BezpiecznaCiaza112023

STARANIE O CIAZE cz.2

8 lata 3 miesiąc temu #1018010 przez ona19
Ja sie wlasnie bardzo boje mdlosci i wymiotow. W pierwszej ciazy nicmi nie bylo,mam nadzieję, ze teraz też będzie bez mdłości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018015 przez Sevilla
Madeline ja się też opijam herbata miętowa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018028 przez Madeline
Ona w ktprym Ty tygodniu jestes?

Sevilla jak bedziemy w Pl to musze sobie kawe zbozowa kupic :)

Czy w cjazy mozna miec robione zeby kanalowo? Bo mam do leczenia 3 i mialam miec robione teraz jak bedziemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018032 przez Martynka__89
Madeline chodzę aktualnie do dentysty miałam leczenie kanałowe, mój stomatolog mówi że najlepiej leczyć zęby w II trymestrze. Są odpowiednie znieczulenia :) ja na szczęście kanałowe mam za sobą dziś była 3 i ostatnia wizyta. Teraz pozostałe zęby leczyć. Miłego dnia :)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018033 przez ona19
Madeline jeśli liczę na kalkulatorze z terminu ost mesiaczki to wychodzi 5tydzien i 3dzien. Jakoś tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1018044 przez gosiak
Madeline ja niedawno chodziam do dentysty i się wypytałam w razie co kiedy i co można w ciąży. Więc kanalowo od 2 trym. i należy Ci się za darmo na NFZ. Nawet wyrwać można, ale wszystko od 2trym. ;) mam tylko nadzieję że Cię nie bolą? bo będziesz musiała wytrzymać bez prochów do wizyty.

Pij dużo wody, bo w ciązy zęby szybciej się psują, mniej śliny jest wtedy wytważane czy jakoś tak i się różne bakterie przez to szybciej tworzą, także wody nie żałuj.

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018045 przez Madeline
Ona kto wie może i Ty będziesz sierpnioweczka :)

Martynka Dzięki za odpowiedź :kiss:

Gosiak Odpukać nie bolą i oby tak zostało, w sumie mam je wszystkie zatrute. Liczyłam, że jak wypada wizyta u dentysty to będzie ok 8 tygodnia. Musze zadzwonić i spytać się mojego dentysty czy zrobi mi te kanałowe, bo nie wiem kiedy przyjedziemy do Pl. Może w kwietniu może w maju? A nie wiem czy do tego czasu któryś się nie odezwie zab :/ W poniedziałek zadzwonię i się spytam jak to u nich wygląda. A ja niestety kochana lub stety chodzę prywatnie. Bo nie mamy ubezpieczenia w Pl. Tylko w razie od nagłych wypadków :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018047 przez gosiak
A no to faktycznie, kijowo ze prywatnie, ja nawet nie wiedziałam ze w ogóle kanałowo można leczyć na nfz, ale tylko 12 przednich zębów czyli od 1-3 gora dól, lewa prawa. Ale dobrze że masz je zatrute to nie powninny boleć, byle tylko się nie rozsypały i by było co ratować. Ja teraz miałam górną lewą 4 robioną ale obeszło sie bez kanałowego.

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018049 przez ona19
Madeleine z kalkulatora wychodzi mi termin na 1sierpnia ale zobaczymy jak będzie. Czekam do wizyty u lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018055 przez Mirella
Madeline z tego co ja się orientuję, to w ciąży Ci się należy na NFZ wszystko tak samo jakbyś była normalnie ubezpieczona. A jak jesteś ubezpieczona tam gdzie mieszkasz, to chyba można to tak załatwić, że i u nas będzie Cię obejmowało ubezpieczenie, pod warunkiem, że na terenie UE jesteś. Ale to już trzeba by dopytać gdzieś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018058 przez Madeline
Mirella nic nie słyszałam na ten temat. A mieszkamy w Danii :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018063 przez gosiak
Madeline to się dowiedz, zawsze te ok 600zl w kieszeni ;)

No dziewczynki, to kiedy zakładacie sierpnióweczki? Bo jak coś to ja też bym się jeszcze na sierpień załapała :blink: :whistle:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018064 przez Wietrzyca
Ja chciałam tylko powiedzieć, że to znieczulenie dla ciężarnych w 2gim trymestrze to takie trochę bardziej lipne jest. Żeby na mnie podziałało, musiała mi moja kochana dentystka dokładać:P. A też chodzę prywatnie, bo jestem zrażona do państwowych dentystów w przychodniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018065 przez Sevilla
Kobiety w ciąży niezależnie od tego czy sa ubezpieczone w ZUS czy nie, opiekę I wszystko mają na NFZ, tyle co mi siostra mówiła, a jest na położnictwie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1018066 przez ona19
Gosiak jak będę tylko wiedziała po wizycie, że wszytsko ok, lekarz potwierdzi mi ciążę i powie mniej więcej termin to jestem chętna na sierpnióweczki, bo chyba bardziej na sierpień się załape niż lipiec.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl