BezpiecznaCiaza112023

Jak odstawić smoczka?

14 lata 1 miesiąc temu #6391 przez Mirella
A ja się spotkałam z teorią że ssanie kciuka jest pierwszą formą samokontroli u dziecka i nie należy tego oduczać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6394 przez _aga86_
powiem szczerze Mirella, ze drugi raz bym nie popelnila tego bledu!!! Julka smoczka uzywa tylko wtedy jak idzie spac, a w ciagu dnia i tak bierze do buzki jak ie kciuka to kilka paluszkow naraz- wiec tak jak piszesz to juz poprostu tak musi byc... No, ale to jest moje pierwsze dzieciatko i jeszcze pewnie troche bledow popelnie- chociaz nastepnym razem najpierw Was zapytam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6395 przez Mirella
Moje też pierwsze i uczę się na własnych błędach :) Ale tak jak pisałam wyżej, na początku wątku, Klaudia bierze kciuka do buzi tylko w konkretnych sytuacjach, chyba rzeczywiście jej to pomaga, a dla mnie jest sygnałem że czegoś potrzebuje. Inne dzieci sygnalizują swoje potrzeby płaczem a ona tak... Nie wiem czy to takie normalne, ale mnie ta forma odpowiada, przy drugim dziecku zrobię tak samo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6545 przez sara125
moj synek tez ssie smoczka tez mial silny odruch ssania a rece bierze do buzi tylkojak dziasla go bola.moja mama nauczyla go ssac smoczka aja przymierzam sie do odstawienia.moja mama wychodzi z zalozeniaze trzeba dawac dziecku smoczka.a moja siostra ssala smoka do 5 lat. w 5te urodziny sama wyrzucila do smietnika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6561 przez Mirella
5 lat??? Kurczę to długo..... A z zębami i zgryzem wszystko u niej w porządku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6562 przez sara125
a cos ty... dzis ma 9 lat i nosi aparat na noc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7343 przez Madzia89862
na szczescie my nie mielismyz tym problemu od poczatku.nasz maluszek tez w brzuszku ssal palec bo kilka zdjec z usg mamy jak to robi:)ale powiedzialam ze nie bede mu dawala smoka.moja mama wciskala mu na sile ale zabronilam jej tego.maly jeszcze 1,5 miesiaca temu wciskal sobie wszystkie paluszki do buzi.ale jakos samoistnie mu to przeszlo.zasypia spokojnie przy cycusiu a jak nie przy nim to jak jest spiacy ale najedzony sam zasypia w swoim lozeczku.czasem kladlam mu z boku czysta pieluszke ale zrezygnowałam tez i z tego:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7406 przez andziaa35
jak bylam mala to prawie do 3 roku mialam smoka mimo ze mama oduczala mnie od roku- swojego nie mialam ale mam mlodsza siostre i jej ciagle zabieralam- pozniej jak miala ok 6 m-cy sama mi dawala hihi mozna powiedziec ze ja siostre oduczylam od smoka :) ale wkoncu jak trafilismy z siostra do szpitala na 3 m-ce to tam mi nie dawali i sie oduczylam
Mojego synka probuje oduczyc ale narazie nie wychodzi... poddalam sie. Za 3 tyg mezus ma urlop i wtedy zaczniemy definitywnie konczyc okres smoczka. Moj maly nie zasnie bez smoka jest taka rozpacz ze musze mu dac ale jak zasnie to wypluwa, czasami daje mu jak placze to taki moj uciszacz :) W sumie dla wlasnej wygody daje mu smoka ;) siedze z nim caly dzien sama o 17 maz wraca z pracy a na 18 ja ide do pracy. No ale jak maz bedzie na urlopie to wtedy bedzie lzej bo zawsze moze z nim wyjsc na spacer a ja moge sie zdrzemnac :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226100 przez kotek23
Moja córka od urodzenia dostawała smoczek tylko po jedzeniu. Miała taki apetyt że jak wypiła butlę z mlekiem to zawsze był krzyk że za mało. Więc postanowiłam ze po każdym posiłku dawałam jej smoczek na parę minut a potem jej zabierałam.Niunia skończyła 13 miesiecy i wtedy pozbyliśmy się smoczka raz na zawsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1053379 przez Gaga
Moja bratanica za 2 tygodnie skończy 2 latka i ZAWSZE jeszcze zasypia ze smoczkiem. W dodatku czasem domaga się go także w innych sytuacjach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 5 miesiąc temu #1069098 przez Quake
Ile matek, tyle doświadczeń, wiele też będzie pewnie zależało od dziecka. Niektóre same dość wcześnie odrzucają smoczek, a przy innych trzeba go w pewnym momencie "zgubić"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl