BezpiecznaCiaza112023

depresja w ciazy

2 lata 4 miesiąc temu #1070448 przez synka
Im szybciej zdecydujesz się na wizytę u psychologa tym lepiej. I nie ma co szukać wymówek, mówię Ci. Moja siostra też miala depresję w ciąży, kiedy okazało się że badania prenatalne nie wyszły najlepiej. Od razu zamówiłam jej wizytę w Levitate, a raczej to wizyta przyjechala do niej :) Jest to poradnia psychologiczna, która oferuje wizyty domowe. W takim przypadku, uważam że to naprawdę najlepsze rozwiązanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 2 miesiąc temu #1070554 przez KarolineCZ
Może pomogłaby Tobie terapia u psychologa? Znam wiele osób, którym pomogła właśnie taka terapia. Możesz zgłosić się z tym problemem na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio, która oferuje także pomoc online: psycholog-ms.pl/psycholog-online/ . Z pewnością otrzymasz tam fachową pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 2 tygodni temu #1070756 przez PsychoFarmaceuta
Drogie obecne i przyszłe mamy. Depresja/nerwica lękowa/dystymia to choroby z którymi borykają się kobiety na całym świecie. Są leki, które faktycznie mogą i szkodzą dziecku, natomiast część leków można i trzeba stosować w tym okresie. Naprawdę czytając różne fora i odpowiedzi "znawców" różnej maści widzę, że informacje którymi jesteście zasypywane i nawet przez niektórych "specjalistów-lekarzy", które z najnowszą wiedzą medyczna nie mają nic wspólnego, są po prostu łagodnie mówiąc fałszywe. Proszę dbajcie o siebie i korzystajcie z rzetelnych źródeł informacji, a lecząc się antydepresantami MOŻECIE mieć zdrowego dzidziusia. Będąc farmaceutą z praktyką stricte w opiece nad Pacjentami z zaburzeniami afektywnymi widzę, że coraz większa ilość młodych i przyszłych mam się do mnie zgłasza. Słysząc, że odstawiają leki bo dziecko będzie miało autyzm ,ADHD czy nawet Downa krew mnie zalewa z góry na dół. Podobnie jak to, że kobieta MUSI odstawić karmienie- Absurd! Nieprawda spokojnie może karmić przy obecnych lekach przeciwdepresyjnych. Ile z Was stosuje leki na nadciśnienie w ciąży? Padaczkę? a wiele z nich jest w tej samej klasie bezpieczeństwa albo nawet bardziej szkodliwe dla maluszka niż część antydepresantów.

Jeżeli nie czujesz się pewna, masz wyrzuty sumienia bądź zastanawiasz się czy możesz stosować takie leki poszukaj specjalisty, który Cię wesprze i uspokoi. PROSZĘ;)

Trzymam za Was kciuki i za Wasze pociechy.

Karolina Wójciak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl