BezpiecznaCiaza112023

Rozstępy

8 lata 1 miesiąc temu #1030834 przez stemioszka
i udach. koszmar.. a wakacje co raz to bliżej :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030892 przez aleksandrac19
hej mamusie :) może któraś polecić coś przeciw rozstępom do stosowania już podczas ciąży. I od którego miesiąca to stosować najlepiej ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032564 przez bebej12
Osobiście nie lecę na żadne kremy itp. Pewnych blizn itd. pozbyłam się tak na prawdę OD TAK poprzez ciężkie, regularne treningi, ale to ja...

Kiedy już zmokłeś, nie boisz się deszczu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu - 7 lata 8 miesiąc temu #1032728 przez Sława
Nie wiem jak to się stało, ale u mnie brak rozstępów po ciąży. Może to geny, albo to że mało przytyłam. Nigdy nie stosowałam żadnych kremów.

www.markop.biz.pl/ziemia-radom

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040002 przez Domii1983
To tylko pozazdrościć, bo ja długo walczyłam z rozstępami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040332 przez aneta90
Wiadomo, że najlepiej ćwiczyć, żeby zgubić dodatkowe kilogramy po dzidziusiu, ale skora też potrzebuję trochę pomocy, także nawilżające kremiki to podstawa. Mama's mają fajne produkty, krem i olejek na rozstępy na przykład - nawilżają i skóra tak nie pęka, dlatego ważne jest regularne stosowanie. A z ćwiczeniami to już w ogóle efekt wow :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040340 przez WiolkaKlaman
ja mam rozstępy ale pojawiły się jeszcze przed ciążą, nawet nie wiem kiedy. Więc za późno zareagowałam i zostały brzydkie blizny. Po ciązy na szczęście się udało i dlatego że od początku smarowałam biooil nie mam ani pół rozstępu :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043519 przez Quake
Ja już do nich przywykłam, ale może spróbuje coś z tym zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1043732 przez WiolkaKlaman
można sobie zafundować kurację laserową,ale podejrzewam że ceny takiego cudeńka małe nie są...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045043 przez Vifor
Moim zdaniem potrzeba czasu i akceptacji. Po pierwsze to po pewnym czasie niektóre blizny znikną i nie zostanie po nich ślad albo bardzo niewielki. Niektóre za to zostaną z nami na zawsze. Trzeba się z tym pogodzić i nie zwaracać tym głowy bo można popaść w jakieś głupie kompleksy z tego właśnie głupiego powodu.

Kwiat, który kwitnie mimo przeciwności losu, to najrzadszy i najpiękniejszy z nich wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1045276 przez demoniqe
ja w ciąży smarowałam tylko brzuch szczególnie boczki Mustellą od 3 miesiąca. Uchroniłam się w miarę bo mam małe (2-3 cm) delikatne 2 kreseczki których prawie nie widać więc jest super. Natomiast po ciąży chciałam wrócić do dawnej figury i dużo ćwiczyłam. Figurę teraz odzyskałam, ale na pośladkach miałam jakieś zmarszki. Myślałam, że to cellulit bo skóra jasna, a to bez koloru. Niestety jak ścisnęłam skórę okazało się, że to białe rozstępy. One nie tylko są po prostu białe więc jak nie spinam pośladków są mało widoczne, ale jak zepnę pośladki to niestety widać, że są dość głębokie i je widać. Zaczęłam traktować je kolagenem bo poleciła mi koleżanka ciężarówka (ona stosowała przeciwko rozstępom na brzuch w ciąży).
No i pierwsze co to do Rossmana po jakiś kolagen. Dużo kremów z kolagenem, ale nie podziałało. Wszyscy mówili że tylko zabiegi u kosmetyczki, a tu się okazało, że wcale nie. Przeprowadziłam się do trójmiasta i tu poznałam firmę Perfect Coll z Gdyni, która produkuje w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym kolagen rybi na bazie hyratu. To ważne bo wszystkie kosmetyki mają głównie hydrolizat, który ma zniszczoną strukturę przestrzenną kolagenu i dlatego jest gorzej przyswajalny niż hydrat.
Na rozstępy dobry jest kolagen grafitowy z ich oferty bo zawiera dodatkowo melaninę, która wyrównuje koloryt skóry (jeśli rozstępy są różowe).
Spłyca je zdecydowanie.
Oprócz tego kolagen grafitowy jest super na wszelkie choroby skóry, np. Łuszczycę, wypadanie włosów (wsmarowuje się go w cebulki włosów), obtarcia i stłuczenia (guzy u dzieciaków jeśli posmarujemy od razu po zajściu), odciski, paznokcie po ciąży.
Można też go łykać, Perfect Coll ma w swojej ofercie także kolagen w kapsułkach co wzmacnia działanie od wewnątrz.
Pamiętajcie tylko, że kolagen wmasowujemy wilgotnymi dłońmi i jeśli go stosujemy musimy zażywać zwiększoną dawkę VIT C, która wzmaga jego przyswajanie.
polecam u siebie bo na tyle się w nim zakochałam, że zostałam miesiąc temu partnerką Perfcet Coll i u mnie ze zniżką 40%
http://kocenko_p.perfect-coll.pl/shop/product/22/139,pc-kolagen-grafitowy-32-c.html

Są 3 objętośći - 50, 100 i 200 ml. (60, 96 i 159 zł już ze zniżką 40%) w zależności od rozmiaru brzuszka ;) i dolegliwości :)
Moje rozstępy powoli się spłycają. Życzę wam tego samego a przede wszystkim ich braku!!!! Nasza zmora...
Walczymy razem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045321 przez kajunek
z doświadczenia wiem, że te wszystkie kremy na rozstępy nie dają zadowalających efektów. Jakieś płytkie, małe rozstępy może i zniweluje, ale z większymi już sobie nie radzą. Jedyna rada to ćwiczenia i w ostateczności chirurgia plastyczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045369 przez WiolkaKlaman
dlatego warto zapobiegać rozstępom niż je leczyć...Jak się zaczyna tyć, czy jest się w ciąży to trzeba przede wszystkim zadbać o mocne nawilżenie tych miejsc. Ja od początku stosowałam kremy mocno nawilżające i bio-oil dzięki temu miałam dużo łatwiej później.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045400 przez Cosmicman
Moja żona miała rozstępy zaraz po po porodzie. Utrzymywały się przez jakiś czas. Z tego co pamiętam to około pół roku. Potem zaczęło to stopniowo przygasać i teraz po roku już nie ma praktycznie śladów po ciąży. Oczywiście wprawne oko ujrzy te blizny ale to już na prawdę nie stwarza żadnego problemu :P

Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045451 przez Domii1983
Podobno na rozstępy kobiety stosują Elancyl, ale nie wiem, bo ja takich specyfików nie używam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl