BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #694351 przez karolinkanice16
Brzuszkowo :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694360 przez emi87
judytejsza - to trzymamy kciuki!! odpocznij bo siły sie przydadzą :)

karolinka pokaźna śliczna piłeczka :) może to już ostatnia fota w dwupaczku :silly:

ciacho już sie robi w lodówce :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #694381 przez Jamajka
Kasiak mam nadzieję, że dziś wyjdziecie. Popłacz sobie, bo to bardzo pomaga. Ja przy pierwszym dziecku dużo wyłam na początku.. w szpitalu też. Jednak hormony mocno działają i wszystko musi dojść do normy. Nie martw się o Sebcia. Już za chwileczkę będziesz go miała w domku i będzie tylko Wasz :D Daj znać wieczorem co i jak, buziaki :kiss:

Karolinap ja nie biorę do szpitala ani rożka ani otulaczka. Dzidzia w szpitalu jest raczej w szpitalnych pieleszach.. zazwyczaj w rożku właśnie. Chyba, że musisz mieć swoje. Ja na wyjście tylko ubranko i flanelową pieluszkę lub cienki kocyk.. do domu mam 2 minuty drogi samochodem :)

Bea no teściowa rzeczywiście by mogła zapytać jak przygotowania wyprawki i co by Wam się jeszcze przydało :) Moja z tych centusiowatych i myślała, że ja przecież nic nie muszę kupować bo mam wszytko po Lence. Wielce zdziwiona była, że kompletuję wyprawkę.. a jak dowiedziała się, że rozważamy kupno nowego wózka to mało z butów nie wyskoczyła, pomimo, że nie za jej pieniądze tylko nasze ciężko zarobione. Ja moja lubię, ale ostatnio tak mi działa na nerwy wszystkim co robi i mówi, że dziękuję Bogu, że jedzie w piździet na te 3 tygodnie. Tyle sobie odsapnę od niej, bo limit moich nerwów już wyczerpała na dobre kilka tygodni albo miesięcy :ohmy:
Bea, u nas w szkole rodzenia polecały podmywać się zwykłym szarym mydłem i ja tak robiłam za pierwszym razem i teraz też zakupiłam i zamierzam stosować. A jeśli nie chcesz mydłem to polecają z wyciągiem z kory dębu.. działa podobnie jak szare mydło..ściągająco i przyspiesza gojenie :)

Uniuni no no no :D Nils widzę Mamę respektuje i posłusznie wykonuje swoje zadania :) Musisz pogadać z nim jeszcze, żeby bezboleśnie wychodził na świat i nie rozpychał się za bardzo łokciami :D To teraz już na wylocie jesteście.. nasłuchuj i czekaj :)

Judytejsza odpoczywaj.. Na moje oko to możesz lada moment rodzić i zaskoczyć nas jak Nikaa, więc lepiej zbieraj siły :)


do wiadomości mam karmiących :) kurazdoktoratem.blogspot.com/2013/06/dlaczego-pacze.html :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694385 przez Qltoorka
Bea2a, ja też własnie słyszałam o płynie do higieny intymnej z korą dębu, tak jak napisała Jamajka. Biały Jeleń ma taki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #694387 przez kasiak
Oświadczam wszem i wobec, ze w końcu jesteśmy w domu :ohmy: zamiast w poludnie to wyszlismy ok 20. Maz malo nie wyszedl z siebie i ja tez juz mialam dość... Mały nakarmiony i śpi snem niewinnym :laugh:

A to było tak...lezalam na kozetce i czekalam na wyrok. Albo idziemy do domu, albo cos robimy z tymi skurczami. Ogolnie polozna byla nastawiona na wyslanie mnie do domu. W międzyczasie byla zmiana dyżurów i badala mnie inna babka. I mówi, ze poród juz by się skonczyl bo skurcze prawidlowe, glowka nisko, ale się okazalo, ze mialam za dużo wód i Maly nie mogl się wpasować w kanal rodny. Podjela z lekarzem decyzje o przebiciu worka owodniowego. Wzielam tez znieczulenie, powiem wam, ze blogoslawiony ten kto wymyślił epidural :P
To bylo o 18, trzeba bylo zaczekać na postępy. No i się zaczęlo macanie, teraz wiem, ze to mialo przyspieszyć cala akcje. Okazalo sie, ze wzrosla mi temperatura, dostalam kroplowke i antybiotyk...Rozwarcie powoli roslo i o 1:50 zrobilo sie wreszcie 10cm, zaczelismy parcie. Przez znieczulenie mialam problem z wyczuciem kiedy jest skurcz. Maz pilnowal monitora, dopingowal i rozciagal mi nogę bo lapal mnie skurcz mięśnia na dalej dlugosci. Szczerze to bardziej bolala noga niż parcie :huh:
Nie ukrywam, ze przeciskanie glowki bylo bardzo bolesne, ale jak juz wyszla to dalej juz bez bólu i tylko chlup, a potem placz :laugh: ciężko mi bylo uwierzyć,ze to juz. Lozysko bardzo szybko wyszlo tez z lekkim chlupnieciem. Lekko peklam, ogólnie mam chyba 4 szwy, dwa w środku i dwa bardziej na zewnatrz, jakoś tak to bylo, szczerze to nawet nie pamiętam... :huh: a zagladac nie zagladam :laugh: maz się zapieral, ze przy porodzie nie będzie, ale nie dość, ze byli to jeszcze stan al na wysokości zadania i pepowine przecial :laugh: mam w domu dwóch dzielnych facetow B)

Reszte opisze jutro bo dzisiaj mi się juz nic nie chce. Aha i w sumie powiem, ze nie wierzylam w ta gadke, ze zapomina się o bólu, ale wszystkie ciężkie momenty poszly w niepamięć i wiem, ze bolalo ale samego bólu nie pamiętam. Jest tylko ulga, ze maluch juz jest na swiecie i nic innego się nie liczy. :blush: no ciocie dobranoc. Przepraszam, ze tak trochę chaotycznie ale się jeszcze życiowo nie ogarnelam. Szpital daje w dupe mimo wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694388 przez bea2a
Jamajka ale takie zwykłe szare mydło w kostce? Próbowałam takim raz i potem wszystko mnie swędziało bo było takie wysuszone, więc nie wiem czy to dla mnie odpowiednie. No ale widziałam też Białego jelenia różne płyny do higieny intymnej, nawet kasik jeden z nich polecała. Więc już sama nie wiem... :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694392 przez siwa342
ja tak myslę że każdej z nas wózek będzie potrzebny w innym stopniu,ja dużo jezdze autem,spacerki po naszej wiosce nie problem bo chodniki spoko,mieszkam w domku więc mam spory plac do jezdzenia więc zwracam uwage na całkiem inne rzeczy,bardziej na składanie,rozkłądanie,lekkość itp. Bardziej aktywne mamy beda patrzeć na coś innego a wózki mam 2 więc to też nie problem. A co do gondoli to sie może okazac ze juz 3 miesieczne nie bedzie chcialo jezdzic na płasko,moja koleżanka musiała się przezucić na spacerówke tak sie jej mały wydzierał bo mu sie nie podobało w gondoli,jedna nosiła swoją córkę na rekach jak miała już 8 miesięcy bo w wózku nie chciała więc wszystko zależy od naszych pociech :)

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694394 przez siwa342
kasiak mój mąż bardzo chce być ale raczej mu sie nie uda,chyba ze pogadam z moja córka i poczeka na tatusia i sie urodzi w czwartek lub w weekend,fajnie by było gdyby nas chociaz odebrał ze szpitala no ale coż nie zawsze jest tak jak chcemy-zazdroszcze że jesteś już po

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694400 przez karolinkanice16
siwa342 no dokładnie tak jak piszesz nam np. nie przeszkadza waga itp bo po schodach go dźwigać nie muszę, a z drugiej strony dużo spaceruję więc koła pompowane i z przodu chciałam skrętne :). Mojego siostra A. też na spacerówkę musiała się przerzucić po 3 miesiącach bo mały głowę co chwilę podnosił, na chama tak jakby chciał wstać. Drastycznie trochę to wyglądało i na leżąco praktycznie w ogóle już z nim nie jeździ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #694406 przez Jamajka
Bea tak, ja mam takie zwykłe w kostce z białego jelenia, ale mi nigdy nic nie było w 'tych miejscach' a to jest działanie szarego mydła, że ściąga.. jak jest rana i wszystko rozpulchnione to szare mydło ma za zadanie to ściągnąć i przyspieszyć gojenie :) Ale wiadomo, że są żele, więc jeśli wolisz taką formę, to myślę, że z białego jelenia jest spory wybór.. możesz coś spróbować :)

Kasiak super, że już w domku.. Jak się oswoicie i ogarniecie nieco, to dawaj od czasu do czasu znać jak Wam idą wspólne wieczory i poranki :)

A to ja i moje dzieci na 'końcówce' tej pięknej wspólnej drogi zwanej ciążą :D



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694412 przez karolinkanice16
Jamajka piękna piłeczka, piękna mamusia i piękna córeczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694419 przez Qltoorka
Jamajka, pięknie wyglądacie :) Jesteście wspaniałą reklamą pięknego macierzyństwa :)

kasiak, no, w końcu w domku... :) samych wspaniałych chwil :kiss:
a co to za znieczulenie miałaś? Bo to chyba nie zewnątrzoponowe?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694421 przez karolinkanice16
Qltoorka epidural to znieczulenie zewnątrz oponowe nakłucie lędźwiowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694422 przez uniuni
Kasiak a co to za infekcja się przyplątała do Sebcia? Miałaś robionego gbs'a? To chodzi o tego paciorkowca?
W którym szpitalu rodziłaś? Dobrze się Tobą opiekowali?

Jamajak noooo Kochana :) Teraz, to ja Cię poznaję z awatarka :) Ślicznie wyglądasz! Nic ze stereotypu umęczonej, rozczochranej, zaniedbanej matki polki. Wzór do naśladownia :)

Emi glutki u Ciebie też? ale super!! Może Mila nam się urodzą e-bliznięta ;)

Dziewczyny, nie wiem jak to jest z płynami do higieny intymnej.. nigdy infekcji nie miałam - odpukać, ale jak tylko zaczynam stosować coś na 'te rejony' to mnie zaczyna swędzieć i piec po kilku dniach. Odstawiam i problem znika.

Karolinkanice Ty nie gadaj o wózkach i duperelach, Ty się rozpakowywuj :D Próbuję udowodnić J. że to z przenoszeniem chłopców w ciąży, to jakoś u nas na forum się nie sprawdza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694423 przez karolinkanice16
Uniuni chciałabym :D a syn mi tylko skurczy i bóle krzyżowe doprawia :P.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl