BezpiecznaCiaza112023

Opalanie

13 lata 9 miesiąc temu #25146 przez Katarzynka
Co myslicie na temat opalania?

Nie takiego że leży się na słońcu, Tylko naprzyklad chodzenie w stroju po podwórku z golym brzuszkiem?

Albo w ogóle przebywanie na słońcu?

Bo ja boje się tych plam co moga wyskoczyć... :dry: Czy jeszcze sąjakies przeciwwskazania prócz tych plam i przebarwień ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25150 przez Kathi
ogólne przegrzanie, co niestety nie wpływa dobrze na dzidzię. W te upały to ja bym sobie darowała na Twoim miejscu spacery z gołym brzuchem. Luźne, przewiewne ubranie zdecydowanie bardziej będzie służyło Tobie i dzidziusiowi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25153 przez Katarzynka
Teraz to i podomu chodze w stroju bo inaczej się nie da.

A gorąco jest i w cieniu. Bardziej mi chodzi o skóre i inne przeciw wskazania. Bo gorąco jest wszędzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25166 przez _aga86_
Z tego co mi wiadomo brzuszek trzeba chowac przed sloncem- promienie sloneczne szkodliwie wplywaja na plod, ale co dokladnie moze sie zdarzyc nie wiem... Zapytaj swojego lekarza napewno Ci wyjasni. Ja chodziam w ciazy w zeszlym roku latem i szczerze mowiac mialam jakis wstret do slonca- unikalam jak tylko moglam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25169 przez sylwus136
niekorzystne jest opalanie w ciazy jak i po niej jesli karmiesz piersia bo pokarm moze sie ścinać i dzidzia bedzie płakać'
ale ty do porodu jeszcze troszke masz .
Unikaj słonca jak mozesz.Dla nas ludzie bez brzuszków w takie upały jest to niebezpieczne a co dopiero dla dziecka w brzuchu.
Pamietaj ze wyglad nie ejst az tak wazny jak zdrowie tego maleństwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25175 przez sloneczko
ja Ci napisze tak, ja sie opalalam pod koniec ciazy, do porodu szlam brazowa, ale za to po porodzie ok tygodnia wyskoczyly mi strasznie plamy na brzuchu (tylko na brzuchu) na dzien dzisiejszy sa bledsze, ale jeszcze sa, malej nic nie bylo, wrecz niewiem co sprawilo ale miala sliczna opalenizne ;)


p.s a co to Katarzynko za brzdac u Ciebie na zdjeciu, chrzesnik?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25210 przez Kathi
Katarzynka napisał:

Teraz to i podomu chodze w stroju bo inaczej się nie da.

A gorąco jest i w cieniu. Bardziej mi chodzi o skóre i inne przeciw wskazania. Bo gorąco jest wszędzie.


jeżeli ogólne przegrzanie organizmu dla CIebie jest mniej ważne od Twojej skóry, to nie ma więcej p/wskazań jeżeli o nią chodzi.
Moja wypowiedź odnosiła się do przegrzania podczas opalania i chodzenia z gołym brzuchem na słońcu, a nie o stroju domowym, coś chyba źle zrozumiałaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #25219 przez kakasia20
hej a ja wczoaj byma na basenie siedzialam tylem do slonca brzuszek zakrywalam recznikiem mokrym ....bzuszka nie opalałam a jak szlam do wody na chwile sie schladzac to mialam taka chuste na brzuszku:)))))) i jest ok plecy opalilam nogi tez ale brzuszek nie :))) jest ok:)))nio i oczywiscie kremem sie ochronym wysmarowalam:))) dodam ze nie siedzialam na samym sloncu"":))uwazalam na dzidzie i brzuszek

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25240 przez Katarzynka
Na zdjęciu siostrzenica mojego mąża w środe bedzie miła miesiąc :)

Mi nie chodzilo o lezenie lub siedzenie na słońcy. Tylko nawet pójscie do babci (200 m) ode mnie ale jak sie do niej idzie to słonko grzeje i czy sie chce czy nie to łapie :) A ostatnio chodze w stroju bo inaczej sie nie da.

A jak jeziora kusza a jak się jescze popatrzy na ludzi w wodzie to wcale ;)

Lekarza napewno spytam ale teraz wizyta 10.08 a na ostatniej zapomnialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25287 przez Moniq
z opalaniem w ciąży jest tak, że zmiany hormonalne mogą spowodować przebarwienia podczas opalania i niestety często te przebarwienia nie schodzą; bardziej narażone są kobietki, którym w trakcie ciąży pociemniały brodawki i pojawiła się ciemniejsza kreska na brzuchu, od pępka w dół; mi ginekolog powiedziała że jeśli sie nie przegrzeję i posmaruje kremem z dużym filtrem to nie muszę chodzić okryta, jak byłam w ciąży.
Katarzynko, wszystko z umiarem, odrobina słońca nie zaszkodzi, chroń się przed przegrzaniem i udarem slonecznym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25300 przez sylka
Potwierdzam słowa poprzedniczki mi ginekolog także powiedział, że jeśli sie nie przegrzeję i posmaruje kremem z dużym filtrem to nie muszę chodzić okryta. Wyjeżdzałam teraz z mężem nad jeziorko mogłam pływać dowoli, smarowałam się kremem z dużym filtrem i unikałam bezpośredniego leżenia na słonku. Chodząc w stroju i pływając i tak łapnęłam trochę słonka, ale nie spiekłam się na raka :)i brązową skwarę. Wszystko z umiarem i będzie dobrze a słonka dobrze czasem wchłonąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #514029 przez nikitka334
witam termin mam na 9 lipca więc to bedzie juz cieplutko czy mozna chociaz troszke posiedziec na sloneczku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #514062 przez Mirella
Ja rodziłam w maju a i tak miałam nieludzkie plamy na twarzy od słońca, w ciązy słońce złapało mnie szybciej niż kiedykolwiek i skutki wizualne były tragiczne, także ostrożnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #514730 przez chłopek
ja rodzilam w czerwcu, i nie moglam siedziec na słoncu nawet chwilke poprostu moje ziecko od razu sie deerwowało i szalalo w brzuszku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648234 przez orzeszka
Mieszkam w Sopocie i obserwuję plażę, rzadko są tam ciężarne kobiety. Dlatego też bym nie ryzykowała, jedno lato można w cieniu przeżyć :) Poza tym po co mieć potem te przebarwienia na skórze, takie rzeczy potem bardzo ciężko usunąć, staram sobie nie robić roboty.

Rodzinka się powiększa!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl