/ mowilam sobie, ze zaraz jej przejdzie i jak jest zmeczona to usnie- nic bardziej mylnego!! Jak tylko dalam niuni smoczka tak w sekundzie "odplynela"- poprostu glowka jej bezwladnie opadla:D Naprawde nie wiem co to bedzie- nie spodziewalam sie, ze tak trudno bedzie Ja oduczyc. Dodam, ze bylam przeciwna podawaniu dziecku smoczka, ale Julka od samego poczatku brala kciuka do buzi, a moja polozna stwierdzila, ze lepiej oduczyc dziecko od smoka niz od kciuka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl