BezpiecznaCiaza112023

kiedy można zacząć starania po poronieniu?

11 lata 2 miesiąc temu #563273 przez katrin88
Witam

Niecałe 2 tygodnie poroniłam. Łyżeczkowanie było konieczne, mimo że podano mi tabletki na wywołanie i wyleciało ze mnie :( Jednak zostały resztki i musieli łyżeczkować :(

Kiedy po poronieniu można najwcześniej zacząć starania?
Chcielibyśmy zacząć jak najszybciej... To ciężkie przeżycie dla nas, ale musimy myśleć o przyszłości.
Są różne opinie - jedni mówią, że trzeba czekać 6 tygodni, inni że 3 miesiące, inni że 6... Wiem, że dużo zależy od regeneracji organizmu. Chcę przed rozpoczęciem starań zrobić usg i badania. Jakie badania są zalecane przed rozpoczęciem starań. Wiem, że lekarz mi powie wszytsko, ale tu też chciałam się poradzić.
A jakie opinie i przykłady z życia słyszałyście na temat rozpoczęcia starań po poronieniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563596 przez gosia28
Katrin88 jeszcze raz bardzo mi przykro z powodu tego co Cię spotkało.

Większość lekarzy zaleca poczekać 3 cykle, ale to rzeczywiście zależy od Twojego stanu zarówno fizycznego jak i psychicznego. Przy łyżeczkowaniu powstaje rana po ingerencji więc bezpieczniej będzie nieco odczekać. Jeśli planujesz usg to lekarz podpowie jak się ma Twój organizm czy endometrium się odbudowuje odpowiednio i zaleci okres po którym będziesz mogła się starać.
Co do badań to większość lekarzy po 1 poronieniu nie zleca żadnych badań, ale oczywiście możesz jakieś wykonać. Najsensowniejsze to chyba poziom progesteronu 7 dni po owulacji, tsh, prolaktyna, toksoplasmoza, cytomegalia. Ewentualnie cytologia, hbs, chlamydia- to warto zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań.

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564375 przez katrin88
Psychicznie jestem gotowa na rozpoczęcie starań. Usg planuję po pierwszej miesiączce... Bo jutro idę na wizytę, żeby wypytać o wszystko co mnie interesuje, ale nie ma sensu chyba robić usg 2 tygodnie po poronieniu...
Dziękuję Gosiu za listę badań, które warto zrobić. Trochę tego jest. Szkoda, że chodzę prywatnie, ale mówi się trudno. Nie chcę innego ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569678 przez katrin88
Byłam u ginekologa. Dał mi zwolnienie na 2 tygodnie, później wracam do pracy.
Już sama nie wiem co z tymi staraniami... Ginekolog powiedział, żeby zabezpieczać się 2-3 miesiące, żeby wszystko się ładnie zagoiło. Dodał, że jak zajdę wcześniej w ciąże to nic się nie stanie... Usg po pierwszej miesiączce albo później - bo i tak mamy wstrzymać się ze staraniami 2-3 miesiące...
Ale chyba pójdę po miesiączce, jak powie że zagoiło się to zaczniemy starania. Z badań kazał zrobić na razie tylko toksoplazmoze. Później zadecyduje czy jeszcze coś. Jak wyniki histopatologiczne będą ok to nie muszę się śpieszyć z kolejną wizytą. Ale postanowiłam, że po miesiączce pójdę niech zobaczy jak idzie gojenie. Zastanawiam się czy nie wybrać się jeszcze do innego, ciekawa jestem czy też powie, że trzeba odczekać 3 miesiące...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570475 przez katrin88
Wczoraj się zaniepokoiłam - nagle pojawiło się brunatne plamienie ale zaraz ustało. Od poronienia 19 dni, więc może to było plamienie owulacyjne. Bo nie plamie już tydzień. A zazwyczaj owulacje mam około 18-20 dc, ale nigdy nie miałam plamienia z tego powodu. Ale może teraz wszystko tam wrażliwe i dlatego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #575963 przez katrin88
Byłam dziś na wizycie u innego ginekologa. Mój ginekolog asekuracyjnie kazał odczekać 2-3 miesiące… I kazał zrobić tylko toksoplazmoze, nie przypisał żadnych tabletek itp….
Troszkę czekałam w kolejce, ale było warto. W gabinecie była też położna co mi się spodobało :) Powiedziałam mu jaka jest u mnie sytuacja itp. Powiedział, że wyniki histopatologiczne w porządku są i że po pierwszej miesiączce możemy się starać, bo wtedy właśnie są większe szanse. I że to puste jajo było losową sytuacją i że możemy śmiało się starać. Powiedział, żebym się nie stresowała i żebyśmy gdzieś pojechali, wyluzowali się i na pewno się uda. Przypisał mi duphaston i mam go brać od 16 do 26 dnia cyklu. Za 2 miesiące mam się zgłosić i wtedy zrobią mi badania – chyba że zajdę w ciąże to od razu mam się zgłosić do niego jak tylko się dowiem. Wyszłam z gabinetu z uśmiechem na twarzy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661980 przez Paradise1982
Witam,

ja poronilam samoistnie 14 maja i poniewaz czuje sie dobrze, to chyba tez zaczniemy sie starac po pierwszej miesiaczce. Z jednej strony bardzo bym chciala, a z drugiej strony strasznie sie boje, ze znowu poronie :( I tak w kolko... Ja ponoc powinnam poczekac 2 cykle, ale rowniez slyszalam, ze moge jak tylko bede gotowa. x

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662434 przez edytaaa
Paradise, też tak mam...też bym chciała i też się boję...ja poroniłam i miałam zabieg 26 maja. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, stwierdził, ze wszystko wygląda dobrze, za jakieś dwa trzy tygodnie powinna przyjść pierwsza @, i powiedział ze w lipcu można zacząć próbować znowu....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662438 przez edytaaa
Oczywiście kwietnia a nie maja....;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662585 przez Paradise1982
Edytaaa no to mam nadzieje, ze sie pochwalisz, jak sie uda i może obie będziemy mamusiami w tym samym czasie? :) oby nam sie udało! Trzymam kciuki kochana ! X No i koniecznie daj znać! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663563 przez edytaaa
Byłoby pięknie:) też trzymam za nas kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #794503 przez monikadaniel
ja poroniłam 15 sierpnia lekarz mówił nam że mamy odczekać pół roku ale na kontroli mowoł ze wszystko jest ok wiec z meżem postanowiliśmy starac sie od tego miesiąca i mam nadzieje ze nie długo nam sie uda. pozdrawiam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #796829 przez gosiak
Witam

Po samoistnym poronieniu, jeśli wszystko jest wyczyszczone można się starać gdy psychicznie jesteśmy gotowi;) lekarze zalecają odczekać 3-6 miesięcy bardziej ze wzgl. Psychologicznych, niż zdrowia fizycznego...nie wiem jak jest po łyżeczkowaniu, tak jak ktos tu napisał przy tym zabiegu powstaje ranka więc w takim wypadku lepiej odczekać...

Poroniłam samoistnie 23.11. br. :dry:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796858 przez Dave
Kochane przytulam mocno.

tez mam aniolka w niebie.

ja mialam zabieg wywolania poronienia i lyzeczkowanie.

lekarz mowil,ze najlepiej 3 cykle zaczekac,az macica sie dokladnie zluszczy.

ja chcialam poczekac 2 cykle i dzialac. z mezem uwazalismy.

jednak,nasz aniolek nie chcial czekac i od razu do nas wrocil:-) miesiac po zabiegu bylam juz w ciazy, a moj maly smoczek wlasnie slodko sobie spi obok mnie:-)

kochane, zycze Wam aby te malenkie aniolki jak najszybciej do Was wrocily:-)

tule mocno:-)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797057 przez gosiak
Ja też myślę że jeśli organizm z powodu jakiejś wady odrzuca ciążę powodując że ronimy, to myślę że w drugą stronę podobnie to działa, jeśli organizm jest gotowy na ciąże to w nią się zachodzi tak jak właśnie w przypadku Dave :kiss:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl